Sosyal Medya

Amazon Hesabı Nasıl Silinir? (3 Adımda Amazon Hesabı Kapatma)

Amazon hesabı kapatma işlemlerini ve Amazon satıcı hesabı kapatma işlemlerini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

0
(0)

Online alışveriş sitesi kişisel Amazon hesabı kapatma işlemlerini ve Amazon satıcı hesabı kapatma işlemlerini ayrıntılı olarak bu yazımızda anlatıyoruz.

Türkçe olarak yayın yapan Amazon.com.tr’de teknolojiden giyim sektörüne kadar uygun fiyatlı pek çok ürünü hızlı ve güvenli şekilde gönderim garantisi ile satın alabilirsiniz. Alışveriş tabanlı platformların tümünde olduğu gibi Amazon’da da kullanıcılar hesaplarını kalıcı olarak kapatma hakkına sahipler.

Amazon hesabı kapatma nasıl yapılır?

Amazon üyelik silme işlemlerinden önce bireyler siparişlerinin veya ödemelerinin tamamlandığından emin olmalıdır. Çünkü site, müşterilerine geçici değil kalıcı bir hesap silme seçeneği sunmaktadır.

Adım 1# Amazon hesabını kalıcı olarak kapatmak için buraya tıklayarak Amazon hesabı kapatma bölümüne gidin ve Amazon hesap bilgilerinizi girerek oturumunuzu açın.

Aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

3 Adımda Amazon Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?

Adım 2# Burada hesabınızla ilişkili ürün ve hizmetleri gözden geçirerek en altta bulunan hesap kapatma nedeninizi seçerek Evet kalıcı olarak amazon hesabımı kapatmak ve verilerimi silmek istiyorum seçeneğine işaret koyup Hesabımı kapatın butonuna tıklayın.

3 Adımda Amazon Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?

Adım 3 # Hesabınızla ilişkili e-posta adresine veya kısa mesaj yoluyla bir onay bildirimi gönderilecektir. Talebinizi onaylamak için bu bildirimi 5 gün içinde yanıtlamanız gerekir.

Amazon hesabı kapatılınca ne olur?

Amazon hesabını kalıcı olarak kapatmak, aşağıdakiler dahil olmak üzere kapatılan hesabınızla ilişkili ürünlere ve hizmetlere erişemeyeceğiniz anlamına gelir;

  1. Amazon hesabı kapatma işleminden sonra hesaba siz veya bir başkası erişemez ve hesabınız tekrar etkinleştirilemez.
  2. Ayrıca sipariş geçmişinize erişemez veya satın alma işleminize ilişkin kanıtı ya da faturayı yazdıramazsınız.
  3. Daha sonra tekrar Amazondan sipariş vermek veya hesap gerektiren web sitesi özelliklerini kullanmak istediğinize karar verirseniz yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.
  4. Mevcut Amazon.com.tr Hediye Kartları bakiyenizi artık kullanamazsınız.

Amazon hesabı kapatma işlemleri bu kadar basit. Şimdi Amazon satıcı hesabı kapatma işlemlerine bakalım.

Amazon satıcı hesabı nasıl kapatılır?

Amazon satıcı hesabı kapatmak için;

  1. Amazon satıcı hesap kapatma sayfasına buraya tıklayarak girin ve Amazon hesap bilgilerinizi girerek oturumunuzu açın.
  2. Diğer hesap sorunları seçeneğine tıklayın.
  3. Formu doldurun ve Gönder üzerine tıklayın.

Hesabınızın kapatıldığına dair bir onay e-postası veya hesabınızın şu anda neden kapatılamadığına dair bilgileri içeren bir e-posta gönderilecektir. Satıcı hesabınızı kalıcı olarak kapatmak yerine liste kayıtlarınızı istediğiniz zaman geçici olarak askıya alabilirsiniz.

Amazon satıcı hesabı kapatılınca ne olur?

Amazon satıcı hesabınızı kalıcı olarak kapatmaya karar verirseniz öncelikle aşağıdaki bilgileri okuyun:

  • Satıcı hesabınızı kapattıktan sonra ona bir daha erişemezsiniz. Sipariş geçmişini görüntüleyemez, iadeleri işleyemez, para iadesi yapamaz, A’dan Z’ye Garanti talepleri için cevap gönderemez veya alıcılarla iletişime geçemezsiniz.
  • Hesaplar, son satışınızın üzerinden 90 gün geçmeden kapatılamaz. Bu durum, A’dan Z’ye Garanti talebi süresinin karşılanmasını garanti altına alır. Açık herhangi bir A’dan Z’ye Garanti talebiniz varsa bu talepleri karşılayana kadar hesabınız açık kalmalıdır. Hesabınızın kapatılabilir olması için hesap bakiyeniz sıfır olmalıdır.

Amazon hesabı kapatma yazımız sona erdi.

Amazon Prime Video nedir, nasıl kullanılır rehberimizde Amazon Prime Video hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını kısa ve net bir biçimde bulabilirsiniz.

Son güncelleme: 25 Ağustos 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.