Akıllı Telefon

Telefonun Ekranı Siyah Oldu Nasıl Düzelir?

Telefonlardaki siyah ekran sorunu eğer cihaz düşme yada çarpma sonucunda darbe almadıysa, yazılım yada donanım kaynaklı olabilmektedir.

5
(1)

Telefonun ekranı siyah oldu ve gelen çağrılara cevap veremiyorsanız özelliklerde Android telefonlarda rastlanan siyah ekran sorunun nasıl çözüleceğini yazımızda anlatıyoruz.

Telefon ekranı neden siyah olur?

Telefonlardaki siyah ekran sorunu eğer cihaz düşme yada çarpma sonucunda darbe almadıysa, yazılım yada donanım kaynaklı olabilmektedir. Yazılımsal sorunların çözümü için telefona format atmanız yeterli olacaktır. Donanımlardan kaynaklanan siyah ekran sorunları için ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Telefon ekranı siyah oldu nasıl düzelir?

Telefon ekran kararmasının en önemli nedenlerinden birisi batarya kaynaklı sorunlardır.  Bataryanın iletken kısımları ile telefondaki iletken kısımların birbirine temas etmemesi nedeniyle siyah ekran problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Telefonun Ekranı Siyah Oldu Nasıl Düzelir?

Bunun yanında bataryanın ömrünün bitmiş olması da siyah ekran sorunlarına neden olmaktadır. Bataryanızı değiştirmeniz durumunda siyah ekran sorununuz çözüldüğünü göreceksiniz.

Yukarıdaki çözümler telefonun ekranı siyah oldu sorunu için çözüm sağlamadıysa son olarak telefonunuzu sıfırlamayı deneyin.

Telefonda ekran kararması , yazılımla ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Örneğin bir virüs ekran kararması sorununa neden olabilir.

Android yada iPhone telefona format nasıl atılır, telefonu formatlayınca hızlanır mı, formatlama telefona zarar verir mi, format garantiyi bozar mı, telefonu formatlayınca neler silinir gibi telefon formatlamayla ilgili soruların cevaplarını buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Siyah ekran garanti kapsamında mıdır?

Eğer düşme yada çarpma sonucunda telefon ekranında herhangi bir hasar yoksa donanım sorunları garanti kapsamına girmektedir.

Son güncelleme: 7 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 5 / 5. Toplam oylayan: 1

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.