Akıllı Telefon

Telefon Hafıza Kartını Görmüyor Ne Yapmalıyım?

Telefon hafıza kartını okumuyor, hafıza kartı takılı ama görmüyor sorunu için yazımızdaki yöntemleri takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

0
(0)

Telefon hafıza kartını görmüyor yada telefon SD kartı görüyor ama içindeki dosyaları açmıyor sorunu için etkili çözüm yollarını yazımızda anlatıyoruz.

Eğer düşük depolama alanına sahip bir telefon sahibiyseniz en iyi çözüm bir hafıza kartı alarak telefonunuzun depolama alanını yükseltmek olacaktır.

Hafıza kartı takılı olduğu halde telefonun hafıza kartını okumaması sorunu sıkça yaşanan sorunlar arasında yer alıyor.  Bazı telefonlar hafıza kartını yuvaya taktığınızda bu hafıza kartını tanımayabiliyorlar.

Şimdi telefon SD kartı okumuyor, telefon SD kartı görüyor ama açılmıyor sorununun altında yatan nedenleri ve çözüm yollarına bakalım.

Telefon hafıza kartını görmüyor!

Telefon hafıza kartını okumuyorhafıza kartı takılı ama görmüyor sorunu için aşağıdaki yolları takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

  • Hafıza kartı takılı ama görmüyor sorununda eğer telefonunuza hafıza kartını yeni taktıysanız görmemesi muhtemeldir. Bunun için telefonunuzu bir kez yeniden başlatın.
  • SD karta bir sorun olmadığından emin olmak için hafıza kartını başka bir cihaza takarak deneyin.
  • Eğer SD kart başka bir cihazda da çalışmadıysa hafıza kartında bulunan manyetik parlak sarı alanı bir okul silgisi ile silin. Bu şekilde manyetik alanda bir oksitlenme varsa giderilecektir.
  • Telefonunuzda bir sorun olup olmadığını öğrenmek için başka bir SD kartı telefona takarak deneyin.
  • SD kartın takılı olduğu yuvayı herhangi sert bir cisim (kürdan, ataç gibi) sokmadan dikkatlice bir peçete yardımıyla temizleyin.
  • Telefon hafıza kartını görmüyor yada telefon SD kartı görüyor ama açılmıyorsa yani hafıza kartı içindeki dosyalar görünmüyorsa hafıza kartını biçimlendirin. Biçimlendirme işleminin hafıza kartı içerisindeki tüm bilgileri sileceğini bilerek bu işlemi yapın.

Telefon Hafıza Kartını Görmüyor Ne Yapmalıyım?

Eğer bu işlemlerden sonra Telefon hafıza kartını görmüyor sorunu devam ediyor ve sorunun telefonunuzda olduğuna kanaat getirdiyseniz bir teknik servise başvurmanız iyi bir fikir olacaktır.

Telefonunuzda çektiğiniz fotoğraf veya videolar eğer siz farklı ayarlamadıysanız telefonun kendi hafızasına kaydedilir. Eğer telefonunuzda sınırlı bir depolama alanı varsa zamanla çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolar oldukça fazla yer kaplamaya başlayacaktır.

Buradaki yazımızda fotoğrafları hafıza kartına kaydetme ve telefondan SD karta fotoğraf aktarma işlemlerini anlatıyoruz.

Son güncelleme: 14 Aralık 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.