Laptop

Laptop Üzerindeki Etiketler Nasıl Çıkarılır?

İz bırakmadan Laptop üzerindeki etiketler nasıl çıkarılır yazımızdan öğrenebilirsiniz.

0
(0)

Laptop üzerindeki etiketler, stickerları çıkarmak biraz uğraşması gereken bir iş. Laptop üzerindeki stickerları çıkarırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu tip marka etiketlerini iz bırakmadan kolayca temizlemek için yazımıza devam edebilirsiniz.

Laptop üzerindeki etiketler donanım üreten firmalar tarafından bilgisayar üreticilerine kasaların üzerine marka bilinilirliğini arttırmak için yapıştırılır. Bu etiketleri çıkarmak bir o kadar zor ve uğraştırıcı olabilir. Etiketi çıkarmak çoğu zaman problem olmasa da asıl sorun çıkan stickerın bıraktığı izdir.

Şimdi iz bırakmadan Laptop üzerindeki etiketler nasıl çıkarılır bakalım.

Laptop üzerindeki etiketleri çıkarma

Dikkat!: Bilgisayara saç kurutma makinesi ya da ütü buharı tutmak zarar verebilir. Kesinlikle böyle bir şey yapmayınız.

Laptop üzerindeki etiketi çıkarmaya yavaşça kenarlardan başlayın. Hızlı hareket etmeniz sonucu etiket yırtılabilir ve buda Laptop üzerindeki stickerı çıkarma işini uzatır.

Sticker’ı kenarlardan tırnağınızla yada sivri ancak zarar vermeyecek bir aletle yavaşça kaldırın. Laptop üzerindeki sticker‘ı ayırırken 45-90 derece arasında bir açıyla yukarı doğru sıyırmaya dikkat edin.

laptop uzerindeki etiketleri cikarma1

Etiketi çıkarma kısmı bitti ise geriye kasa üzerinde kalan yapışkanları temizleme işlemine başlayalım.

Öncelikle bu yapışkanları parmaklarınızla yavaşça ovarak sıyırmaya çalışın. Bu işe yaramadıysa koli bandı veya farklı bantları kullanmak ve kalıntıları banda yapıştırmak suretiyle çıkarmaya çalışmak bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Laptop üzerindeki yapışkan bantları çıkarmak için bir başka yöntem olarak sıvı yağ kullanabilirsiniz. Bir kağıt havluya biraz sıvı yağ sürün, aynı zamanda bir miktar sıvı yağı yapışkan alan üzerine damlatarak bir süre bekleyin. Sıvı yağ yapışkanlı yüzeyi yumuşatacak ve Laptop üzerindeki stickerlar kolayca çıkacaktır.

Laptop üzerindeki etiketleri çıkarmak için yukarıda bahsettiğimiz yöntemler işe yaramadıysa Laptop etiket sökmek için kimyasal kullanabilirsiniz. Laptop üzerindeki yapışkanları temizlemenin en iyi yolu ekran temizleme solüsyonu kullanmaktır. Mikrofiber beze sıktığınız solüsyon ile etiketi temizleyebilirsiniz.

Laptop bilgisayarlarda yer alan ve fare işlevini gören dokunmatik yüzey Touchpad nasıl kapatılır bu yazımızda ele alacağız.

Son güncelleme: 7 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.