Donanım

GeForce Now Nedir?

Nvidia GeForce Now nedir, nasıl kullanılır, GeForce Now fiyatı, GeForce Now üyelik paketleri ve ücretleri ve GeForce Now sistem gereksinimleri...

0
(0)

Bulut tabanlı oyun sistemi GeForce Now nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında tüm soruların cevaplarını yazımızda veriyoruz.

GeForce Now nedir?

GeForce Now, Nvidia’nın Macintosh ve Windows kullanıcıları için geliştirdiği yazılım olup teknolojinin gelişmesiyle birlikte yüksek grafikli oyunları her türlü bilgisayarda oynanmasını sağlayan bir sistemdir.

GeForce Now nedir sorusundan sonra ne işe yaradığına bakalım.

GeForce Now ne işe yarıyor?

Nvidia GeForce Now, internet bağlantısı üzerinden yüksek grafikli oyunlar dâhil olmak üzere yüzlerce farklı oyunu yüksek seviye donanıma ihtiyaç duymadan oynamayı mümkün kılan bir oyun yayın servisidir. eForce Now, oyunları “akış” olarak oynamanıza izin veriyor, yani grafikler sunucuda, bilgisayarınızın donanımını yormadan işleniyor ve size gönderiliyor.

GeForce Now nasıl kullanılır?

GeForce Now kullanabilmek için ilk olarak https://gameplus.com.tr/ adresine girerek üye olmanız gerekiyor.

GeForce Now Nedir?

Üye ol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza üyelik seçenekleri gelecek.

GeForce Now Nedir?

Burada kendinize uygun paketi seçebilirsiniz.

GeForce Now fiyatı ne kadar?

GeForce Now, Türkiye’de hizmet vermek amacıyla Nvidia ve Turkcell ortaklığa varmıştır. Bu ortaklık neticesinde GeForce Now, Türkiye’de Turkcell tarafından sağlanan sunucu desteğiyle yine Turkcell’e ait bulut tabanlı oyun servisi Gameplus adıyla hizmet vermeye başlamıştır

GeForce Now sisteminde GeForce Now Basic ve GeForce Now Premium üyelik seçenekleri bulunuyor.

GeForce Now Basic, herhangi bir güçlü donanıma sahip olmadan internetiniz aracılığı ile oyunlar oynayabileceğiniz GeForce Now’ın ücretsiz olan BASIC sürümü, her oyuncuya 1 saatlik oturum süresi sunuyor.

GeForce Now Premium, sürümünde uzatılmış oturum süresi bulunacak. Ücretsiz sürümü kullanan oyuncuların aksine beklemeden oyunlara girebilecekken destekleyen oyunları olduğundan çok daha iyi gösteren RTX teknolojisi de Premium paketi ile birlikte kullanılabilecek.

GeForce NOW GAME+ aylık Premium üyelik ücreti  74.9 TL dir.

Aboneliklerin tümü herhangi bir taahhüt içermiyor ve kullanıcılar dilediği zaman aboneliğini sonlandırabiliyor.

DLSS nedir yazımızda NVIDIA tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojisi olan DLSS hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını veriyoruz.

GeForce Now sistem gereksinimleri

GeForce Now sistem gereksinimleri Windows, MAC ve Android cihazlar için aşağıdaki gibidir.

Windows sistem gereksinimleri

NVIDIA GeForce Now, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda yeterli internet altyapısı ile kullanılabiliyor. 64 bit Windows 7 ve daha yeni sürümlerde çalışan servis, 32 bit işletim sistemlerinde kullanılamıyor. Windows için diğer sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

 • İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8 ve 8.1, Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Çift çekirdekli 2.0 GHz ve üstü x86-64 işlemci
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
 • Ekran kartı: DirectX 11 destekli ekran kartı: NVIDIA GeForce 600 ve daha yenisi, AMD Radeon HD 3000 ve daha yenisi, Intel HD Graphics 2000 ve daha yenisi
 • Harici donanım: NVIDIA SHIELD, Sony PlayStation DualShock 4, Sony PlayStation 5 DualSense, Logitech Gamepad F310/F510/F710, Microsoft Xbox 360/One/Series X kontrolcü desteği
 • İnternet: 720p’de 60 FPS için 15 Mbps, 1080p’de 60 FPS için 25 Mbps internet bağlantısı – ethernet veya 5 GHz WiFi bağlantısı öneriliyor.

MAC sistem gereksinimleri

 • İşletim sistemi: macOS 10.10 ve daha yeni sürüm
 • İnternet: 720p’de 60 FPS için 15 Mbps, 1080p’de 60 FPS için 25 Mbps internet bağlantısı – ethernet veya 5 GHz WiFi bağlantısı öneriliyor. Cihazınızda ethenet portu yoksa USB 3.1 Type-C ya da USB-A ethernet dönüştürücü kullanabilirsiniz.
 • Harici donanım: Sony PlayStation DualShock 4, Logitech Gamepad F310/F510/F710, Microsoft Xbox 360/One kontrolcü desteği

Android sistem gereksinimleri

 • İşletim sistemi: Android 5.0 ve daha yenisi, OpenGL ES 3.2 destekli
 • RAM: Minimum 2 GB
 • Harici donanım: Sony ve Microsoft kontrolcüleri OTG bağlantısı ile kullanılabiliyor, NVIDIA SHIELD, Razer Kishi, Razer Raiju Mobile, Razer Junglecat, Steelseries XL, Steelseries Stratus Duo

GeForce Now nedir yazımız sona erdi.

GeForce Now hakkında sıkça sorulan sorular

GeForce Now Basic nedir?

Herhangi bir güçlü donanıma sahip olmadan internetiniz aracılığı ile oyunlar oynayabileceğiniz GeForce Now’ın ücretsiz olan BASIC sürümü, her oyuncuya 1 saatlik oturum süresi sunuyor.

GeForce Now Premium nedir?

GeForce Now’ın Premium sürümünde uzatılmış oturum süresi bulunacak. Ücretsiz sürümü kullanan oyuncuların aksine beklemeden oyunlara girebilecekken destekleyen oyunları olduğundan çok daha iyi gösteren RTX teknolojisi de Premium paketi ile birlikte kullanılabilecek.

GeForce Now kaç TL?

GeForce NOW GAME+ aylık Premium üyelik ücreti  74.9 TL dir.

GeForce Now’da taahhüt var mı?

GeForce Now aboneliklerin tümü herhangi bir taahhüt içermiyor ve kullanıcılar dilediği zaman aboneliğini sonlandırabiliyor.

GeForce Now Windows sistem gereksinimleri nedir?

NVIDIA GeForce Now, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda yeterli internet altyapısı ile kullanılabiliyor. 64 bit Windows 7 ve daha yeni sürümlerde çalışan servis, 32 bit işletim sistemlerinde kullanılamıyor. Windows için diğer sistem gereksinimleri ise şu şekilde:
-İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8 ve 8.1, Windows 10 (64 bit)
-İşlemci: Çift çekirdekli 2.0 GHz ve üstü x86-64 işlemci
-Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
-Ekran kartı: DirectX 11 destekli ekran kartı: NVIDIA GeForce 600 ve daha yenisi, AMD Radeon HD 3000 ve daha yenisi, Intel HD Graphics 2000 ve daha yenisi
-Harici donanım: NVIDIA SHIELD, Sony PlayStation DualShock 4, Sony PlayStation 5 DualSense, Logitech Gamepad F310/F510/F710, Microsoft Xbox 360/One/Series X kontrolcü desteği
-İnternet: 720p’de 60 FPS için 15 Mbps, 1080p’de 60 FPS için 25 Mbps internet bağlantısı – ethernet veya 5 GHz WiFi bağlantısı öneriliyor.

GeForce Now MAC sistem gereksinimleri nedir?

-İşletim sistemi: macOS 10.10 ve daha yeni sürüm
-İnternet: 720p’de 60 FPS için 15 Mbps, 1080p’de 60 FPS için 25 Mbps internet bağlantısı – ethernet veya 5 GHz WiFi bağlantısı öneriliyor. Cihazınızda ethenet portu yoksa USB 3.1 Type-C ya da USB-A ethernet dönüştürücü kullanabilirsiniz.
-Harici donanım: Sony PlayStation DualShock 4, Logitech Gamepad F310/F510/F710, Microsoft Xbox 360/One kontrolcü desteği

GeForce Now Android sistem gereksinimleri nedir?

-İşletim sistemi: Android 5.0 ve daha yenisi, OpenGL ES 3.2 destekli
-RAM: Minimum 2 GB
-Harici donanım: Sony ve Microsoft kontrolcüleri OTG bağlantısı ile kullanılabiliyor, NVIDIA SHIELD, Razer Kishi, Razer Raiju Mobile, Razer Junglecat, Steelseries XL, Steelseries Stratus Duo

Son güncelleme: 7 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.