Akıllı Telefon

Cihaz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı Neden Alınır?

Android cihazlarda yavaş şarj sorununun çözümü için neler yapmak gerekir bu yazımızda anlatacağız.

Android cihazlarda yavaş şarj oluyor neden olur ve yavaş şarj sorununun çözümü için neler yapmak gerekir bu yazımızda anlatacağız.

Amdroid telefon normal hızda şarj olduğunda ekranda Şarj oluyor, hızlı şarj özellikli bir telefona sahipseniz Hızlı şarj oluyor uyarısı ile karşılaşırsınız.

Ancak tüm bunların yanında cihazda  yavaş şarj olma sorunu cihazda yada kablolarda bir sıkıntı olduğunu göstermektedir.

Cihaz Yavaş Şarj Oluyor Uyarısı Neden Alınır?

Cihaz neden yavaş şarj oluyor?

1# Yanlış yani cihaza daha az güç gönderen bir şarj kablosu kullanmak telefonunuzda “cihaz yavaş şarj oluyor” uyarısını ortaya çıkarabilir. Bu durumda şarj kablonuzu değiştirin veya yeni bir orijinal şarj kablosu satın alın.

2# Cihaza daha az güç gönderen yanlış şarj aleti kullanmak telefonunuzda “cihaz yavaş şarj oluyor” uyarısını gösterecektir. Bu durumda şarj cihazınızı değiştirmeyi deneyin. Başka bir şarj cihazınız yoksa yeni bir orijinal şarj cihazı siparişi verin.

3# Kullandığınız priz arızalanmış olabilir. Bu ihtimali ortadan kaldırmanın en iyi yolu telefonu duvara takarak test etmek ve halihazırda duvar prizi kullanılıyorsa farklı bir duvar prizine geçiş yapmaktır.

4# Eğer telefonunuz bir bilgisayar, araç veya teyp USB’sinden güç alıyorsa “Yavaş Şarj Uyarısı” ile karşılaşmanız mümkün.

5# Şarj soketine dolan kir telefonun yavaş şarj olmasına neden olabilir. Yuvayı kürdan ile nazikçe temizleyebilirsiniz. Benzer şekilde şarj soketi arızası “cihaz yavaş şarj oluyor” uyarısına neden olur.  şarj soketi değişimi de yapıyoruz.

6# Bataryanızın ömrü bitmiş olabilir. Şarj olurken aktarılan daha zayıf güç ekranda bu uyarının çıkmasına neden olur.

Cihaz yavaş şarj oluyor uyarısı çözümü

Yukarıda bahsettiğimiz cihaz yavaş şarj oluyor nedenlerinden herhangi biri size uyuyorsa bu yönde bir çözüme gitmeniz gerekir.

Örneğin yavaş şarj sebebi kablonun kendisindeyse yeni ve orjinal bir şarj kablosu yada şarj aleti edinmelisiniz.

iPhone şarj oluyor gözüküyor ama olmuyor, iPhone şarj oluyor ama dolmuyor sorunu ile karşılaşıp cihazınız şarj almamaya başladıysa buradaki yazımızda adımları uygulayarak iPhone şarj sorununu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu