Laptop Üzerindeki Etiketler Nasıl Çıkarılır?

 Laptop Üzerindeki Etiketler Nasıl Çıkarılır?

Laptop üzerindeki etiketler, stickerları çıkarmak biraz uğraşması gereken bir iş. Laptop üzerindeki stickerları çıkarırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu tip marka etiketlerini iz bırakmadan kolayca temizlemek için yazımıza devam edebilirsiniz.

Laptop üzerindeki etiketler donanım üreten firmalar tarafından bilgisayar üreticilerine kasaların üzerine marka bilinilirliğini arttırmak için yapıştırılır. Bu etiketleri çıkarmak bir o kadar zor ve uğraştırıcı olabilir. Etiketi çıkarmak çoğu zaman problem olmasa da asıl sorun çıkan stickerın bıraktığı izdir.

Şimdi iz bırakmadan Laptop üzerindeki etiketler nasıl  çıkarılır bakalım.

Laptop üzerindeki etiketleri çıkarma

Laptop üzerindeki etiketi çıkarmaya yavaşça kenarlardan başlayın. Hızlı hareket etmeniz sonucu etiket yırtılabilir ve buda Laptop üzerindeki etiketi çıkarma işini uzatır.

Sticker’ı kenarlardan tırnağınızla yada sivri ancak zarar vermeyecek bir aletle yavaşça kaldırın. Laptop üzerindeki sticker‘ı ayırırken 45-90 derece arasında bir açıyla yukarı doğru sıyırmaya dikkat edin.

Etiketi çıkarma kısmı bitti ise geriye kasa üzerinde kalan yapışkanları temizleme işlemine başlayalım.

Öncelikle bu yapışkanları parmaklarınızla yavaşça ovarak sıyırmaya çalışın. Bu işe yaramadıysa koli bandı veya farklı bantları kullanmak ve kalıntıları banda yapıştırmak suretiyle çıkarmaya çalışmak bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Laptop üzerindeki etiketleri çıkarmak için bir başka yöntem olarak sıvı yağ kullanabilirsiniz. Bir kağıt havluya biraz sıvı yağ sürün, aynı zamanda bir miktar sıvı yağı yapışkan alan üzerine damlatarak bir süre bekleyin. Sıvı yağ yapışkanlı yüzeyi yumuşatacak ve Laptop üzerindeki etiketler kolayca çıkacaktır.

Laptop üzerindeki etiketleri çıkarmak için yukarıda bahsettiğimiz yöntemler işe yaramadıysa Laptop etiket sökmek için kimyasal kullanabilirsiniz. Laptop üzerindeki etiketleri temizlemenin en iyi yolu ekran temizleme solüsyonu kullanmaktır. Mikrofiber beze sıktığınız solüsyon ile etiketi temizleyebilirsiniz.

] }
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın