Sosyal Medya

Clubhouse Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Clubhouse, davetiyeyle giriş yapılan sesli sohbet içeren bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Davetiye sistemi ile kullanıma açılan Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur, Clubhouse üyeliği nasıl açılır yazımızdan okuyabilirsiniz.

Davetiye sistemi ile kullanıma açılan yeni sosyal ağlardan olan, Paul Davison ve Rohan Seth’in kurduğu Alpha Exploration’ın ürünü bir uygulama olan Clubhouse, davetiyeyle giriş yapılan sesli sohbet içeren bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Kendisini ses temelli yeni nesil bir ağ olarak tanımlayan Clubhouse, kullanıcılarına özel sohbet odaları üzerinden sadece sesleriyle iletişim kurma imkanı sunuyor. Bu sohbet odaları, genelde bir konu başlığı üzerine kuruluyor ve diğer platformların aksine bu odalar, oldukça aklıselim tartışmalar ev sahipliği yapıyor.

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur yazımızda okuyabileceğiniz konu başlıkları;

  1. Clubhouse nasıl indirilir?
  2. Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur?

Clubhouse nasıl indirilir?

Android sürümü olmayan uygulama sadece iPhone telefonlarda kullanılabiliyor. (Google Playstore’da aynı isimli farklı bir uygulama daha var proje yönetimi uygulaması olan bu Clubhouse farklı dikkat edin.)

‎Clubhouse
‎Clubhouse
Price: Free

Clubhouse’a uygulamayı indirerek de üye olabilirsiniz.

Ancak sadece davetiye yoluyla üye olanların üyelikleri onaylanıyor. Bunun için eğer siz bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız daha öncesinde üye olan bir kullanıcının size davetiye göndermesi gerekiyor.

Davetiyesiz ve telefon numarasıyla kayıt olmak isteyenler, bekleme listesine alınıyor. Eğer sıra gelirse üye olarak Clubhouse’a giriş yapabiliyor.

Şimdi Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur bakalım.

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur?

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur?

  • Yukarıda verdiğimiz App Store linkinden ücretsiz olarak  ‘Clubhouse’ uygulamasını indirin ve açın.
  • Kendinize bir kullanıcı adı belirleyin.

Clubhouse hesabı nasıl oluşturulur?

  • Cep Telefonunuza gelen SMS ( Kısa Mesaj ) ile onaylama yapın. Clubhouse sizi bekleme listesine alacak.

Rehberinizde kayıtlı olup sizi tanıyan başka birisi varsa ona uygulama talebiniz uyarı olarak düşecek. Sizi onaylamak isterse davetiye yollayıp üyeliğinizi onaylatabilir.

  • Hesap onayı işleminiz gerçekleşince Clubhouse’da profil oluşturup diğer sosyal medya hesaplarınızı da buraya bağlayabilirsiniz.

Profilinizin bio bölümündeki açıklama uzunluğu 2 satır olmalı. Bio’nuzda ayrıca Twitter ve Instagram hesaplarınızı bağlayabilirsiniz.

Profilde sadece kaç kişiyi takip ettiğiniz ve sizi takip edenler ve varsa diğer sosyal medya hesaplarınızın bilgisi mevcut. Ayrıca size kimin referans olduğu da görülebiliyor.

clubhouse hesabi nasil olusturulur 2

  • En sonunda ilgi alanlarınıza yönelik sohbet odalarının listesine göre seçip dinlemeye başlayabilirsiniz.

İlgi alanlarınızı doğru seçmeniz size önerilen sohbet odaları için önemli. Çok fazla ilgi alanı seçerseniz sohbet odalarında bilgi kirliliğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Odada bulunan moderatör ve konuşmacılar oda sohbet konusuyla ilgili bir şeyler anlatıyorlar. Dinleyicilerden konuşmak isteyen varsa el kaldırarak söz isteyebiliyor. El kaldırma tuşuna basarak söz isteyebilirsiniz. Hiçbir şey söylemeden de odadan ayrılmak mümkün.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu