Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası ile karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz. 

Oyun yada uygulama indirmek istediğinizde Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası ile karşı karşıya mutlaka kalmışlığınız vardır.

Android cihazlarda Google PlayStore’dan uygulama yada oyun indirmek istendiğinde bir çok sorunla karşılaşılabiliyor. Bu sorunlardan birisi de Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası. Böyle bir hata ile karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası nedir?

Google Play Store’da bir uygulamayı cihaza indirmek istediğimizde çıkan Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası o uygulamanın yüklemek istediğiniz Android cihaza uyumlu olmadığını belirtmektedir.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası neden ortaya çıkar?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası indirilmeye çalışılan uygulamanın indirilecek cihazın Android sürümü ile uyumsuzluğu yada cihazın özellikleri ile uyuşmamasından kaynaklı ortaya çıkmaktadır.

Detaylandırırsak;

Örneğin bazı uygulama ve oyunlar bazı donanımlara göre üretilirler, ve siz de bu donanıma sahip olmadığınız için indirme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Kısaca telefonun donanımı yetersiz kalabilir. Başka nedeni ise telefonun Android sürümünün, o uygulamanın azami istediği sürüm için yetersiz kalması da bu sürüme uyumlu değil sorununu verebilir.

Eski cihazlarda genellikle bu sorun ortaya çıkabildiği gibi mesela Android Box cihazlarda bu hata ile sıkça karşılaşılmaktadır. Anroid TV box’lar için Google Play Store’daki bir çok uygulama uyumsuzdur ve çalışmazlar.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil diyorsa ne yapmalıyız?

Bu hata karşılığında yapabileceğiniz tek şey buradaki yazımızda yer verdiğimiz  APKMirror yada APK Pure  gibi güvenilir APK indirme sitelerini kullanarak kullanmak istediğiniz uygulamanın APK dosyasını indirip cihazınıza kurabilirsiniz.

Google Play Store harici başka bir kaynaktan indirilen APK dosyası nedir, APK dosyası nasıl kurulur buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu