Android

Google Play İndirme Bekleniyor Diyor Ama İndirme Yapmıyor?

Google Play Store'dan uygulama indiremiyorum, Google Play indirme bekleniyor diyor ama indirme yapmıyor?

0
(0)

Play Store üzerinden uygulama yada oyun indirmeye çalıştığınızda Google Play indirme bekleniyor yazısında takılıyor ve herhangi bir indirme işlemi başlamıyorsa Play Store indirme sorununun çözümünü yazımızda sunuyoruz.

Android cihazların oyun ve uygulama indirme marketi olan ve play.google.com adresinde de ulaşabileceğiniz Google Play Store’dan uygulama indiremiyorum, Google Play indirme bekleniyor diyor ama indirme yapmıyor sorunu ile bu sıralar sıkça karşılaşan oluyor.

Bu hata ortaya çıktığından indirilmeye çalışılan oyun yada uygulamada uzun zaman indirme işlemi başlamıyor ve bu kadar beklemek haliyle insani bir hayli yoruyor.  Ancak Google Play indirme bekleniyor sorununu bazı adımlar yerine getirerek çözmek mümkün!

Google Play indirme bekleniyor sorunu nasıl çözülür?

Google Play indirme bekleniyor sorununu ilk adımdan başlayarak eğer çözülmezse diğer adımları uygulayarak gidermeye çalışalım.

İlk olarak eğer yüksek boyutta bir oyun ve uygulamayı indirirken Mobil veri kullanıyorsanız bu hatayı alabilmeniz mümkün. Bu nedenle Kablosuz bağlantıya geçerek tekrar indirmeyi deneyin.

Bunun için;

  • Google Play’i açın ve Ayarlar >Uygulama indirme tercihi kısmından Wi-Fi üzerinden indirmeyi seçin.

Google Play İndirme Bekleniyor Diyor Ama İndirme Yapmıyor?

2.ci olarak Google Play uygulamasının ön belleğini temizleyelim.

  • Telefonun Ayarlar kısmından Uygulamalar seçeneğine dokunun.
  • Burada Google Play uygulamasına girerek Önbelleği Temizle butonuna basın. (Bazı cihazlarda bu seçenek Depolama bölümünde bulunmaktadır.)

Google Play İndirme Bekleniyor Diyor Ama İndirme Yapmıyor?

3.cü olarak varsa uygulamanın yada telefonunuzun sistem güncellemesi çıkmışsa güncellemeleri mutlaka yükleyelim. (Ayarlar > Hakkında >Yazılım Güncellemeleri >Güncellemeleri kontrol et)

4.üncü olarak eğer telefonunuzda güncellemesi gelen bir çok uygulama varsa cihazınızı öncelikle bu uygulamaların güncellemesini indirir yani sizin yeni olarak indirmek istediğiniz oyun yada uygulamayı en son sıraya atar. Varsa bu güncellemelerin bitmesini bekleyin.

Son olarak başka bir Google hesabı ile indirme yapmayı deneyebilirsiniz.

  • Ayarlar > Kullanıcılar ve hesaplar yolunu izleyerek çıkan listede Google’a basın ve Google hesabınızı seçerek Hesabı Sil butonuna dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatarak  ekranda beliren Kullanıcılar ve Hesaplar kısmındaki Hesap ekle bölümünden yeni bir Google hesabı tanımlayabilirsiniz.

Google hesabı nasıl oluşturulur yazımızdan yeni bir Goggle hesabı nasıl açılır öğrenebilirsiniz.

Son güncelleme: 12 Ağustos 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.