Clubhouse Nedir? Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?

Clubhouse nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir, Clubhouse invitation (Clubhouse davetiyesi) nasıl alınır?

Clubhouse nedir yazımızda yepyeni bir sosyal ağ ve haberleşme uygulaması olan Clubhouse hakkında A’dan Z’ye tüm bilgileri sunacağız.

Özel sohbet odalarında sesle iletişim kurabileceğiniz ve davetiye usulü ile çalışan Clubhouse nedir, Clubhouse hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Clubhouse nedir?

Clubhouse, özel sohbet odalarında sesle iletişim kurabileceğiniz ve davetiye usulü ile çalışan  bir haberleşme uygulamasıdır.

Clubhouse, yazılı veya görsel şekilde herhangi bir gönderinin paylaşılmadığı; yani alışılagelmiş bir ana sayfa akışın olmadığı bir sosyal ağ; etkileşimin sesli sohbet odaları üzerinden sürdürüldüğü bir platform olarak sunuluyor.

Clubhouse uygulaması ne işe yarıyor?

Kendisini “ses temelli yeni nesil bir ağ” olarak tanımlayan Clubhouse, kullanıcılarına özel sohbet odaları üzerinden sadece sesleriyle iletişim kurma imkanı sunuyor.

Clubhouse’da 3 adet oda türü mevcut uygulamada herkesin katılımına açık Open Room, sadece takip ettiklerinizle iletişim kurabileceğiniz Social Room ve dışarıdan kimsenin katılamayacağı Closed Room gibi oda seçenekleri ile clubhouse da konuşma sağlayabilirsiniz.

Bu sohbet odaları, genelde bir konu başlığı üzerine kuruluyor ve diğer platformların aksine bu odalar, oldukça aklıselim tartışmalar ev sahipliği yapıyor.

Clubhouse nasıl indirilir?

Clubhouse Android ve IOS uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Clubhouse
Clubhouse
Developer: Unknown
Price: Free
‎Clubhouse
‎Clubhouse
Price: Free

Clubhouse nedir, ne işe yarar yazımıza devam edelim.

Clubhouse hesabı oluşturma ve Clubhouse kullanımı

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur, Clubhouse üyeliği nasıl açılır buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

  • Yukarıda verdiğimiz linklerden Clubhouse uygulamasını iPhone ya da iPad cihazınıza indirin yada https://www.joinclubhouse.com/ adresine girin,
  • Kendinize bir kullanıcı adı seçerek gelen SMS mesajıyla hesabınızı onaylayın.

Bu aşamadan sonra Clubhouse, sizi bekleme listesine alıyor. Ancak çevrenizde uygulamayı kullananlar varsa gönderdikleri davetiye ile bekleme aşamasını geçebiliyorsunuz.

clubhouse nedir1

Clubhouse uygulamasının, iki ana fonksiyon var konuşma ve dinleme. Dilerseniz konuşmalara dahil olarak dinleyebileceğiniz gibi kendi konuşmalarınızı da başlatabilirsiniz.

Clubhouse nedir yazımız sona erdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu