Sosyal Medya

En iyi Instagram Efektleri

Instagram'da hangi filtreyi seçmeli? En iyi Instagram efektleri neler?

Instagram’da çok sayıda filtre ve efekt bulunuyor. Bizde bunca efekt arasından en iyi Instagram efektlerini bir araya getirdik.

En iyi Instagram Efektleri

Instagram’da hangi filtreyi seçmeli? En iyi Instagram efektleri neler?

Selife için : Oslo

instagram efektleri 1

Özçekimler (selfie) için en çok kullanılan efektlerden biri olan Oslo, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Cilt tonlarını daha da canlı hale getiren ve kontrastı arttıran Oslo, en çok tercih edilen efektlerin başında geliyor. Manzara ve yemek fotoğraflarında da başarı ile kullanılan efekt, ‘fotoğraflarım daha canlı görünsün’ diyorsanız, aradığınız Instagram efekti olabilir.

Siyah Beyaz fotolar için: Tokyo

instagram efektleri 2

Doğruyu söylemek gerekirse, siyah beyaz fotoğraflar hikaye atmak için genellikle tercih edilmezler. Ancak Tokyo efekti bu anlayışı değiştirecek gibi görünüyor. Son zamanlarda popülerliği oldukça artan bu Instagram efekti, fotoğraflarınıza maksimum gölgeler ve parlak beyazlar ekleyerek ortaya muhteşem bir siyah beyaz fotoğraf çıkarıyor.

Noslajik fotoğraflar için: Sunglasses

instagram efektleri 3

En çok tercih edilen Instagram efektlerinden biri olan Sunglasses, fotoğraflarınıza çok farklı bir hava katıyor. Bu efekt, fotoğraflarınız veya videonuzdaki kişiye nostaljik güneş gözlükleri ekliyor. Aynı zamanda arka plandaki doygunluğu da azaltarak oldukça farklı bir hava katan Sunglasses efekti, sizi 1960’lı yıllardan kalan bir kişiymiş gibi gösteriyor.

Harika Gökkuşağı efektleri için: Prism Light

instagram efektleri 4

En iyi Instagram efektlerinin başında gelen Prism Light, manzara fotoğraflarınıza gökkuşağı ekleyerek görsel olarak daha da çekici hale gelmesine imkan sağlıyor. Bu efekt sayesinde en karanlık manzara fotoğraflarınız bile gökkuşağı ile birlikte daha canlı hale gelebiliyor.

Yağmur efekti için: Glitter

instagram efektleri 5

Eğer fotoğraflarınıza parıltı yağmuru efekti arıyorsanız, Glitter tam olarak size göre. Bu Instagram efekti sayesinde fotoğrafınızın içerisinde sanki bir parıltı yağmuru varmış gibi mükemmel bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece manzara fotoğrafları için değil, evcil hayvanınız veya yeni almış olduğunuz kıyafet Glitter ile daha ön plana çıkacaktır.

Manzara fotoğrafları için: Sutro ve Hefe

instagram efektleri 6

Manzara fotoğrafları için en çok kullanılan efektlerden biri olan Sutro, fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde koyulaştırıyor ve manzara fotoğrafınızın daha da çekici hale gelmesine imkan sağlıyor.

Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları ile çekmiş olduğunuz fotoğraflarınız çeşitli filtreler ekleyerek daha çarpıcı fotoğraflar meydana getirebilirsiniz.

Instagram Efektleri hakkında sık sorulan sorular

Instagram efektleri nasıl bulunur?

Hikaye çekim ekranında filtreleri en sola kaydırarak “Efektlere göz at” seçeneğine tıklarsanız efekt galerisi açılıyor

Instagram efektleri neden açılmıyor?

Eğer Instagram’da filtreler özelliği çalışmıyor ise instagram uygulamasını güncellemeniz gerekiyor.

Instagram filtreleri neden yüklenmiyor?

Instagram’da ortaya çıkan bu hata genellikle, telefon belleğinin ve depolama alanın çok fazla dolmasından kaynaklanıyor. Bu hatayı çözmek için telefondaki tüm gereksiz dosyaları silmek ve gereksiz uygulamaları kapatmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu