IOS

iPhone Şarj Oluyor Gözüküyor ama Dolmuyor! (iPhone Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?)

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor sorunu ile karşılaşıp cihazınız şarj almamaya başladıysa aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone şarj sorununu çözebilirsiniz.

0
(0)

iPhone şarj oluyor gözüküyor ama dolmuyor şeklinde ortaya çıkan iPhone şarj sorunu bir çok kişinin yaşadığı sorunlar arasında bulunmaktadır.

iPhone şarj oluyor ama dolmuyor sorunu ile karşılaşıp cihazınız şarj almamaya başladıysa aşağıdaki adımları uygulayarak iPhone şarj sorununu çözebilirsiniz.

iPhone neden şarj olmuyor?

iPhone’unuza yazılımsal yada donanımsal bir müdahale yapmadan önce;

  • Şarj kablonuzda ve USB adaptörünüzde kopma veya eğilmiş uçlar gibi hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin.
  • Aygıtınızın alt kısmında bulunan şarj bağlantı noktasındaki birikintileri temizleyin. Sokette meydana gelen herhangi bir tozlanma tel kısmının üzerini kapatacağı için telefon şarj olamamaktadır.

iPhone Şarj oluyor gözüküyor ama dolmuyor sorunu bir çok nedenden kaynaklanabilmektedir.

iPhone şarj sorunu için çözüm yolları

iPhone şarj sorunu çözümü için yazılım ve donanım kaynaklı nedenler üzerinde durmak gerekir. Bu sorunun çözümü için yapabileceğiniz bir kaç işlem bulunmaktadır.

iPhone Şarj Oluyor Gözüküyor ama Dolmuyor! (iPhone Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?)

iPhone’u yeniden başlatın

Bu gibi bir sorunda iPhone’u yeniden başlatmak sorunu çözmede başarılı olabiliyor.

Farklı şarj kablosu deneyin

Lightning kablolar genellikle çabuk yıpranır. Bu noktada aynı adaptöre başka bir kablo takın. Eğer cihazınız şarj oluyorsa, sorun kablodadır.

Farklı şarj adaptörü deneyin

Bu işe yaramadıysa, aynı kabloyu başka bir adaptöre takın. Eğer cihazınız şarj olmaya başladıysa, sorun şarj adaptörünüzdedir.

Nadir bir durum olsa da hem şarj kablonuz, hem de şarj aletiniz aynı anda bozulmuş olabilir. Bu nedenle arkadaşınızın ya da evdeki başka bir bireyin şarj aletini ve şarj kablosunu kullanın. Her şey çözüldüyse, yeni bir adaptör ve şarj kablosu satın almanız gerekecek.

Teknik servise başvurun

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra soruna dair bir çözüm yolu bulamadıysanız, en yakın teknik servisten destek almanız gerekecek. Bu noktada https://www.apple.com/tr/contact/ adresinden Apple’ın çevrim içi destek ekibi ile konuşup kendinize en yakın teknik servisten bir randevu oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Apple Mağazaları Istanbulda Zorlu Center ve Akasya AVM’de bulunmaktadır. Buradaki yazımızda Apple destek randevusu almanın yanısıra, Apple Zorlu Center ve Apple Akasya AVM’ye nasıl ulaşabileceğinizi de bulabilirsiniz.

Son güncelleme: 29 Eylül 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.