3 Adımda Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp numaranızı değiştirmeniz çok kolay. Üstelik Whatsapp mesajlarınızda kaybolmadan...

Whatsapp numara değiştirme özelliğiyle, aynı telefonda eski numaranızı yeni telefon numaranızla değiştirebilirsiniz.

Whatsapp numara değiştirme özelliği, kullandığınız WhatsApp hesabınızla ilişkili telefon numarasını değiştirmenize imkan verir.

WhatsApp telefon numarasını değiştirdiğinizde:

  • Profil fotoğrafınız, adınız, hakkımda bilginiz, bireysel sohbetleriniz, grup sohbetleriniz ve eski telefon numaranızdaki ayarlarınız da dahil olmak üzere hesap bilgileriniz hiç bir kayıp olmadan yeni telefon numaranıza aktarılır.
  • Eski telefon numaranızla ilişkili olan WhatsApp hesabınız silinir, böylece kişileriniz WhatsApp kişiler listelerinde artık eski telefon numaranızı göremezler.
  • Telefon numaranızı değiştirirken telefonunuz aynı kalıyorsa sohbet geçmişiniz telefonunuzda kalmaya devam eder.

Whatsapp numara değiştirme

  • WhatsApp’ı açarak Ayarlar > Hesap > Numarayı değiştir bölümüne dokunun.

3 Adımda Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Bu kısımda İleri butonuna dokunarak çıkan ekranda eski ve yeni telefon numaralarınızı başında sıfır olmadan girin ve tekrar ileri butonuna dokunun.

3 Adımda Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Numaranızın değiştirileceğine dair uyarı ekranında Bitti butonuna dokunarak Whatsapp numara değiştirme işlemini bitirebilirsiniz.

3 Adımda Whatsapp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kişilerime bildir seçeneğini seçerseniz yeni numaranız sizin tercihinize göre tüm kişi listenize yada seçeceğiniz kişilere bildirilir.

Eğer hem numaranızı hem de telefonunuzu değiştiriyorsanız;

  • Android telefonda sohbet geçmişinizi aktarmak istiyorsanız eski telefonunuzda Google Drive yedeklemesi oluşturmanız gerekir.
  • iPhone’da sohbet geçmişinizi aktarmak istiyorsanız eski telefonunuzda iCloud yada bilgisayar yedeklemesi oluşturmanız gerekir.

Whatsapp yedeklemesi hakkında ayrıntılı anlatımı buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

WhatsAppta numara değiştirince bilgiler silinir mi?

Hayır. Profil fotoğrafınız, adınız, hakkımda bilginiz, bireysel sohbetleriniz, grup sohbetleriniz ve eski telefon numaranızdaki ayarlarınız da dahil olmak üzere hesap bilgileriniz hiç bir kayıp olmadan yeni telefon numaranıza aktarılır.

WhatsAppta numara değiştirince bildirim gider mi?

Bu sizin tercihinize bağlı. Whatsappta numara değiştirirken Kişilerime bildir seçeneğini seçerseniz yeni numaranız sizin tüm kişi listenize yada seçeceğiniz kişilere bildirilir. 

WhatsAppta numara değiştirince eski numaram görünür mü?

Hayır. Eski numaranızla ilişkili hesap silineceğinden WhatsApp artık eski telefon numaranızı görünmez.

WhatsAppta numara değiştirince mesajlar silinir mi?

Hayır. Whastapp telefon numaranızı değiştirirken telefonunuz aynı kalıyorsa sohbet geçmişiniz telefonunuzda kalmaya devam eder.

Telefon değiştirince WhatsApp mesajları silinir mi?

Eğer hem numaranızı hem de telefonunuzu değiştiriyorsanız mesajlarınızı aktarmak için; Android telefonda s Google Drive, iPhone’da iCloud yada bilgisayar yedeklemesi oluşturmanız gerekir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu