Güvenlik

Ücretsiz AntiVirüs Programları

En iyi AntiVirüs programı hangisi? Free AntiVirüs programları işe yarıyor mu?

0
(0)

Bilgisayarınıza yada telefonunuza ücretsiz AntiVirüs programları kurarak her türlü çevrimiçi veya çevrimdışı tehditlere karşı kolayca koruyabilirsiniz.

Antivirüs yazılımları, virüslere karşı yazılmış, temizleme ve kurtarma işlemlerini yerine getiren koruyucu programlara verilen genel bir isimdir.

Antivirüs yazılımları:

  • Cihaza bulaşmış olan virüsleri bulur.
  • Bulunan virüsleri karantinaya alır.
  • Tespit edilen ve karantinaya alınan virüsleri temizler.
  • Uygulamalarınız için bir güvenlik kalkanı sağlar.
  • Kişisel bilgilerinizi çalınmasını önler.

Antivirüs yazılımları genel olarak ücretli yazılımlardır. Ancak bazı Antivirüs programı üreten şirketler bu ücretli yazılımların ücretsiz versiyonlarını da kullanıma sunarlar.

Ücretsiz versiyonlar temel bir koruma sağlamaktadır. Buna karşılık, ücretli antivirüs çözümleri bilgisayarınız için daha kapsamlı bir koruma sunar.

Her iki versiyondaki mevcut özelliklerin listesi şirketten şirkete farklılık gösterir, ancak normal kullanıcılar için ücretsiz sürüm yeterlidir.

Ücretsiz AntiVirüs Programları

Sizlere sunacağımız ücretsiz antivirüs programları ücretli antivirüsler gibi bazı ek özellikler sunmasa da zararlı içerikleri yakalayıp temizlemekte gayet iyi iş görüyorlar.

Avira Antivirüs

ucretsiz antivirus programlari 1

Ücretsiz antivirüs programları listemizde yer verdiğimiz Avira Free Antivirus (www.avira.com), bilgisayarını virüslere, truva atlarına, kimlik hırsızlarına, solucanlara, zararlı yazılımlara ve çok daha fazlasına karşı korumak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş olan güçlü ve ücretsiz bir antivirüs programıdır.

Avira antivirüsünün premium versiyonla aynı güçlü tarama motorunu kullanan ücretsiz versiyonunu sunar. 

Avira AntiVirüs İndir
Avira Security Antivirus & VPN
Avira Security Antivirus & VPN
Developer: AVIRA
Price: Free+
‎Avira Mobile Security
‎Avira Mobile Security
Developer: Avira Holding
Price: Free+

Kaspersky Antivirüs

ucretsiz antivirus programlari 2

Kaspersky Anti-Virus , Windows PC kullanıcıları için çevrimiçi tehditlerinin arttığı günümüzde kullanılabilecek en iyi antivirüs programlarından biri.

Sosyal ağlarda gezinirken, bankacılık işlemlerinizi yaparken, alışveriş yaparken, hatta oyun oynadığınız esnada dahi sistemi sürekli tarayarak en yeni virüs, trojan, kötü yazılım ve diğer tehditlere karşı koruyor.

Kaspersky AntiVirüs İndir

Adaware Antivirüs

ucretsiz antivirus programlari 3

Ücretsiz antivirüs programları listemizde bulunan Ad-Aware Free Antivirus+, gelişmiş casus yazılım engelleme özelliğini güçlü bir antivirus programıyla birleştirerek kullanıcılara sunan ve kullanıcıları her türlü sanal tehdide karşı koruyan oldukça başarılı bir güvenlik programıdır. İki farklı özelliği tek program içerisinde birleştiren yazılım, bu sayede kullanıcıları truva atları, arayıcılar, rootkitler, botlar ve korsan eylemlere karşı korumaktadır.

Adaware AntiVirüs İndir

Bitdefender Antivirüs

ucretsiz antivirus programlari 4

Bitdefender Antivirus Free, bilgisayarlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en etkili antivirüs programlarından bir tanesidir. Oldukça basit ve sade bir kullanıcı arayüzüne sahip olan antivirüs programı, sizin için neredeyse her türlü koruma işlemini otomatik olarak gerçekleştirmekte ve herhangi bir kafa karışıklığını ortadan kaldırmaktadır.

Bitdefender AntiVirüs İndir
Bitdefender Antivirus
Bitdefender Antivirus
Developer: Bitdefender
Price: Free
‎Bitdefender Mobile Security
‎Bitdefender Mobile Security

ClamavAV Antivirüs

ucretsiz antivirus programlari 5

Ücretsiz antivirüs programları listemizde yer verdiğimiz ClamAV, 750 binin üzerinde virüsü tanıyabilen açık kaynak kodlu olarak üretilmiş ücretsiz bir güvenlik aracıdır. MS-DOS temelli bir özelliğe sahip olan program, hızlı ve akıcı virüs taraması yapabilmektedir.

Clamav – Immunet AntiVirüs İndir

AVG Antivirüs

ucretsiz antivirus programlari 6

AVG AntiVirus Free daha az yer kaplayan ve bellek kullanımını bir önceki sürüme oranla azaltan yeni sürümüyle karşımızda. Daha hızlı tarama iddiasını daha iyi bir performansla birleştiren yazılım, 2020 sürümüyle birlikte arayüz tasarımında önemli değişikliklerle birlikte karşımıza çıkıyor.

AVG AntiVirüs İndir
AVG Antivirus | Handy Schutz
AVG Antivirus | Handy Schutz
Developer: AVG Mobile
Price: Free+
‎AVG Mobile Security
‎AVG Mobile Security

Avast Free Antivirus

ucretsiz antivirus programlari 7

Avast Free Antivirus, içerisinde hem kendi virüs analiz motorunu hem de virüs analiz motorunu barındırıyor. Bu sayede güvenlik seviyeniz yükseliyor.

Avast Free AntiVirüs İndir
‎Avast Mobile Security
‎Avast Mobile Security
Developer: AVAST Software
Price: Free+

Malwarebytes Anti-Malware

ucretsiz antivirus programlari 9

İngilizce olarak Malicious Software kelimelerinden türetilmiş olan ve Scumware olarak da adlandırılan Malware; bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmek, yazılımlarınızı ortadan kaldırmak, sistem hatalarına neden olmak, kullanım alışkanlıklarınızı incelemek veya bilgisayarınızı saldırılara karşı tamamen açık hale getirmek amacıyla hazırlanan kötü amaçlı yazılımlardır.

Malwarebytes’ Anti-Malware, kullanımı kolay, etkili ve popüler bir zararlı yazılım kaldırma aracıdır. Malwarebytes’ Anti-Malware kendi teknolojisi ile zararlı yazılımları tespit eder, yokeder ve malware tehditini ortadan kaldırır. Malwarebytes’ Anti-Malware çalışan her süreci izler ve bir zararlı yazılım daha tehdit oluşturmadan önüne geçer. Kolay kullanımıyla bu alanda kullanabileceğiniz en iyi programlardandır.

Malwarebytes Anti-Malware İndir
dbc1d19c2ffb7dc802c5daea9c06b876?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. 🙁

ESET Security & Antivirus

telefona virus bulastigi nasil anlasilir 5

%99.7 tespit oranıyla üstün koruma sunan ESET Security ile telefon ve tabletiniz her daim koruma altındadır. Ödüllü ESET teknolojisiyle sosyal ağlarda rahat rahat gezinin, güvenli alışverişin keyfini çıkarın.

ESET Security İndir
ESET Mobile Security & Antivirus
ESET Mobile Security & Antivirus
Developer: ESET
Price: Free+

Ücretsiz antivirüs programları listemiz burada sona erdi. Bu listenin haricinde sizin de kullandığınız Ücretsiz antivirüs programları varsa bize yazabilirsiniz.

Ücretsiz AntiVirüs programları hakkında sık sorulan sorular

AntiVirüs programı nedir?

Antivirüs yazılımları, virüslere karşı yazılmış, temizleme ve kurtarma işlemlerini yerine getiren koruyucu programlara verilen genel bir isimdir.

Ücretli AntiVirüs ile ücretsiz AntiVirüs arasında ne fark var?

Ücretsiz antivirüs programları temel bir koruma sağlamaktadır. Buna karşılık, ücretli antivirüs çözümleri bilgisayarınız için daha kapsamlı bir koruma sunar.

Avira Antivirüs ücretsiz mi?

Avira Antivirüs programının ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Ücretsiz antivirüs temel korumaları sağlar.

Avast Free Antivirus ücretli mi?

Avast Free Antivirus programının ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Avast Free Antivirus cihazınız temel korumaları sağlar.

Son güncelleme: 7 Aralık 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.