Sosyal Medya

Clubhouse Nedir? Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?

Clubhouse nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir, Clubhouse invitation (Clubhouse davetiyesi) nasıl alınır?

Yeni sosyal ağ Clubhouse nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir, Clubhouse invitation (Clubhouse davetiyesi) nasıl alınır yazımızda detaylı olarak ele alıyoruz.

Özel sohbet odalarında sesle iletişim kurabileceğiniz ve davetiye usulü ile çalışan Clubhouse nedir, Clubhouse hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Clubhouse nedir?

Clubhouse bir haberleşme uygulaması. Clubhouse, yazılı veya görsel şekilde herhangi bir gönderinin paylaşılmadığı; yani alışılagelmiş bir ana sayfa akışın olmadığı bir sosyal ağ; etkileşimin sesli sohbet odaları üzerinden sürdürüldüğü bir platform olarak sunuluyor.

Clubhouse ne işe yarar?

Kendisini “ses temelli yeni nesil bir ağ” olarak tanımlayan Clubhouse, kullanıcılarına özel sohbet odaları üzerinden sadece sesleriyle iletişim kurma imkanı sunuyor. Bu sohbet odaları, genelde bir konu başlığı üzerine kuruluyor ve diğer platformların aksine bu odalar, oldukça aklıselim tartışmalar ev sahipliği yapıyor.

Clubhouse nasıl indirilir?

Clubhouse uygulaması şu anda sadece IOS platformu için indirilebilir durumda.

‎Clubhouse
‎Clubhouse
Price: Free

Clubhouse nedir, ne işe yarar yazımıza devam edelim.

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur?

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur, Clubhouse üyeliği nasıl açılır buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Clubhouse nasıl kullanılır?

  • Yukarıda verdiğimiz linklerden Clubhouse uygulamasını iPhone ya da iPad cihazınıza indirin,
  • Kendinize bir kullanıcı adı seçerek gelen SMS mesajıyla hesabınızı onaylayın.

Bu aşamadan sonra Clubhouse, sizi bekleme listesine alıyor. Ancak çevrenizde uygulamayı kullananlar varsa gönderdikleri davetiye ile bekleme aşamasını geçebiliyorsunuz.

clubhouse nedir1

Clubhouse uygulamasının, iki ana fonksiyon var konuşma ve dinleme. Dilerseniz konuşmalara dahil olarak dinleyebileceğiniz gibi kendi konuşmalarınızı da başlatabilirsiniz.

Clubhouse’da 3 adet oda türü mevcut uygulamada herkesin katılımına açık Open Room, sadece takip ettiklerinizle iletişim kurabileceğiniz Social Room ve dışarıdan kimsenin katılamayacağı Closed Room gibi oda seçenekleri ile clubhouse da konuşma sağlayabilirsiniz.

Clubhouse nedir yazımızda son olarak Clubhouse hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını verelim.

Clubhouse hakkında sık sorulan sorular

Clubhouse kimin?

Clubhouse, Paul Davison ve Rohan Seth’in kurduğu Alpha Exploration’ın ürünü bir uygulamadır.

Clubhouse Android ne zaman çıkacak?

Geliştiriciler, uygulamanın Android sürümü üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtiyor.

Clubhouse Invitation ne demek?

Uygulama henüz çok yeni olduğu için sadece davet yoluyla üye olabiliyorsunuz. Yani uygulamayı kullanan bir kişinin size Clubhouse davetiyesi göndermesi gerekiyor.

Clubhouse davetiyesi nasıl alınır?

Clubhouse’u merak ediyor ve sizde bu ağa katılmak istiyorsanız bir Clubhouse davetiyesi bulmaktan başka bir çareniz yok.
Twitter veya Instagram’a girerek arama kısmına Clubhouse yazıp çıkan sonuçlara girip birden fazla Clubhouse davetiyesi olup da dağıtmak isteyenlerle iletişim kurabilirsiniz.
Clubhouse’a katılmanın davetiye gerektirmeyen bir başka yolu daha var. Bunun için öncelikle Clubhouse uygulamasını indirmeniz ve kendinize bir kullanıcı adı belirledikten sonra hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından Clubhouse kullanıcı arkadaşlarınız, sizin uygulamaya katıldığınıza dair bir bildirim alır ve yedek davetiyeleri olmasa bile size uygulamaya erişim verebilirler. Uygulamayı kullanan çok sayıda arkadaşınız varsa “davet edilmek” için en iyi yöntemin bu olduğu söylenebilir.

Clubhouse sohbet koridoru nedir?

Burası aktif ve devam eden sohbet odaları bulacağınız yer. Herhangi bir Clubhouse kulübüne katıldıysanız veya planlanmış odaları takip ettiyseniz, bunlardan bazıları koridorun üst kısmında listelenecektir. Ayrıca bu bölümde bulunan sohbet odalarının hangi konu üzerine olduğu, içerisinde kaç kişinin olduğu gibi detayları görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu