Oyun

Discord Botu Nasıl Eklenir?

Discord botu nasıl eklenir, Discord botu nasıl oluşturulur ve en iyi botlar hangileri?

0
(0)

Discord’u isteğinize göre kişiselleştirebilmenize yarayan Discord botu nasıl eklenir, Discord botu nasıl oluşturulur ve en iyi botlar hangileridir yazımızda anlatıyoruz.

Discord, masaüstü ve mobil cihazlar için kullanılabilen bir sohbet uygulamasıdır. Discord ile değişik insanlarla internet üzerinden sesli ya da yazılı olarak iletişim kurmak mümkündür.

Discord, özellikle oyuncuları hedef alır ve benzer düşünen insanlarla sohbet etmek için topluluklara katılmaya teşvik eder. Bu topluluklar veya sunucular, oyunla ilgili olsun veya olmasın, her şeye dayanabilir.

Discord nedir, ne işe yarar, Discord nasıl indirilir, Discord nasıl kullanılır, Discord kanal  açma, arkadaş ekleme gibi tüm Discord sorularının cevaplarını Discord kullanım rehberi yazımızda bulabilirsiniz.

Discord botu nedir?

Discord botu, sizden komut alan sahte kullanıcılara verilen isimdir. Discord botları sayesinde Discord’u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Discord botu, sunucunuzda işlerinizi daha rahat yapabilmenizi, sunucunuzu daha kolay yönetmenizi, sunucunuzdaki üyelerin eğlenmesini veya müzik dinlemesini sağlayabileceğiniz bir tür yardımcı, robot.

Discord botu nasıl eklenir?

Adım 1# https://discord.com/ adresine giderek hesabınıza giriş yapın.

Discord Botu Nasıl Eklenir?

Adım 2# Eklemek istediğiniz botun web sayfasına gidin.

Bot eklemek için çeşitli kaynak internet siteleri mevcut. Carbonitex veya top.gg gibi kaynak siteleri kullanabilirsiniz. Örneğin top.gg adresine gidip eklemek istediğiniz botu seçin.

Discord Botu Nasıl Eklenir?

Adım 3# Eklemek istediğiniz Discord botu seçtikten sonra ”Invite – Davet et” seçeneğine tıklayın. Botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçip yetkilendirin.

Eklediğiniz bot ekranın sağ üst köşesinde çıkacaktır. Botun komutlarından birini yazın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Discord botu nasıl yapılır?

Discord botunu yaparken Node JS ve Visual Studio Code gibi bir metin editörüne ihtiyacınız var.

Node JS‘yi https://nodejs.org/en/ adresinden LTS versiyonu olarak indirin ve kurulumunu yapın.

Visual Studio Code‘uhttps://code.visualstudio.com/ adresinden indirin ve kurulumunu yapın.

https://discord.com/developers/applications adresine gidin ve hesabınızı giriş yaptıysanız ekranınıza oluşturduğunuz botların listesi gelecektir. Eğer hiç bot oluşturmadıysanız boş olabilir. Ekranın sağ üst kısmında New Application butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede uygulamadı adı(bot adı da olabilir) girin. Daha sonrasında sol kısımdaki bulunan listeden Bot butonuna tıklayın. Şimdi ise ekranın sağ köşesinde bulunan Add Bot butonuna tıklayın ve Yes, do it! butonuna tıklayarak kabul edin.

Discord şarkı botu nasıl kullanılır?

https://rythm.fm/ adresine girerek Invite the bot butonuna basalım.

Discord Botu Nasıl Eklenir?

Discord giriş ekranı açılacaktır. Discord hesabınız giriş yaparak yukarıda anlattığımız Discord bot ekleme işlemlerinin aynısını yapabilirsiniz.

En iyi Botlar

Tüm bu Discord botları ücretsizdir ve kurulumu çok kolaydır.

  • MEE6 : MEE6 Discord sunucunuzda moderasyon ayarlarını yapabilen, ses kanallarında müzik çalabilen, hazır mesajlar gönderebilen, yayın alarmları gönderebilen, otomatik olarak sunucudan yasaklama ve susturma gibi görevleri yerine getirebilen, kişiselleştirilebilir kodlar kullanmanızı sağlayan ve bir seviye sistemine sahip olan bir bottur.
  • Pokecord : Pokecord, Discord’daki arkadaşlarınızla konuşurken Pokemon avlamanızı, geliştirmenizi ve savaştırmanızı sağlayan bir Discord botudur.
  • MC-AT : Türk yapımı bir bot olan MC-AT, filtrelenmesini istediğiniz kelimeleri, küfürleri ve reklamları engeller.
  • Invite Manager : nviteManager size daha çok istatistiksel avantajlar sağlayan bir bot olacaktır. Sunucuya davet edilen kişinin kim tarafından davet edildiği, kimin ne kadar kişiyi davet ettiği gibi bilgileri size sunar.
  • Dank Memer : Dank Memer botu, Discord sunucularında arkadaşlarınızla birbirinize internetteki ‘meme’leri göndermenize, resimler üzerinde oynama yapabilmenize yarayan bir bot.
  • Cafe Discord : Cafe, arkadaşlarınız ve sunucunuzdaki diğer üyelerle birlikte oynayabileceğiniz canlı skor tabelası ve liderlik tabelası içeren birçok Discord tabanlı oyun barındıran bir Discord botu.
  • Epic RPG : EPIC RPG tam olarak bir roleplay mantığı üzerine oluşturulmuş bir bot. EPIC RPG bünyesinde zindanlar, düşmanlar, kılıçlar, zırhlar, yağmalar barındıran bir ekonomi + RPG oyun botudur.

Discord bot komutları

giphy [arama terimi] – Animasyonlu GIF’ler Aşk? Ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi göstermek için bunları kullanmaktan yeterince alamıyor musunuz? Binlerce GIF’de arama yapmak için bu komutu kullanın ve istediğiniz odayı sohbet odasına göndermek için tıklayın.

nick [yeni takma ad] – Seçtiğin takma adı beğenmedin (ya daatanmış) sohbet kanalına girdiğinizde? Bu komutu kullanmak, beğeninize bir takma ad seçmenizi sağlar. Girin – yeni adla birlikte – ve klavyenizdeki Enter düğmesine basın ve presto!

tts [mesaj] – İstediğiniz zaman ses kanalına geçebilirsiniz.Discord’un ayarlanma şekli sayesinde istiyorum. Bir mikrofonunuz yoksa, ne olacak? Bu komutu kullanmak bir şeyler yazmanıza ve sohbet odasında yüksek sesle okumanızı sağlar. Ancak dikkatli olun: Yöneticiler kötüye kullanılması durumunda bu özelliği kolayca devre dışı bırakabilir.

afk [durum] ayarlandı – Bir şeyler atıştırmak ya da içmek mi istiyorsunuz? Tuvalet ziyaret zamanı mı? Büyükanne beklenmedik bir şekilde düştü? Bu komutu kullanmak, birisi sizin adınızı söylerse kanalda görünecek özel bir AFK (klavyeden uzak) mesajı ayarlamanıza izin verecektir.

whois [kullanıcı söz] – Seninle konuşan kimin kim olduğundan emin değil misin? Sunucudan söz konusu kişi hakkında bilgi almak için bu komutu kullanın.

Üye Sayısı – Bir yönetici olarak – hatta düzenli bir üye olarak – sizSunucuya şu anda kaç kişinin bağlı olduğunu bilmek isteyebilir. Bu komutu kullanmak, sihirli sayıyla size anında bir sonuç verecektir.

emotes – “İleri” yaşımda bile, emojiyi seviyorum! Bunu yaparsanız, sunucuda çalışacak emojilerin bir listesini bulmak için bu özel komutu kullanabilirsiniz.

serverinfo – Bir sunucunun ne kadar süredir aktif olduğunu veya ortalama olarak kaç kullanıcının bağlı olduğunu bilmek ister misiniz? Sunucu hakkında bir ton bilgi ve istatistik bulmak için bu komutu hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

Botcommands – Metinden konuşmaya yukarıda bahsettiğim gibikomut, yöneticiler zaman zaman belirli komutları devre dışı bırakabilir – ve yapabilir. Ayrıca, kullanmanız için istediğiniz sayıda özel komut oluşturabilirler. Hangi komutların kullanımınız için uygun olduğundan emin değil misiniz? Bu size tam listesini verecektir.

Moderasyon Kara Listesi Ekle [ifade] – Bir sohbet odası kullanıyorsanız, nasıl yapıldığını bilirsiniz.İnsanların, yapmaları gerekmeyen şeyleri söylemelerini engellemek zordur – ne kadar iyi sorarsanız sorun. Kanalda görünmesini istemediğiniz belirli kelimeler veya ifadeler varsa, bu komutu kullanmak kara listeye eklemenizi sağlar.

Discord botları hakkında sıkça sorulan sorular

Discord botları ne işe yarar?

Discord botu, sizden komut alan sahte kullanıcılara verilen isimdir. Discord botları sayesinde Discord’u istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Discord’da nasıl şarkı açılır?

Discord şarkı açmak için ; https://rythm.fm/ adresine girerek Invite the bot butonuna basalım.
Discord giriş ekranı açılacaktır. Discord hesabınız giriş yaparak yukarıda anlattığımız Discord bot ekleme işlemlerinin aynısını yapabilirsiniz.

Son güncelleme: 21 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.