Sosyal Medya

Bu Tweet Kullanılamıyor Ne Demek?

Twitter'da bazı Tweet'lerde bulunan "Bu Tweet kullanılamıyor.", "Bu Tweet kullanım dışıdır." uyarısı nedir biliyor musunuz?

Twitter’da gezerken bazı içeriklerde “Bu Tweet kullanılamıyor.”, “Bu Tweet kullanım dışıdır.” uyarısı ile karşılaşmak mümkün. Peki Twitter’da bazı Tweet’lerde bulunan bu uyarılar nedir biliyor musunuz?

Bu Tweet kullanılamıyor ne demek?

Bu Tweet kullanılamıyor.”, “Bu Tweet kullanım dışıdır.” uyarısı genel olarak atılan Tweet’in hassas içerik içermesi veya alıntılanan Tweet’in silinmesinden kaynaklanıyor.

Bu Tweet Kullanılamıyor Ne Demek?

Twitter, sakıncalı ve rahatsız edici içerikleri (şiddet, çıplaklık vb.) sansürlüyor ve bu içerikleri “hassas içerik” olarak adlandırıyor.

Ancak; “Bu Tweet kullanım dışıdır yada kullanılamıyor.” yazılı Tweet’i atan kullanıcı sizi engellemiş yada siz o kullanıcıyı engellemiş de olabilirsiniz. Belki de Tweet’i atan kullanıcının hesabı gizlidir yada atılan Tweet’de sizin engelli listenizden birileri etiketlenmiş olabilir.

Kısacası “Bu Tweet kullanılamıyor.”, “Bu Tweet kullanım dışıdır.” uyarısının çıkma nedeni tek değil.

Son olarak tespit edilen bot hesapların askıya alınması da söz konusu. Twitter’da çok fazla olan bu hesapların askıya alındıktan sonra Tweetl’erinin kullanım dışı olma ihtimali var.

“Bu medya hassas içeriğe sahip olabilir” yada “Bu Tweet hassas içerik barındırıyor olabilir” şeklinde karşılaşılan Twitter hassas içerik nedir, Hassas içerik uyarısı nasıl kaldırılır buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz..

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu