Dosya İndirme Hatasını Düzeltmenin 5 Yolu

Yazımızda internetten dosya indirirken karşılaşılabilen dosya indirme hatalarının çözümünü bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden bir dosya indirmeye çalışırken başarısız indirme gibi bir dosya indirme hatası alıyorsanız yazımızdaki dosya indirme sorunu için çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

İnternet’ten program, oyun, tema, uzantı veya başka bir dosya indirmeye çalıştığınızda bir hata mesajıyla karşılaşıyorsanız, yazımızda belirtilen düzeltmeleri deneyin.

Dosya indirme hatası neden olur?

Dosya indirme sorununun bir çok sebebi olabilmektedir. Aşağıda internetden dosya indirirken karşılaşılabilen indirme hatalarının çözümünü bulabilirsiniz.

Dosya İndirme Hatası Nasıl Düzeltilir? (Dosya İndirme Sorunu Çözümü)

Dosya indirme hatası nasıl düzeltilir?

Bir dosyayı indirmeye çalışır ancak başaramazsanız, sorunu düzeltmek için ilk olarak aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin.

Dosya indirme sorununu düzeltmek için uygulayabileceğiniz yöntemler şunlar olmalıdır.

  • İndirme işlemini iptal ederek bir kaç defa yeniden başlatın.
  • İnternet bağlantınızı kontrol ederek eğer kötü bir bağlantınız varsa modemi açıp kapatarak bağlantınızı yenileyin.
  • İndirme istediğiniz dosyanın boyutunun indirme alanınız için yeterli olup olmadığına bakın. Yani dosya indirme sorunu bu yetersiz depolama alanından kaynaklanıyor olabilir. Bunun için ihtiyacınız olmayan dosya, program yada oyunları silerek depolama alanı açabilirsiniz.
  • Farklı bir internet tarayıcıda dosya indirme işlemini tekrar deneyin. Bazen farklı tarayıcı denemek dosya indirme sorununu çözebiliyor. Dosyayı Chrome ile indirmeye çalışıyorsanız mesela Opera ile indirmeyi deneyin.
  • Antivirüs yada güvenlik yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakın. Antivirüs yada diğer güvenlik yazılımları zaman zaman dosya indirme işlemlerini engelleyebilmektedir. Bunun için bu yazılımları geçici olarak devre dışı bırakarak indirme işlemini tekrar deneyebilirsiniz.

Nadir de olsa indirme yaptığınız sunucularda indirme hatasına sebep olabiliyor. Bu nedenle tüm bu yöntemler işe yaramadıysa dosya indirmek istediğini yerde bir sıkıntı var demektir.

İnternette gezinirken alınan bağlantınız gizli değil yada bağlantınız güvenli değil hatasının çözümünü buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu