Akıllı Telefon

Telefon Yamulması Garantiye girer mi?

Telefonun yamulmasında nasıl bir yol izleyeceğiz? Telefonun bükülmesi garantiye girer mi? Yamulan telefon nasıl düzelir?

0
(0)

Telefon yamulması yada telefonun bükülmesi sıkça karşılaşılan problemlerden biridir. Özellikle arka cebe telefon koyma alışkanlığınız varsa telefon eğilmesi sorunu ile karşılaşabilmeniz mümkün.

Telefonlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan biriside telefonun kasasının bükülmesidir. Bu durum başınıza geldiğinde neler yapabileceğinizi bu yazımızda açıklayacağız.

Telefon bükülmesi, yamulması sorunu genelde telefonunu arka cebinde korumasız olarak taşıyanlarda ortaya çıkmaktadır. Arka cepte taşınan ve sağlam bir koruyucu kılıf kullanılmayan telefon, oturma esnasında yamulup eğilebilmektedir. Yada telefon yere düştüğünde kasada yamulmalar meydana gelebilmektedir.

Telefonun kasasında herhangi bir eğilme gözlemliyorsanız telefon bükülmesi, yamulması sorunu ile karşı karşıya olduğunuzu anlayabilirsiniz. Telefon ekranına dokunduğunuzda bir esneme ve ekrana bastırınca göçme oluyorsa bunlar telefonunuzda bir yamulma olduğunun göstergesi olacaktır.

Telefon yamulması garantiye girer mi?

Hayır. Telefonun yamulması, eğilmesi, bükülmesi garanti kapsamında değildir.

Telefon bükülmesi ve yamulması ile telefon kasasının hasar görmesi durumu tamamen kullanıcı kaynaklı bir sorun olduğu için garanti kapsamında değerlendirilmemektedir.

Yamulan telefon düzelir mi?

Telefon Yamulması Garantiye girer mi?

Telefonun eğilmesi gibi bir durumda kesinlikle cihaza siz müdahale etmeyin. Yamulan telefon ancak doğru ekipmanlar kullanılarak düzeltilebilir. Düzeltmeye çalışacağınız yamuk telefon kasası içerisinde bulunan donanımlar ağır hasar görebilir.

Telefon bükülmesi ve yamulmasının kesin çözümü telefonun kasasını değiştirmektir. Ve bu işlemi kesinlikle yetkili bir servise yaptırmanız gerekmektedir.

Telefon kasa değişim ücretleri

Telefon eğilmesi, yamulması hasarını giderebilmek için yapılan telefon kasa değişimleri telefonun model ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Telefonun kasa değişimleri genelde ekranıda kapsar.

iPhone ekran değişimi fiyatlarını Apple’ın buradaki sayfasında görebilirsiniz.

Telefonun ekranı siyah oldu ve gelen çağrılara cevap veremiyorsanız özelliklerde Android telefonlarda rastlanan siyah ekran sorunun nasıl çözüleceğini buradaki yazımızda anlatıyoruz.

Telefon eğilmesi, yamulması hakkında sıkça sorulan sorular

Telefon neden yamulur?

Telefon bükülmesi, yamulması sorunu genelde telefonunu arka cebinde korumasız olarak taşıyanlarda ortaya çıkmaktadır. Arka cepte taşınan ve sağlam bir koruyucu kılıf kullanılmayan telefon oturma esnasında yamulup eğilebilmektedir. Yada telefon yere düştüğünde kasada yamulmalar meydana gelebilmektedir.

Telefon kasa yamulması garanti kapsamında mı?

Hayır. Telefonun yamulması, eğilmesi, bükülmesi garanti kapsamında değildir.

Telefon eğilmesi nasıl anlaşılır?

Telefonun kasasında herhangi bir eğilme gözlemliyorsanız telefon bükülmesi, yamulması ile karşı karşıya olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Son güncelleme: 14 Eylül 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.