WhatsApp Süreli Mesaj Nedir?

WhatsApp süreli mesajlar özelliğinin nasıl kullanılacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

WhatsApp süreli mesaj nedir yazımızda bir süredir test aşamasında olan ve son güncelleme ile Whatsapp’a eklenen süreli mesajlar özelliği hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Whatsapp süreli mesaj, kaybolan mesaj yada silinen mesajlar olarak da biliniyor. Whatsapp süreli mesaj özelliğinde bir kişiye attığınız mesaj 7 gün sonra tamamen siliniyor.

WhatsApp süreli mesaj nedir?

Whatsapp süreli mesaj nedir sorusunu kısaca 7 gün içerisinde silinen mesajlar olarak açıklayabiliriz. WhatsApp süreli mesaj, Whatsapp’ta mesajların gönderildiği zamandan itibaren 7 gün sonunda yok olması özelliğidir. Bu özellik aktif edildiğinde, normal sohbette ya da grup sohbetinde gönderilen mesajlar yedi gün sonra otomatik silinerek kaybolur.

WhatsApp süreli mesaj ne işe yarar?

Süreli mesajlar özelliğini etkinleştirerek WhatsApp üzerinden süreli mesaj gönderebilirsiniz. Bu özellik etkinleştirildiğinde, sohbette gönderilen yeni mesajlar yedi gün sonra kaybolur. Yaptığınız en güncel seçim sohbetteki tüm mesajlar için geçerli olur. Süreli mesajlar etkinleştirilmeden önce gönderilen veya alınan mesajlar bu seçimden etkilenmez.

Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Whatsapp süreli mesaj nedir, ne işe yarar sorularını cevapladıktan sonra süreli mesajların nasıl açılıp kapatılacağını anlatalım.

WhatsApp süreli mesaj nasıl açılır?

  1. Whatsapp uygulamasını açarak süreli mesaj atacağınız kişiyi seçelim.
  2. Sohbet penceresini üst kısmında yer alan kullanıcı ismine dokunalım ve açılan sayfa üzerinden “Süreli mesajlar” özelliğini aktif edelim.

WhatsApp Süreli Mesaj Nedir?

Eğer bu seçeneği Açık olarak belirlerseniz gönderdiğiniz mesaj karşı taraftan 7 gün sonra otomatik olarak siliniyor. Ancak bu süre zarfında göndermiş olduğunuz mesajlar kopyalanabilir, kaydedilebilir ya da saklanabilir.

Süreli mesajlar özelliğini etkinleştirdiğinizde, sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajlar bu özellikten etkilenmez.

Whatsapp süreli mesaj butonu sizde çıkmıyorsa Whtasapp uygulamasını güncellemeniz gerekiyor.

Süreli mesajlar etkinleştirildiğinde, gönderilen medyalar sohbetten kaybolur ancak otomatik indirme özelliği açıksa bu medyalar zaten telefonunuza kaydedilmiş olacaktır. Medyaların otomatik olarak kaydedilmesini istemiyorsanız;

  • WhatsApp’ta Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı’na giderek otomatik indirme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.
Dikkat! Sürekli mesaj özelliğini tanımadığınız ya da güvenmediğiniz kişiler ile kullanmayın. Mesajın içeriğini kopyalayabilir, ekran görüntüsünü alabilir ya da farklı bir cihaz ile fotoğrafını çekebilir.

Süreli mesajları WhatsappWeb‘de de kullanabilirsiniz.

WhatsApp süreli mesaj nasıl kapatılır?

WhatsApp süreli mesajlar devre dışı bırakmak için;

Her iki kullanıcı da istediği zaman süreli mesajları devre dışı bırakabilir. Bu özellik devre dışı bırakıldığında, sohbette gönderilen mesajlar artık kaybolmaz.

  1. WhatsApp sohbetini açarak kişinin adına dokunalım.
  2. Burada Süreli mesajlar’a dokunalım ve açıl olan seçimi Kapalı konuma getirelim.

Whatsapp süreli mesaj nedir yazımız sona erdi.

Birbirinden güzel, yüksek çözünürlükte Whatsapp duvar kağıtları ile Whatsapp sohbet pencerenizi renklendirebilirsiniz.

Whatsapp süreli mesaj nedir yazımızda son olarak süreli mesajlar hakkında çokça sorulan sorulara yanıt vereceğiz.

Whatsapp süreli mesaj hakkında sıkça sorulan sorular

Whatsapp süreli mesaj ne demek?

WhatsApp süreli mesaj, Whatsapp’ta mesajların gönderildiği zamandan itibaren 7 gün sonunda yok olması özelliğidir. Bu özellik aktif edildiğinde, normal sohbette ya da grup sohbetinde gönderilen mesajlar yedi gün sonra otomatik silinerek kaybolur.

Whatsapp süreli mesajlar nasıl yapılır?

Bireysel sohbetlerde, her iki kullanıcı da süreli mesajları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde, süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.
1-Whatsapp uygulamasını açarak süreli mesaj atacağınız kişiyi seçelim.
2-Sohbet penceresini üst kısmında yer alan kullanıcı ismine dokunalım ve açılan sayfa üzerinden “Süreli mesajlar” özelliğini aktif edelim.

WhatsApp süreli mesajlar nasıl devre dışı bırakılır?

Her iki kullanıcı da istediği zaman süreli mesajları devre dışı bırakabilir. Bu özellik devre dışı bırakıldığında, sohbette gönderilen mesajlar artık kaybolmaz.
WhatsApp süreli mesajlar devre dışı bırakmak için;
1- WhatsApp sohbetini açarak kişinin adına dokunalım.
2- Burada Süreli mesajlar’a dokunalım ve açıl olan seçimi Kapalı konuma getirelim.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu