Sosyal Medya

En iyi Instagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Çekmiş olduğunuz fotoğraflarınıza fotoğraf düzenleme uygulamaları ile çeşitli filtreler uygulayıp paylaşabilirsiniz.

Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları ile çekmiş olduğunuz fotoğraflarınıza çeşitli filtreler ekleyerek daha çarpıcı fotoğraflar meydana getirebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek kadar çekilen fotoğrafları düzenlemek de önemlidir.  Fotoğraf düzenleme, çekilen fotoğrafların, kullanılan cihaz üzerinde veya sonrasında üzerlerinde oynanarak rötuşlanması işlemidir.

Instagram, fotoğraf ya da videoları düzenleme için kendi içinde ek seçenekler sunuyor olsa da bunlar tabii ki yeterli olmuyor.  Akıllı telefonlarımızla çekmiş olduğumuz selfie ya da başka bir fotoğrafı hemen paylaşmıyor, genellikle fotoğraflarımızı çeşitli düzenleme işlemlerine tabi tutuyor, efektler uyguluyor ve filtrelerden geçiriyoruz.

Android ve IOS uygulama marketlerinde fotoğraf düzenleme programlarının çokluğu dikkat çekmekte. Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizde hem fonksiyonel ve hem de ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme programlarını bir araya getirdik.

Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları

Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları ile doğrudan Instagram ile bağlantı kurulup paylaşım yapılabiliyor.

Adobe Lightroom

instagram fotograf duzenleme uygulamalari 1

Adobe Lightroom, Adobe firmasının bilgisayarlarımızda kullanabildiğimiz Lightroom yazılımlarının akıllı telefonlarda kullanılabilen mobil versiyonudur. Adobe Lightroom temel olarak fotoğraflarınıza ikinci bir dokunuş eklemenizi ve düzenlediğiniz fotoğrafları kolayca paylaşmanızı mümkün kılıyor.

Adobe Lightroom: Foto Editor
Adobe Lightroom: Foto Editor
Developer: Adobe
Price: Free+
‎Adobe Lightroom – Foto Editor
‎Adobe Lightroom – Foto Editor

Snapseed

instagram fotograf duzenleme uygulamalari 2

Snapseed, akıllı telefonunuzla çektiğiniz veya fotoğrafları farklılaştıran, kullanımı basit ancak etkili araçlar sunan profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Saniyeler içerisinde çarpıcı fotoğraflar elde edebileceğiniz uygulamayı cihazınıza ücretsiz indirip kullanabilirsiniz ki Instagram’da fotoğraf paylaşmayı seven biriyseniz kesinlikle denemelisiniz.

Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Snapseed
‎Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

InstaSize

instagram fotograf duzenleme uygulamalari 3

InstaSize uygulaması sayesinde Instagram üzerinden paylaşmak istediğiniz resimlerinizin kesilmeden paylaşılabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Böylece kare şeklinde boyutlara eriştirmek için resimlerinizin kenarlarını kaldırmak zorunda kalmıyor ve fotoğraflarınızın tam çektiğiniz gibi yayınlanmasını sağlıyorsunuz.

‎Instasize Foto Bearbeiten
‎Instasize Foto Bearbeiten

Adobe Photoshop Express

instagram fotograf duzenleme uygulamalari 4

Adobe’nin popüler fotoğraf işleme yazılımı Photoshop’un ücretsiz sürümü Adobe Photoshop Express, haraket halindeyken fotoğraflarınızı düzenlemenin en kolay, hızlı ve eğlenceli yoludur. Fotoğraflarınızı birkaç sihirli dokunuşla daha etkileyici kılabilir, otomatik düzeltme ve filtreleri kullanarak fotoğraflarınıza bambaşka bir boyut kazandırabilirsiniz.

Photoshop Express: Foto Editor
Photoshop Express: Foto Editor
Developer: Adobe
Price: Free+
‎Photoshop Express: Foto Editor
‎Photoshop Express: Foto Editor

PicsArt

instagram fotograf duzenleme uygulamalari 5

PicsArt, temel fotoğraf düzenleme araçlarının yanı sıra kolaj oluşturma, efekt ekleme gibi profesyonel uygulamaların sunduğu özelliklere sahip ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Modern ve sade arayüz üzerinde yer alan araçları kullanarak birkaç dakika içerisinde fotoğraflarınızı iyileştirebilir ve sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Picsart Bilder Bearbeiten
Picsart Bilder Bearbeiten
Developer: PicsArt, Inc.
Price: Free+
‎Picsart Bilder bearbeiten
‎Picsart Bilder bearbeiten

VSCO

instagram fotograf duzenleme uygulamalari 6

VSCO Cam uygulaması, akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak çok daha etkileyici ve kolay bir şekilde fotoğraflar çekebilmenizi sağlayan bir fotoğraf uygulaması. Pek çok diğer uygulamaya göre çok daha gerçekçi ve profesyonel görünen sonuçlar elde etmenizi sağlayan VSCO Cam, aynı zamanda ücretsiz olarak sunuluyor.

VSCO: Foto- und Video-Editor
VSCO: Foto- und Video-Editor
Developer: VSCO
Price: Free+

Instagram fotoğraf düzenleme uygulamaları yazımız sona erdi.

Instagram’da çok sayıda filtre ve efekt bulunuyor. Bizde bunca efekt arasından en iyi Instagram efektlerini buradaki yazımızda  bir araya getirdik.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu