Akıllı Telefon

Faturasız Hat Ne Zaman Kapanır?

Faturasız hat kullanıcıları, hatlarına belli bir süre yükleme yapmadıkları takdirde hatları otomatik olarak kapatılmaktadır.

0
(0)

Turkcell. Vodafone, Türk Telekom faturasız hat ne zaman kapanır, faturasız hatların kapanma süreleri ne kadardır yazımızda anlatacağız.

Faturasız hat kullanıcıları, hatlarına belli bir süre TL yüklemedikleri takdirde hatları otomatik olarak bir süre sonra kapatılmaktadır. Her operatörün faturasız hat kapatma ile ilgili farklı prosedürleri bulunmakla beraber bu süre genel olarak ortalama 6 aydır.

Turkcell faturasız hat ne zaman kapanır?

Faturasız Hat Ne Zaman Kapanır?

Eğer Turkcell faturasız hat kullanıcısı iseniz, hattınıza 6 ay boyunca TL yüklemesi yapmadığınızda hattınız kapatılmaktadır.

 • Hazır Kart’ınıza 10 TL ve üzeri TL, paket yüklediğiniz andan veya 10 TL ve üzeri TL Transfer aldığınız tarihten itibaren, 185 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Bu 185 gün süresince tekrar 10TL ve üzeri TL, paket yüklemez veya 10 TL ve üzeri TL Transfer almazsanız, 180 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz, data kullanımı yapamazsınız. Kullanıma devam edebilmek için her 185 günde bir en az 10 TL, paket yüklemeniz ya da hattınıza en az 10 TL Transfer almanız gerekir.​
 • Bunun yanında, her yılın 1 Ocak – 29 Mart arasında son yüklemesini yapmış aboneler 185 gün boyunca arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilir. Bu 185 gün süresince tekrar TL yüklenmezse “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz data kullanımız yapamazsınız. Bu durumda, aşağıda sayılan koşullardan birini karşılamıyorsanız hattınız 31 Aralık yıl sonunda iptal edilir.
 • Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz​.
 • Yarı aktif dönem sonunda, eğer hediye edilen bakiyelerin tamamını harcadı iseniz ve 0 TL üzerinde bakiyeniz var ise yarı aktif döneminiz 30 gün daha uzatılır. İlgili dönem Telsiz kullanım ücreti bakiyenizden tahsil edilir. Ancak bakiyenizi kullanmak için 10 TL ve üzeri TL, paket yüklemeniz veya 10 TL ve üzeri Kredi Transferi almanız gerekmektedir.
 • Yarı aktif dönem sonunda kapanmadan önceki ay herhangi bir yurt içi çağrı ya da yurtdışından çağrı almanız durumunda yarı aktif döneminiz 30 gün uzatılır.​​

Cep telefonunuzdan *166*5# kodunu girerek arama tuşuna basarak kullanım dönemlerinize dair bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone faturasız hat ne zaman kapanır?

Faturasız Hat Ne Zaman Kapanır?

Vodafone Faturasız Hat aboneliğiniz yürürlüğe girdiğinde 180 günlük Aktif Kullanım Süresi başlamış olur.

 • 180 günlük süre boyunca arama yapabilir ve aranabilirsiniz. 180 günlük süre boyunca TL yüklemez veya 10 TL (ilgili tarihte miktar artabilir) üzeri para transferi almazsanız, 90 günlük Bekleme süresi başlar.
 • 90 günlük bekleme süresinde siz arama yapamazsınız ancak sizi arayabilirler. Bekleme süresinin sonunda, kullanıcı hattına iptal işlemi uygulanır, kullanıcının kayıtları sistemden silinir.

Vodafone Faturasız Hat servisi ile ilgili her türlü bilgi için Vodafone Müşteri Hizmetleri‘ne 24 saat boyunca 0 (542) 542 00 00 veya 542 (Vodafone aboneleri için) numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom faturasız hat ne zaman kapanır?

Faturasız Hat Ne Zaman Kapanır?

Türk Telekom faturasız hatlarda TL yüklemesi yapıldıktan sonra hattınızı 184 gün boyunca aktif olarak kullanabilirsiniz.

 • Ön ödemeli (faturasız) hattınıza asgari yükleme tutarı ve üzerinde TL, herhangi bir paketi yüklediğiniz veya tek seferde 10 TL ve üzeri TL transfer aldığınız tarihten itibaren, 184 gün boyunca arama yapabilir ve aranabilirsiniz.
 • Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.
 • Aktif süre olan 184 günlük sürede arama yapabilir ve aranabilirsiniz. 184 günlük sürede TL yüklemesi yapılmazsa, 92 günlük pasif süre başlar.
 • 92 günlük Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.
 • Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir.

Söz konusu hattınızı adınıza yeniden tahsis ettirip kullanabilmeniz için, hattın kapatılmasını takip eden 24 ay içerisinde bir TT Mobil İletişim Merkezine (AİM) giderek yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamanız ve abonelik ile ilgili belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir.

Faturasız hat ne zaman kapanır yazımız sona erdi.

Telefonun internet ayarlarını yapabilmeniz için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom APN ayarlarıburadaki yazımızda paylaşıyoruz.

Faturasız hat ne zaman kapanır hakkında sıkça sorulan sorular

Turkcell ne kadar süre TL yüklenmezse hat kapanır?

Eğer Turkcell faturasız hat kullanıcısı iseniz, hattınıza 6 ay boyunca TL yüklemesi yapmadığınızda hattınız kapatılmaktadır.
Hazır Kart’ınıza 10 TL ve üzeri TL, paket yüklediğiniz andan veya 10 TL ve üzeri TL Transfer aldığınız tarihten itibaren, 185 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Turkcell hat kapanma süresi nasıl öğrenilir?

Cep telefonunuzdan 1665# kodunu girerek arama tuşuna basarak kullanım dönemlerinize dair bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone ne kadar süre TL yüklenmezse hat kapanır?

Vodafone Faturasız Hat aboneliğiniz yürürlüğe girdiğinde 180 günlük Aktif Kullanım Süresi başlamış olur.
180 günlük süre boyunca arama yapabilir ve aranabilirsiniz. 180 günlük süre boyunca TL yüklemez veya 10 TL (ilgili tarihte miktar artabilir) üzeri para transferi almazsanız, 90 günlük Bekleme süresi başlar.
90 günlük bekleme süresinde siz arama yapamazsınız ancak sizi arayabilirler. Bekleme süresinin sonunda, kullanıcı hattına iptal işlemi uygulanır, kullanıcının kayıtları sistemden silinir.

Vodafone hat kapanma süresi nasıl öğrenilir?

Vodafone Faturasız Hat servisi ile ilgili her türlü bilgi için Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne 24 saat boyunca 0 (542) 542 00 00 veya 542 (Vodafone aboneleri için) numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom ne kadar süre TL yüklenmezse hat kapanır?

Türk Telekom faturasız hatlarda TL yüklemesi yapıldıktan sonra hattınızı 184 gün boyunca aktif olarak kullanabilirsiniz.
Ön ödemeli (faturasız) hattınıza asgari yükleme tutarı ve üzerinde TL, herhangi bir paketi yüklediğiniz veya tek seferde 10 TL ve üzeri TL transfer aldığınız tarihten itibaren, 184 gün boyunca arama yapabilir ve aranabilirsiniz.
Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir.

Türk Telekom hat kapanma süresi nasıl öğrenilir?

Türk Telekom Müşteri hizmetlerini arayarak hattınızın kapanma süresi ile ilgili bilgiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Son güncelleme: 20 Ekim 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.