3 Basit Adımda YouTube Kısıtlı Modu Kapatın!

YouTube Kısıtlı Mod nedir? YouTube Kısıtlı Mod nasıl devre dışı bırakılır?

YouTube Kısıtlı Mod, görmeyi tercih etmeyeceğiniz veya cihazınızı kullanan diğer kişilerin görmesini istemediğiniz erişkinlere uygun olabilecek içerikleri filtrelenmesini sağlayan, isteğe bağlı olarak kullanılabilen bir özelliktir.

Her yaş tarafından erişilebilir olan Youtube üzerinde, yazı küçük olanların izlemeyecekleri içeriklerde bulunmaktadır. Bu tip içerikler çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimlerinde olumsuz bir örnek oluşturabilmektedir.

Google bu durumumun farkında olduğunda Youtube üzerinde bir kısıtlı mod yani bir çeşit filtreleme özelliği kullanıma sunmuştur.

YouTube Kısıtlı Mod, video başlıkları, etiketler, açıklamalar ve videonun yaş kısıtlamalı olarak etiketlenip etiketlenmediği gibi bilgileri kullanarak filtreler.

Kısıtlı mod cihaz üzerinde çalışır yani Google hesabınız bağlı değildir.  Kısıtlı Mod, tarayıcı veya cihaz düzeyinde çalıştığından kullandığınız tüm tarayıcılarda ayrı ayrı açılması gerekir. Tarayıcınız birden çok profili destekliyorsa bu modu her profil için açmanız gerekir.

Kısıtlı modun tamamen etkili olacağının bir garantisini yok ama bu tür içeriklerin çoğunu engellemeye yardımcı olabiliyor. Kısıtlı Mod açıldığında, izlediğiniz videolarda yorumları göremezsiniz.

YouTube Kısıtlı Mod nasıl kapatılır?

YouTube’da Kısıtlı Mod’u telefon üzerinden kapatmak için:

  1. Youtube’a girerek Profil fotoğrafınıza dokunun
  2. Ayarlar‘a girin ve Genel‘e dokunun.
  3. Sayfayı aşağıda doğru kaydırarak Kısıtlı Modu kapalı duruma getirin.

3 Basit Adımda YouTube Kısıtlı Modu Kapatın!

YouTube’da Kısıtlı Mod’u web tarayıcı üzerinden kapatmak için:

  1. Youtube’a girerek sağ üst köşedeki Profil fotoğrafınıza dokunun
  2. Altta yer alan Kısıtlı Modu kapalı duruma getirin.

3 Basit Adımda YouTube Kısıtlı Modu Kapatın!

Youtube Premium özelliklerini bedava kullanmak, reklamsız Yotube izlemek için cihazlarınıza yükleyebileceğiniz Youtube Vanced indirme ve yükleme adımlarını buradaki yazımızda anlatıyoruz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu