Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları

Yazımızda yer verdiğimiz veri kurtarma programları, bozulmuş veya format atılmış disklerinizdeki verileri kolay bir şekilde kurtarmanızı sağlıyor.

Sabit yada harici diskinizde disk arızası sonucunda yada yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirmek için dosya kurtarma programlarını kullanabilirsiniz.

Silinmiş dosyaları geri getirme konusunda hızlı ve kolay bir çözüm sunan dosya kurtarma programları ile artık verilerin geri dönüşü sağlanabiliyor. Üstelik silinen dosyaları geri getirme işlemi için birçok basit ve ücretsiz dosya kurtarma programları bulunuyor.

Silinen dosyaları geri getirme programları

Yazımızda yer verdiğimiz veri kurtarma programları, bozulmuş veya format atılmış disklerinizdeki verileri kolay bir şekilde kurtarmanızı sağlıyor.

DMDE Free Edition

Silinen dosyaları geri getirme programları

DMDE Free Edition, düşünebildiğinizden farklı sürücü türlerinden dahi veri kurtarabilen, bilgisayarınızda kaybolan, silinen dosyaları geri getirme mevzusunda ileri  seviye bir programdır. İlgili sürücüyü  saptayıp seçtikten sonra Windows Gezgini’ne benzeyen bir ara yüzde kurtarılabilecek dosya ve dosyalar arasında dolaşmanıza imkan sağlar.

NTFS ve FAT dosya sistemlerinin her ikisi ile de çalışan ve güçlü veri kurtarma araçları sunan program işini gerçekten çok iyi yapıyor. Arayüzünün sade olmasına rağmen programı kullanabilmek için orta düzey bir bilgisayar kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

Ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalara maruz k alsanız  dahi, kurtarabileceğiniz veri miktarının kısıtlanmaması bir avantaj.

Recuva

Silinen dosyaları geri getirme programları

Recuva, bilgisayarınızda silinen dosyaları geri getirme konusunda kullanıcıların en büyük yardımcıları arasında yer alan ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır.Oldukça basit bir kurulum adımının ardından kullanmaya başlayabileceğiniz program üzerinde yer alan sihirbaz yardımıyla, bilgisayarınızdan silinen dosyalar için tarama gerçekleştirebilirsiniz. Tarama işlemi bittiğinde kurtarabileceğiniz dosyalar, statülerine göre puanları ile birlikte  ayrı ayrı listelenip önünüze sunuluyor.

TestDisk

Silinen dosyaları geri getirme programları

TestDisk programı, sabit disklerinde sorunlara sahip olanların ve veri kayıplarını telafi etmek isteyenlerin kullanabilecekleri ücretsiz ve açık kaynak kodlu uygulamalar arasında yer alıyor.

Program hem disklerinizin tablolarında bozukluklar olduğunda bunları düzeltebiliyor hem de önyükleme yani boot sektöründe ortaya çıkan bozulmaları yeniden orijinal haline döndürmenize yardımcı oluyor.

MiniTool Power Data Recovery

Silinen dosyaları geri getirme programları

MiniTool Power Data Recovery, en istenmeyen veri kayıplarından bir tane örnek versek, bütünüyle bir diski veya bölümü kaybetmek denebilir. Bu olay, çoğu zaman bölüm başlığının silinmesi veya bölümün tamamının yanlışlıkla silinmesinin getirisi olarak meydana gelir. Power Data Recovery   aracı ile diskinizi rahatça tarayıp, kaybolan bölümleri geri getirebiliyorsunuz. Araç bazı  zamanlarda yanıt vermeyi durdurmuş gibi gözükse de endişeye kapılmayın ve işlemin bitmesini bekleyin, işlemin sonunda size bulduğu tüm bölümleri verecek ve onları kurtarma fırsatı sunacak.

Disk Drill Data Recovery

Silinen dosyaları geri getirme programları

Disk Drill Data Recovery, son zamanların özellikle günümüzün kuşkusuz en gözde veri kurtarma araçlarından biri olarak kabul görüyor. Bu program ile silinmiş olan verilerinizi ,videoları , dokümanları, müzik dosyalarını, fotoğrafları ve  bunların çok daha fazlasını, dahili veya harici bir disk sürücüden, USB bellekten veya bellek kartından ulaşıp kurtarabiliyorsunuz.

Disk Drill, bunula birlikte ISO, IMG veya DMG formatlarında imaj dosyaları da oluşturabiliyor. Bu sayede kaybettiğiniz tüm dosyaları, oluşturduğu bu kopya bölümler içinde arayabiliyor.

EaseUS Data Recovery Wizard

Silinen dosyaları geri getirme programları

EaseUS Data Recovery Wizard, Windows Gezgini’ni anımsatan kullanıcı dostu arayüzü ile dikkatleri üzerine  topluyor. Harici ve dahili disk sürücülerden veri kurtarma  fırsatını bizlere sunan bu program, USB sürücülerden, bellek kartlarından ve optik medyalardan dahi veri kurtarma imkanını bizlere sunuyor.

Silinen dosyaları geri getirme programları şimdilik bu kadar!

Sabit diskinizde dosyaları sildiğinizde aslında tamamen silinmezler. Recuva benzeri veri kurtarma yazılımları ile bu silinen dosyalar rahatlıkla geri getirilebilir. Bilgisayarınızdaki dosyaları kalıcı olarak silmek için Windows Cipher komutunu kullanabilirsiniz. Cipher komutunu çalıştırarak dosyaları kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu