Smart TV

Netflix Amerika İçerikleri Nasıl Seyredilir?

Bu yazımızda Netflix Amerika içerikleri Türkiye'den nasıl izlenir detaylı olarak anlatıyoruz.

0
(0)

Netflix Amerika içeriklerini nasıl izleyeceğiz? Türkiye’de olmayan Netflix filmleri, dizileri ve animeleri nasıl seyredilir? Sizlere bu yazıda Netflix Amerika içeriklerini izlemek için VPN programlarını kullanarak lokasyon değiştirmeyi anlatacağız.

Netflix her ülkeye farklı içerikler sunuyor. Netflix’in her ülkeye  göre değişik bir arşivi mevcut. Örneğin Amerika’da bulunan film, dizi, belgesel yada anime yapımı Türkiye’de yayına sunulmuyor. Bazı araştırmalar Netflix Türkiye abonelerinin Netflix’in ABD’deki abonelerine sunduğu içeriğin sadece %10’unu izleyebildiğini gösteriyor.

Netflix’in her ülkeye değişik içerik sunmasının nedeni aslında sinema ve televizyon yapımlarının telif haklarının bulunduğunuz ülkeye göre düzenlenmesinden kaynaklanıyor. İşte bu sebepten Netflix ülkelere göre yayınladığı içeriklere bazı kısıtlamalar getiriyor.

Bu sebeple Netflix Türkiye aboneleri çeşitli yöntemler kullanarak Netflix Amerika abonelerine sunulan içerikleri izlemeye çalışıyor. Peki biz Netflix Amerika film, dizi ve animelerini nasıl izleyeceğiz? Türkiye’de olmayan Netflix filmleri, dizileri ve animeleri nasıl seyredilir?

Bu yazımızda Netflix Amerika içerikleri Türkiye’den nasıl izlenir detaylı olarak anlatıyoruz.

Netflix Amerika içerikleri nasıl izlenir?

Netflix Amerika İçerikleri Nasıl Seyredilir?

Netflix Türkiye’de olmayan Amerika içeriklerini izlemek için VPN kullanabilirsiniz.

VPN nedir en kısa şekilde ele alırsak, VPN, Sanal Özel Ağ anlamına gelmektedir. VPN, uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan İnternet teknolojisidir. VPN hakkında son derece detaylı bilgilere buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

VPN hizmeti sayesinde bulunduğumuz ülkenin IP adresini dilediğimiz ülkenin IP’si ile değiştirerek Netflix yurt dışı içeriklerine ulaşabilirsiniz.

Ancak burada şöyle bir şey söyleyelim Netflix’in VPN’lere karşı aldığı önlemler nedeniyle çoğu VPN servisi Netflix’te çalışmıyor.

Netflix Amerika içeriklerini izleyebilmek için aşağıda yer verdiğimiz VPN servislerini kullanabilirsiniz.

  1. NordVPN – Sorunsuz olarak tüm Netflix kitaplıklarına erişim için en iyisi. NordVPN, Netflix Amerika içeriklerini kolaycak izlemenize olanak sağlıyor. Uygulama, ABD’de bulunan 1.800‘den fazla sunucusu ile tek seferde ABD sunucularına bağlanmanıza olanak sağlıyor.
  2. ExpressVPNExpressVPN, Netflix ABD, Disney + ve HBO gibi platformlara tam erişim sağlıyor.
  3. Surfshark – Netflix ABD sunucularına yakalanmadan içeriklere erişebileceğiniz VPN, piyasayadaki en düşük abonelik ücretine sahip uygulamalardan biri.
  4. CyberGhost – Netflix ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Japonya için optimize edilen 3 adet sunucusu sayesinde, donma ve kasma gibi en ufak bir sorun yaşamıyorsunuz.

Yukarıda verdiğimiz VPN hizmetlerinden herhangi birine abone olarak indirdiğiniz VPN’i seçin. Burada bir ABD sunucusuna bağlanın. Mümkün olan en yüksek hızlar için bulunduğunuz konuma yakın bir ABD sunucusu seçmenizi öneririm.

Netflix içerikleri hakkında sıkça sorulan sorular

Netflix içerikleri neden ülkelere göre farklı?

Netflix’in her ülkeye değişik içerik sunmasının nedeni aslında sinema ve televizyon yapımlarının telif haklarının bulunduğunuz ülkeye göre düzenlenmesinden kaynaklanıyor. İşte bu sebepten Netflix ülkelere göre yayınladığı içeriklere bazı kısıtlamalar getiriyor.

Netflix Amerika’yı nasıl izlerim?

Netflix Türkiye’de olmayan Amerika içeriklerini izlemek için VPN kullanabilirsiniz. Netflix Amerika içeriklerini izleyebilmek için yazımızda yer verdiğimiz VPN servislerini kullanabilirsiniz.

Netflix’te ülke değiştirme nasıl yapılır?

VPN hizmeti kullanarak Netflix ülkenizi değiştirmiş gibi gösterebilirsiniz.

Son güncelleme: 8 Eylül 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.