Telefonum Wifiye Bağlanmıyor, Ne Yapabilirim?

Telefonum WiFi’ye bağlanmıyor sorununu gidermek için yazımızdaki işlemleri uygulamanız yeterli.

Telefonda internet bağlantısı yok, telefonum WiFiye bağlanmıyor sorunu yaşayanların uygulayabilecekleri bazı çözüm yöntemlerini paylaşıyoruz.

Kablosuz ağa bağlanamama sorunu mobil cihazlarda oldukça sık rastlanan bir problemdir. Wi-Fi bağlantısı  kurulamamasının çok çeşitli nedenleri olabilir.

Her şeyden önce telefon WiFi’ye bağlanmıyorsa;

  • Wi-Fi sinyalinin olup olmadığını kontrol edin. Wi-Fi yönelticinizden çok uzaktayken sinyal alamayacağınız için, kablosuz kapsama alanında olmanız gerekir.
  • Ayarlar > Wi-Fi‘ye giderek Wi-Fi’nin açık olduğundan emin olun. Katılmak istediğiniz Wi-Fi ağının adına dokunun. Bir ağ adının yanındaki mavi onay işareti, ağa bağlı olduğunuz anlamına gelir.
  • Uçak modu açıksa hiç bir veri bağlatısı sağlayamazsınız. Uçak modunu kontrol edin.
  • Wi-Fi ağınızın altındaki Otomatik Katıl seçeneği etkin değilse Otomatik Katıl‘a dokunup etkinleştirin.
  • Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
  • Ayarlar > Kablosuz ve ağlar > Wi-Fi bölümüne gidin, bağlandığınız Wi-Fi ağını bulun, Unut seçimini yapın ve Wi-Fi ağına yeniden bağlanın
  • Bir Wi-Fi ağına bağlıysanız ancak çevrimiçi olamıyorsanız Wi-Fi ağınızı başka aygıtlarda kullanmayı deneyin. Başka aygıtları kullanarak çevrimiçi olamıyorsanız bir servis kesintisi söz konusu olabilir.
  • Farklı konumdaki bir Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin. Aygıtınız ağa bağlanabiliyorsa Wi-Fi ağınızla ilgili yardım almanız gerekir.

Telefonum Wifiye bağlanmıyor, ne yapabilirim?

Telefonum WiFiye bağlanmıyor sorununu yukarıdaki kontroller çözmediyse yapılacak şey Ağ ayarlarını sıfırlamak olacak.

Ağ ayarlarını sıfırlamak, ağ odaklı yaşadığınız tüm sorunlar için bir ortak çözüm diyebiliriz. Bu sıfırlama, herhangi bir veri kaybına neden olmaz. Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağlar silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir. Wi-Fi ve Ağlara Katılmadan Sor ayarları açık kalır.

  • IOS’da;  Ayarlar  > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya gidin.

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor, Ne Yapabilirim?

  • Android’de; Ayarlar  > Ek Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Tüm Verileri Sil > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya gidin. (Bazı telefonlarda Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla)

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor, Ne Yapabilirim?

Eğer modeminiz destekliyorsa modem arayüzüne girip 5 GHz açma işlemi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu