Netflix İndirme Özelliği Nasıl Kullanılır? Netflix Film ve Dizileri Nasıl İndirilir?

Netflix indirme özelliği, Netflix kullanıcıların dizi ve filmleri indirerek daha sonradan internetsiz izleyebilmeleri için sunulan  ücretsiz bir özelliktir. 

Netflix indirme özelliği sayesinde, Netflix Film ve Dizilerini daha sonradan internetsiz izleyebilmek için cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Netflix, internete bağlı bir cihazda (Smart TV, Akıllı Telefon, Tablet vs) reklamsız olarak dizi ve film izlemeyi sağlayan ve uygulama haricinde www.netflix.com adresinden de ulaşılabilen abonelik tabanlı bir dijital yayın hizmetidir.

Netflix indirme özelliği, Netflix kullanıcıların dizi ve filmleri indirerek daha sonradan internetsiz izleyebilmeleri için sunulan  ücretsiz bir özelliktir. İstediğiniz zaman çevrimdışı izlemek üzere Netflix uygulamasından dizi ve film indirebilirsiniz.

Netflix indirme özelliği nasıl kullanılır?

Netflix indirme özelliğini kullanmak oldukça basit;

Netflix İndirme Özelliği Nasıl Kullanılır? Netflix Film ve Dizileri Nasıl İndirilir?

  • İndirmek istediğiniz film yada dizinin sayfasına girin.
  • Sayfaya girdiğinizde bölümler için İndir seçeneği karşınıza çıkacaktır.

Buradan filmi yada dizinin istediğiniz sezonun bölümünü indirebilirsiniz.

Dilerseniz Netflix’teki tüm indirilebilir içeriği alt kısımda bulunan İndirilenler kısmına dokunarak görebilirsiniz.

Netflix İndirme Özelliği Nasıl Kullanılır? Netflix Film ve Dizileri Nasıl İndirilir?

Netflix indirme özelliği hakkındaki bazı detayları aşağıdan okuyabilirsiniz.

Kaç içerik indirilebilir?

Netflix’te indirme için Üyelik planınızda belirtilen sayıda cihaza, aynı anda en fazla 100 adet indirilmiş içerik bulundurabilirsiniz.

İndirme kalitesi nasıl ayarlanır?

Netflix, indirdiğiniz içerik için sizde çok sayıda kalite seçeneği sunar. Dolayısıyla, internet bağlantınıza da bağlı olarak içeriği cihazlarınızda çevrimdışıyken de izlemek için, hangi çözünürlükte indireceğinizi seçebilirsiniz.

İndirilenler ne zaman silinir?

İndirilen içeriklerin süresi belirli bir zaman geçince dolar. Bu süre içeriğin lisansına bağlıdır ve içeriğe göre değişebilir. Cihazınızda bulunan ve 7 günden az bir zamanda süresi dolacak olan içeriklere ait kalan süre, Netflix uygulamasının İndirilenler sayfasında görüntülenir.  Bazı içeriklerin süresi, oynat düğmesine ilk basışınızdan 48 saat sonra dolar. Bu içeriklerden birini oynatmaya başladığınızda, İndirilenler sayfasında kaç saatiniz kaldığı görüntülenir. İndirdiğiniz bir içeriği, süresi dolmadan önce istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

İndirmek interneti harcar mı?

İndirilmek istenen film yada dizi indirilirken  interneti kullanır. Ancak İndirilenler klasöründeki daha önceden indirdiğiniz içeriği seyretmeniz internetinizi harcamaz. Siz gene de garanti olsun diye internetinizi kapatın yada cihazınızı uçak modu’na alın.

İndirme simgesi neden çıkmıyor?

Bazı film ve dizilerde İndirme simgesinin çıkmadığını görebilirsiniz.

İndirme özelliği tüm dizi ve filmlerde mevcut değildir. Dolayısıyla İndir simgesini  bazı içerikler için görebilirken bazılarında göremeyebilirsiniz.

Bir dizi ve filmde İndir simgesini görmüyorsanız;

  • İçerik hakları tamamen başka bir şirkete aittir.
  • İçeriğin hakları içerik sağlayıcıdan satın alınabilir değildir.
  • Bazı içeriklerde yıllık indirme sayısı sınırı bulunur.

Bunların yanı sıra içeriğin popülerlik, maliyet, izlenebilirlik durumu gibi faktörleri de İndirme işlemine müsaade etmiyor olabilir.

Netflix her ülkeye farklı içerikler sunuyor. Netflix’in her ülkeye  göre değişik bir arşivi mevcut. Örneğin Amerika’da bulunan film, dizi, belgesel yada anime yapımı Türkiye’de yayına sunulmuyor. Bazı araştırmalar Netflix Türkiye abonelerinin Netflix’in ABD’deki abonelerine sunduğu içeriğin sadece %10’unu izleyebildiğini gösteriyor. Peki Netflix Amerika içeriklerini nasıl izleyeceğiz? Türkiye’de olmayan Netflix filmleri, dizileri ve animeleri nasıl seyredilir?  Hepsi buradaki yazımızda…

Netflix indirilenler nasıl izlenir?

Netflix İndirme Özelliği Nasıl Kullanılır? Netflix Film ve Dizileri Nasıl İndirilir?

  • Telefon yada tabletinizde Netflix uygulamasını açarak alt kısımda bulunan İndirilenler kısmına dokunun. (Windows’ta Menü > İndirilenler)
  • Bu kısımda izlemek istediğiniz öğenin üzerinde bulunan Oynat simgesine dokunarak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu