4 Adımda Play Store Ülke Değiştirme

Play Store Ülke değişikliği yaparak Bu Öge Ülkenizde kullanılamıyor sorununu çözebilirsiniz.

Play Store’da bazı uygulama ve oyunlarda karşılaşılan Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor sorununu Play Store Ülke değiştirerek çözebilirsiniz.

Google Play Store’daki uygulamalar, oyunlar ve diğer içerikler, ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. Play Store’da bulunan bazı uygulamalar, oyunlar, hizmetler yalnızca belirli bölgelere ya da ülkelere özel olarak sunulmaktadır.

Eğer uygulamanın indirmeye izin verdiği bölgeler dışındaysanız Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor hatası ortaya çıkıyor. Yani o bölgeye ya da ülkeye bağlı olan hesaptan indirme yapmadan uygulamaya ya da hizmete erişmeniz mümkün olmuyor.

Eğer indirmeye çalıştığınız içerikte Google Play Store Bu Öge Ülkenizde Kullanılamıyor hatası alıyorsanız yapmanız gereken işlem, Play Store’un bölgesini değiştirmek olacaktır.

Play Store Ülke değiştirme nasıl yapılır?

Google Play ülke değiştirmeden önce bilmeniz gerekenleri sıralayalım:

  • Google Play ülkenizi yılda yalnızca bir kez değiştirebilirsiniz. Ülke bilginizi değiştirirseniz bir yıl boyunca tekrar değiştiremezsiniz.
  • Ülke bilginizi değiştirdiğinizde, eski ülkenizdeki Google Play bakiyesini yeni ülkenizde kullanamazsınız.

Play Store ülke değiştirmek için:

  1. Play Store‘u mobil üzerinden yada https://play.google.com/ üzerinden açarak sağ üst taraftaki Profil simgesine dokunrak Ayarlar kısmını seçin.
  2. Genel > Hesap ve cihaz tercihleri > Ülke ve profiller‘e dokunun.
  3. Hesap eklemek istediğiniz ülkeye dokunun.
  4. Ekrandaki talimatları uygulayarak bu ülke için bir ödeme yöntemi ekleyin.

Play Store Ülke Nasıl Değiştirilir? (Google Play Ülke Değiştirme)

Google Play ülke değiştirme işlemi bu kadar basit.

Tüm bu adımların ardından Play Store’un bağlı olduğu ülke değişecektir ve bu sayede istediğiniz uygulamayı kolay ve hızlı bir şekilde indirebileceksiniz.

Play Store ülke değiştiremiyorum, Ülke ekleme seçeneğini görmüyorum diyenler VPN gibi alternatif yöntemlerle ülke değiştirebilirler.

Play Store’da ülke değiştirmenin bir yolu da VPN kullanmaktır.

Buradaki yazımızda yer verdiğimiz en iyi VPN servislerinden birini kullanabilirsiniz.

Google Play Store Ülke değiştirme hakkında sıkça sorulan sorular

Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor ne demek?

Play Storeda bulunan bazı uygulama, oyun yada hizmetler, yalnızca belirli bölgelere/ülkelere özel olarak sunulmaktadır. Eğer bunun dışındaysanız Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor hatası ortaya çıkıyor.

Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor sorunu nasıl çözülür?

Google Play Store Bu Öge Ülkenizde Kullanılamıyor hatası alıyorsanız yapmanız gereken işlem, Play Store’un bölgesini değiştirmek olacaktır.

Play Store ülke değiştiremiyorum, neden?

Play Store ülke değiştiremiyorum, Ülke ekleme seçeneğini görmüyorum diyenler VPN gibi alternatif yöntemlerle ülke değiştirebilirler.

 
 

 

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu