WhatsApp’ta Bu Grup Sonlandırıldı Ne Demek?

WhatsApp, önceden haber vermeden içinde bulunduğunuz yada yöneticisi olduğunuz bir grubu kapatabilir.

WhatsApp’ta bu grup sonlandırıldı uyarısı, şikayet yada Whatsapp’ın politikalarına uygun olmayan grupların kapatılması neticesinde alınan bir uyarıdır.

WhatsApp, önceden haber vermeden içinde bulunduğunuz yada yöneticisi olduğunuz bir grubu kapatabilir.

Aslında Whatsapp’ta uçtan uca şifreleme vardır. Konuşma, arama yada fotoğraf, video paylaşımlarınız Whatsapp tarafında takip edilmiyor.

WhatsApp'ta Bu Grup Sonlandırıldı Ne Demek?

Ancak Whatsapp geliştirici ekibi Grup bilgilerini takip edebiliyorlar. Buda bir çeşit yapay zeka ile yapılıyor.

WhatsApp’ta bu grup sonlandırıldı ne demek?

İşte bu yapay zeka, grup bilgilerini değerlendirerek eğer sakıncalı içerikler (yasadışı paylaşımlar vb) paylaşılıyorsa grubu kapatabiliyor.

Tabi grup kapatmaları sadece bununla ilgili değil. Eğer içinde bulunduğunu grup şikayet edilmişse Whatsapp bu grubu incelemeye alıyor ve grubu sonlandırabiliyor.

Whatsapp tarafından sonlandırılan gruplara mesaj göndermek mümkün olmaz ve sohbet geçmişini de göremezsiniz.. Ayrıca Whatspp sonlandırdığı grubun yöneticisini tamamen yasaklama yoluna da gidebiliyor.

WhatsApp’ta bu grup sonlandırıldı sorunu ile karşılaşmamak için gruplarda yasa dışı ibareler kullanmamalı, gruba dahil edilen kişiler dikkatle denetlenmelidir.

Sizde; hangi gruplara dahil olduğunuz konusunda dikkatli olmalısınız. Şüpheli bir grup görürseniz, derhal rapor etmeli ve gruptan ayrılmalısınız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu