YouTube’da Gizlenen Videolar Nasıl İzlenir?

YouTube'da bu video gizlidir ne demek? YouTube da video nasıl gizlenir? YouTube bu video kullanılamıyor ne demek?

YouTube’da gizlenen videolara rastlamışsınızdır. Bazı video linklerine tıkladığınızda Bu video kullanılamıyor ifadesi belirir.

Youtube algoritmasında 2 tür gizli video vardır.

  1. Kullanıcı tarafından gizlenen videolar.
  2. Youtube tarafından gizlenen videolar.

Youtube’a yüklediğiniz bir videoyu siz de gizleyebilirsiniz.

  • https://studio.youtube.com/ adresine girerek YouTube Studio‘da oturum açın.
  • Soldaki menüden İçerik‘i seçin.
  • Gizlemek istediğiniz video’nun Görünürlük kısmında yer alan aşağı yönlü ok‘a tıklayın.
  • Gizle‘ye tıklayarak yayındaki bir videonuzu gizleyebilirsiniz.

YouTube'da Gizlenen Videolar Nasıl İzlenir?

Gizli videolarınız kanalınızın ana sayfasındaki Videolar sekmesinde gösterilmez ve sadece size ve seçtiğiniz kullanıcılara gösterilir.

Ayrıca gizli  videolar, YouTube arama sonuçlarında yer almaz. Gizli videolara yorum yapılamaz. Herkese açık olmayan bir videoya yorum yapılmasına izin vermek istiyorsanız gizlilik ayarını liste dışı olarak değiştirin.

YouTube’da gizlenen videolar nasıl izlenir?

Youtube‘da yükleyen tarafından gizli bir video içeriğini izleyebilmeniz için:

  • İzleyici, videonun paylaşıldığı hesapla oturum açmalıdır.
  • Gizli videonun linkinin olması gerekir. Kullanıcıları davet ettiğinizde YouTube bu kullanıcılara ilgili bağlantıyı içeren bir e-posta gönderir ancak bu bağlantıyı siz de yollayabilirsiniz.

Youtube’da gizlenen videoları ancak bu şekilde izleyebilirsiniz.

Bunlar dışında Youtube topluluk kurallarına aykırı bulunan videolarda Youtube tarafından gizlenmektedir. Youtube tarafından Gizli olarak kilitlenen videolar diğer kullanıcılara gösterilmez. İzleyiciler videonun bağlantısına sahipse videonun durumu, “kullanılamıyor” olarak gösterilir.

Kullanıcı tarafından gizli olarak ayarlanan videoların aksine, bu videonun yeniden inceleme işlemi başarıyla tamamlanana kadar video durumunu değiştiremezsiniz.

Gerekli koşulları karşılıyorsanız ve inceleme süreci başarıyla tamamlanırsa videonuzu herkese açık duruma getirebilirsiniz.

Kanalınızda Youtube abone sayısını gösteren bir sayaç bulunmaktadır. Dilerseniz tüm kullanıcılara Youtube abone sayısını gizleyebilirsiniz.

YouTube da bu video gizlidir ne demek?

YouTube de bu video gizlidir, videyu yükleyen kişinin video içeriğini Gizli olarak işaretlemesinden yada videonun Youtube kurallarını ihlal etmesinden dolayı çıkmaktadır.

YouTube da video nasıl gizlenir?

Youtube’a yüklediğiniz bir videoyu gizlemek için; YouTube Studio’ya girerek İçerik kısmını açmanız ve buradan videoyu sçerek Gizli olarak işaretlemeniz gerekiyor.

YouTube bu video kullanılamıyor ne demek?

Youtube topluluk kurallarına aykırı bulunan videolarda Youtube tarafından gizlenmektedir. Bir videonun bağlantısına tıklandığında videonun durumu, “kullanılamıyor” olarak gösterilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu