Laptop

Laptop Ekranı Nasıl Temizlenir?

Laptop ekranları son derece hassastır ve temizlerken doğru temizlik ekipmanlarını kullanmanız gerekir.

0
(0)

Laptop ekranı nasıl temizlenir yazımızda son derece hassas olan ekranları temizlerken nelere dikkat etmeniz ve temizlik için hangi ekipmanları kullanmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Laptop ekranları son derece hassastır ve temizlerken doğru temizlik ekipmanlarını kullanmanız gerekir.

Laptop ekranı nasıl temizlenir?

Laptop ekranını temizlerken, asla peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı veya kağıttan yapılmış başka bir ürün kullanmayın, çünkü bu ürünler ekranı çizebilecek yapıdadır ve ekranınıza zarar verir. Laptop ekranınızı temizlerken kolonya gibi alkol içeren ürünleri asla kullanmayın.

Laptop ekranlarındaki tozları temizlemenin en etkili yöntemi mikrofiber bez kullanmaktır. Çizilmeye karşı da koruma sağlayan bu bezler, ekran yüzeyindeki tozları süpürürken çizilmesini de önlüyor. Bu şekilde toz ve kirlerden kurtulurken ekran yüzeyine zarar vermezsiniz.

Laptop ekranınızı temizlerken ıslak mendil kullanmayın. Islak mendillerin büyük bir bölümü kimyasal madde içermektedir ve bu kimyasallar Laptop ekranına zarar verebilmektedir.

Laptop Ekranı Nasıl Temizlenir?

Ayrıca ekranlarınızı silerken bilgisayarın kapalı olmasını tercih etmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır. Ekrana yavaşça ve fazla bastırmadan mikrofiber bez ile tüm tozları alabilirsiniz.

Ekran temizleme solüsyonunu ekrana değil bezinize sıkın, çünkü ekrana sıkarsanız solüsyon sıvı gelmemesi gereken yerlere de girebilir. Ardından baskı uygulamadan ekranı silin. Gerekirse ekranın arkasından elinizle destekleyin.

Laptop ekranı nasıl temizlenir yazımıza devam ediyoruz.

Sıvı sıçraması, yemek artığı gibi lekeler için nemli sünger kullanabilirsiniz. Nemli sünger ile ekranınızı temizlemek için laptopunuza giden gücü kestikten sonra süngeri hafifçe ıslatıp leke bölgelerinde yumuşak bir şekilde gezdirin. Tüm lekeleri temizledikten sonra ekranını tamamen kuru olduğundan emin olunca bilgisayarınızı çalıştırabilirsiniz.

Laptop üzerindeki stickerları çıkarmak biraz uğraşması gereken bir iş. Laptop üzerindeki stickerları çıkarırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu tip marka etiketlerini iz bırakmadan kolayca temizlemek için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Bu yazımızda Laptop ekranı nasıl temizlenir detaylı olarak anlatmaya çalıştık.

Laptop ekran temizleme hakkında sıkça sorulan sorular

Laptop ekranı ıslak mendille silinir mi?

Laptop ekranınızı temizlerken ıslak mendil kullanmayın. Islak mendillerin büyük bir bölümü kimyasal madde içermektedir ve bu kimyasallar Laptop ekranına zarar verebilmektedir.

Laptop ekranı kolonya ile silinir mi?

Laptop ekranınızı temizlerken kolonya gibi alkol içeren ürünleri asla kullanmayın

Laptop ekranı hangi bezle silinir?

Laptop ekranınızı mikrofiber bezle silmelisiniz.

Son güncelleme: 23 Eylül 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.