Nasıl Yapılır

Dinlediğim Şarkının Adını Nasıl Bulurum?

Mırıldanarak şarkı bulmak mümkün mü? Dinlediğim şarkının adını nasıl bulabilirim?

0
(0)

Yazımızda yer verdiğimiz en iyi şarkı bulma uygulamaları sayesinde dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum sorunu artık tarih olacak. Hatta bu uygulamalarla mırıldanarak şarkı bulma keyfini de tadabilirsiniz.

Bir ortamda çalan, radyoda yada bir film izlerken duyduğunuz bir şarkının ismini bulmak oldukça kolay.

Dinlediğiniz bir müziğin kime ait olduğunu ya da hangi şarkı olduğunu bulmak için yazımızdaki uygulamalardan istediğinizi akıllı telefonlarınıza kurarak bulunduğunuz ortamlarda çalan müzikleri bulabilir hatta uygulamaların Youtube entegrasyonları sayesinde şarkının video klibinede ulaşabilirsiniz.

Mırıldanarak şarkı bulma

Android tabanlı bir cihazda Google Asistan ile mırıldanarak şarkıyı bulabilirsiniz.

Google Asistanınızdan bulunduğunuz yerde çalan şarkının ne olduğunu bulmasını isteyebilirsiniz. Google Asistan’ın tanıması için şarkıyı çalabilir veya şarkının melodisini mırıldanabilir, ıslıkla çalabilir ya da şarkıyı söyleyebilirsiniz.

  1. Telefonunuzda Ana Ekran düğmesine dokunup basılı tutun veya “Ok Google” deyin.
  2. “Bu şarkının adı nedir? (What’s this song?)” diye sorun.
  3. Şarkıyı çalın veya şarkının melodisini mırıldanın, ıslıkla çalın ya da şarkıyı söyleyin.

Dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum? En iyi şarkı bulma programları?

3.cü parti müzik uygulamaları sayesinde dinlediğiniz bir şarkının ismine ulaşmak oldukça kolay.

Shazam

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 1

Dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum yazımızda ilk tavsiye deceğimiz uygulama olan Shazam, yeni müzikler keşfetmenin en hızlı ve kolay yoludur. Tamamen ücretsiz olan popüler müzik uygulması, o an çalan müziği kısa sürede tanır ve adını merak ettiğiniz şarkıyı öğrenmenize yardımcı olur. Bunun için tek yapmanız gereken Shazam uygulamasını açmak ve Shazam simgesine dokunmak. Aradığınız müziği bulmak işte bu kadar basit.

Shazam
Shazam
Developer: Apple, Inc.
Price: Free
‎Shazam
‎Shazam
Price: Free

SoundHound

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 2

Dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum yazımızda yer verdiğimiz ve Shazam’la aynı mantıkta çalışan SoundHound uygulaması, ortam içerisinde çalan müziği dinleyerek sahip olduğu algoritma ile müziğin ne olduğunu belirliyor ve bu doğrultuda müziğin adını karşınıza çıkarıyor.

‎SoundHound
‎SoundHound
Developer: SoundHound, Inc.
Price: Free+

Musixmatch

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 3

Musixmatch, Google Play Store’da bulunan popüler müzik tanıma uygulamalarından bir tanesidir. Musixmatch, çok başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Musixmatch, neredeyse tüm popüler şarkıları ve müziği kapsayan kullanımı kolay şarkı tanımlayıcı uygulaması biridir. Bir dizi kullanışlı özelliğin yer aldığı Musixmatch uygulamasının oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Musixmatch - Songtexte
Musixmatch - Songtexte
Developer: Musixmatch
Price: Free+
‎Musixmatch
‎Musixmatch
Developer: musiXmatch srl
Price: Free+

MusicID With Lyrics

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 4

Dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum yazımızda yer verdiğimiz MusicID, Shazam gibi başka bir şarkı bulma aracıdır. MusicID’nin en iyi tarafı, şarkının ismini bulmasının yanı sıra sanatçının ismini, şarkı sözlerini, şarkının vb. ayrıntılarını vermesidir. MusicID, şarkı ile ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmak isteyenler için mükemmel bir araçtır.

MusicID
MusicID
Price: Free
‎MusicID
‎MusicID
Developer: Gravity Mobile
Price: Free

Soly

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 5

Soly listenin diğer şarkı bulma araçlarına göre biraz farklıdır. Soly, sadece şarkının ismini tanımlamakla kalmıyor. Şarkının ismini bulmasının yanında ayrıca şarkı sözlerini de gösteriyor. Soly arayüz bakımından da oldukça şaşırtıcıdır ve Shazam’a kesinlikle iyi bir alternatiftir.

1ff0c981c0f4ce6616f3b5f984a42355?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. 🙁
52f638bd107c6d22ab677e7b51990291?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. 🙁

Genius

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 6

Android işletim sistemli cihazınız için şarkı ismi bulma işlevinin yanında ek olarak şarkının sözlerini gösteren bir araç arıyorsanız Genius’u kontrol edebilirsiniz. Genius, Google Play Store’da yer alan en iyi araçlardan bir tanesidir ve ismini bulmak istediğiniz şarkı hakkında bazı ek bilgiler öğrenmek için çok kullanışlıdır.

BeatFind

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 7

Android işletim sistemli akıllı telefonunuz için iyi bir Shazam alternatifi arıyorsanız BeatFind mutlaka kontrol etmeniz gereken araçlardan bir tanesidir. BeatFind de tıpkı Shazam gibi çalan şarkının ismini bulabilir. Bu aracı daha ilginç kılan, akıllı telefonun el fenerini müziğin ritmi ile olan uyumudur.

Musikerkennung
Musikerkennung

Music Detector

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 8

Music Detector, en iyi Shazam alternatiflerinden bir tanesidir. Music Detector, sadece birkaç saniye içinde çalan şarkının ismini bulabilir. Music Detector, hemen hemen her müzik platformunda yer alan şarkının ismini bulabilir.

Music Detector
Music Detector
Developer: Free VPN & Secure
Price: Free+

BeatsMusix

dinledigim sarkinin adini nasil bulurum 9

Dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum yazımızda son olarak yer vereceğimiz BeatsMusix uygulaması ile doğru zamanda doğru müziği bulmanıza yardımcı olan müzik uygulaması ile 20 milyondan fazla şarkıya erişebilirsiniz.

Beats Electronics tarafından geliştirilen abonelik tabanlı çevrimiçi müzik dinleme servisi Beats Music, her çeşitten müziğe erişebileceğiniz, ister anlık olarak isterseniz de çevrimdışı modda dinleme imkanı sunan bir uygulama.

BeatsMusix - Musik | Video
BeatsMusix - Musik | Video
Developer: BeatsMusix
Price: Free

Mırıldanarak şarkı bulmak mümkün mü? Dinlediğim şarkının adını nasıl bulurum? yazımız sona erdi.

Buradaki yazımızda ücretsiz bedava müzik dinleme ve indirme platformu SoundCloud nedir, nasıl kullanılır, SoundCloud ile nasıl MP3 indirilir anlatacağız.

Son güncelleme: 13 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.