Nasıl Yapılır

5 Adımda Paribu’dan Para Çekme – Paribu TL Çekme

Paribu'dan para nasıl çekilir? Paribu'da para çekme limiti var mı? Paribu'dan hafta sonu para çekebilir miyiz? Paribu para çekme saatleri nedir?

0
(0)

Dijital finans uygulaması Paribu’dan para çekme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte adım adım Paribu TL çekme işlemleri.

Paribu, 2017’de Yasin Oral tarafından kullanıma sunulan Kripto para alım satım platformudur. Kripto para borsaları genel olarak birer değişim tokuş platformlarıdır. Kripto para nedir, ne işe yarar, Kripto para nasıl alınır, nasıl kullanılır, en çok kullanılan kripto para birimleri nelerdir gibi Kripto paralar hakkında tüm soruların cevaplarını buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Paribu’dan para nasıl çekilir yazımızda Dijital finans uygulaması Paribu TL çekme işlemleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyoruz.

Paribu’dan para çekmeden önce bilmeniz gerekenler:

 • Transferler sadece adınıza kayıtlı, bireysel, vadesiz Türk Lirası hesaplarına yapılır ve alıcı hanesi Paribu üyeliğinizde belirttiğiniz ad ve soyad bilgisi kullanılarak doldurulur.
 • Adınıza kayıtlı Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka, Yapı Kredi, Türkiye Finans Bankası veya Şekerbank hesaplarına TL çekim işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz.
 • Paribu minimum çekim tutarı 10 TL’dir. Banka tarafından TL çekim işleminde 3 TL tutar tahsil edilir. Çekim talimatı verdiğiniz tutar, kullanılabilir bakiyenizden düşülür. Çekim talebinizin iptali durumunda ise tekrar kullanılabilir bakiyenize yansıtılır.
 • İşleminizin EFT (Farklı Bankalar Arası Transfer) olması durumunda mesai saatleri sonrasında TL gönderimi yapılmamaktadır.
 • Mesai saatleri dışında oluşturulan transferler ise EFT olması durumunda takip eden mesai gününde ve bankaların EFT işlemlerine başlaması ile birlikte gerçekleştirilir. Bankaların mesai saatleri farklılık gösterebilmektedir. Gönderim süresi ve EFT bitiş saatlerinde oluşan yoğunluğu da göz önüne alarak saat 16.29 itibariyle açılan TL çekim talepleri ilk iş günü bankaların mesaiye başlamasıyla birlikte karşılanmaktadır. Yani Banka mesai saatleri sonrasında ilettiğiniz Türk Lirası çekim talebiniz EFT ise takip eden ilk iş gününde gerçekleştirilmek üzere sıraya alınır.
 • Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası hesaplarınıza hafta sonu da dahil olmak üzere 7/24 çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • FAST(Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kurallarına göre 2000 TL’ye kadar olan bankalar arası TL çekim işlemleriniz 7/24 gerçekleşmektedir.
 • Cumartesi-pazar günleri ve resmi tatiller mesai dışı günlerdendir.

5 adımda Paribu’dan para çekme

Paribu’dan TL çekim yapmak için:

 • Paribu uygulamasından yada www.paribu.com üzerinden Cüzdan‘a dokunun.
 • Para birimleri arasından Türk Lirası’nı seçin.
 • TL Çek butonuna dokunun.
 • IBAN numaranızı ve TL olarak çekeceğiniz miktarı girin.
 • Türk Lirası Çek butonuna dokunun.

5 Adımda Paribu'dan Para Çekme - Paribu TL Çekme

Paribu TL çekme işlemi bu kadar kolay.

Paribu para çekme yazımız hakkında ne düşündüğünüzü gerçekten çok merak ediyoruz ve aşağıda yer alan yorum alanında paylaşmanızı bekliyoruz. Paribu TL çekme hakkındaki yorumlarınıza anında dönüş yaparak fikirlerinize cevap vermeyi bekliyor olacağız.

Paribu TL çekme hakkında sık sorulan sorular

Paribudan hangi bankalara para çekilebilir?

Paribu’dan adınıza kayıtlı Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka, Yapı Kredi, Türkiye Finans Bankası veya Şekerbank hesaplarına TL çekim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Paribuda minimum para çekme tutarı var mı?

Paribuda minimum para çekme tutarı bulunmaktadır. Paribu minimum çekim tutarı 10 TL’dir.

Paribudan hafta sonunda para çekilir mi?

Akbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat Bankası hesaplarınıza hafta sonu da dahil olmak üzere 7/24 çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Son güncelleme: 15 Aralık 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.