IOS

iPhone Tıbbi Kimlik ne demek?

iPhone Tıbbi Kimlik özelliğini Sağlık uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz.

iPhone Tıbbi Kimlik özelliğini Sağlık uygulaması aracılığıyla kullanabilirsiniz. Tıbbi Kimlik özelliği, telefonun ekran kilidini açmaya gerek kalmadan acil durum bilgilerinizin görüntülenebilmesini sağlıyor.

iPhone tıbbi kimlik ne demek?

iPhone’daki Tıbbi Kimlik, acil durumda ilk müdahaleyi yapacak kişilerin parolaya ihtiyaç duymadan Kilitli ekrandan kritik tıbbi bilgilerinize erişmesini sağlar.

Tıbbi Kimlik, alerji ve hastalık gibi acil durumlarda önemli olabilecek bilgilerinizi sağlar.

Tıbbi kimlik nasıl ayarlanır?

Aşağıdaki adımları takip ederek Sağlık uygulamasından gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz:

  1. iPhone veya iPod touch’taki Sağlık uygulamasını açın
  2. Tıbbi Kimlik sekmesine dokunun
  3. Tıbbi Kimlik Yarat seçeneğine dokunun
  4. Acil durumlarda erişim sağlanması adına “Kilitliyken Göster” seçeneğinin yanındaki anahtar açık olacaktır. Bu anahtarı kesinlikle kapatmayın
  5. Doğum tarihi, hastalık, alerji, varsa tıbbi notlarınız, varsa kullandığınız ilaçlar, kan grubu, organ bağışçısı, kilo, boy ve acil durumda aranabilecek kişileri ekleyin.
  6. Ekranın sağ üst köşesindeki Bitti seçeneğine dokunun ve işlemi tamamlayın.

Apple Watch’ta tıbbi kimliğinizi görüntüleme

  1. Apple Watch’unuzda sürgüler görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.
  2. Sonra Tıbbi Kimlik sürgüsünü sağa sürükleyin.

Apple Watch’unuzda yan düğmeyi basılı tuttuğunuzda tıbbi kimliğinizi görmüyorsanız iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın, Saatim’e dokunun, Sağlık’a dokunun, Tıbbi Kimlik’e dokunun, Düzenle’ye dokunun, sonra Kilitliyken Göster’i açın. Apple Watch’unuz kilitliyken tıbbi kimliğinizi gizlemek için Kilitliyken Göster’i kapatın.

iPhone SOS nedir?

iPhone’un Acil SOS özelliği, ihtiyaç duyduğunuzda hızlı bir şekilde yardım almanızı kolaylaştırır. Acil servislere çağrı yapmanızı sağlar ve iPhone’un GPS’ini kullanarak önceden belirlediğiniz acil durum kişilerinize hem durumunuzu hem de konumunuzu bildirir.

iPhone için yüksek kalitede duvar kağıtları mı arıyorsunuz? iPhone HD duvar kağıtları ile IOS cihazlarınıza bambaşka bir görünüm ve hava kazandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu