Akıllı Telefon

Telefon Yamulması Garantiye girer mi?

Telefon yamulmasında neler yapabileceğinizi bu yazımızda anlatacağız.

Telefonlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan biriside telefon yamulması, telefonun kasasının bükülmesidir. Bu durum başınıza geldiğinde neler yapabileceğinizi ve telefon yamulmasında garanti durumunun ne olduğunu bu yazımızda açıklayacağız.

Telefon bükülmesi, yamulması sorunu genelde telefonunu arka cebinde korumasız olarak taşıyanlarda ortaya çıkmaktadır. Arka cepte taşınan ve sağlam bir koruyucu kılıf kullanılmayan telefon oturma esnasında yamulup eğilebilmektedir. Yada telefon yere düştüğünde kasada yamulmalar meydana gelebilmektedir.

Peki telefonun yamulmasında nasıl bir yol izleyeceğiz? Telefon yamulması garantiye girer mi? Yamulan telefon nasıl düzelir?

Telefon yamulması garantiye girer mi?

Hayır. Telefonun yamulması, eğilmesi, bükülmesi garanti kapsamında değildir. Telefon bükülmesi ve yamulması ile telefon kasasının hasar görmesi durumu tamamen kullanıcı kaynaklı bir sorun olduğu için garanti kapsamında değerlendirilmemektedir.

Peki yamulan telefon düzelir mi?

Telefon Yamulması Garantiye girer mi?

Telefon eğilmesi, yamulması durumlarında kesinlikle cihaza siz müdahale etmeyin. Düzeltmeye çalıştığınız yamuk telefon kasası içerisinde bulunan donanımlar ağır hasar görebilir.

Telefon bükülmesi ve yamulmasının kesin çözümü telefonun kasasını değiştirmektir. Ve bu işlemi kesinlikle yetkili bir servise yaptırmanız gerekmektedir.

Telefon kasa değişim ücretleri kaç liradır?

Telefon eğilmesi, yamulması hasarını giderebilmek için yapılan telefon kasa değişimleri telefonun model ve markasında göre değişiklik göstermektedir.

Telefonun ekranı siyah oldu ve gelen çağrılara cevap veremiyorsanız özelliklerde Android telefonlarda rastlanan siyah ekran sorunun nasıl çözüleceğini buradaki yazımızda anlatıyoruz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu