Android

Açık kaynak kodlu Android uygulamalar

Eğer Android cihazlarınız üzerinde açık kaynak kodlu yani dilediğinizi yapabileceğiniz uygulamalar arıyorsanız listemize kesinlikle göz atmalısınız.

0
(0)

Açık kaynak kodlu Android uygulamaları arayanlar için PlayStore’da bulunan işinize yarayacak açık kaynak kodlu uygulamaları bir araya getirdik.

Eğer Android cihazlarınız üzerinde açık kaynak kodlu yani dilediğinizi yapabileceğiniz uygulamalar arıyorsanız listemize kesinlikle göz atmalısınız.

Açık Kaynak Kodlu Yazılım (Open Source Software) nedir?

Açık kaynak kodlu yazılım, kaynak kodlarıyla beraber herkesin erişebileceği, değiştirebileceği, geliştirebileceği yazılımlardır.

Bir yazılımın “Açık Kaynak Kodlu” ibaresiyle sunulması demek o yazılımın hem ücretsiz hem de özgür bir yazılım olması anlamına gelir.

Açık kaynak kodlu uygulamalar kendisini mobil uygulama geliştirme alanında geliştirmek isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Zira, açık kaynak kodlu uygulamaların kodları bütün kullanıcılara açıktır. Dolayısıyla mobil uygulama geliştirmek isteyen kişiler, açık kaynak kodlu uygulamaların kodlarını inceleyebilirler.

Açık kaynak kodlu Android uygulamalar

En iyi açık kaynak kodlu uygulamalar!

Telegram

acik kaynak kodlu android uygulamalar 1

Açık kaynak kodlu Android uygulamalardan birisi olan Telegram, tüm dünyada oldukça popüler bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram’ı herhangi bir cihaz ile senkronize edebilirsiniz. Gizlilik odaklı anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, önemli özelliklere sahiptir. Bu önemli özelliklerden bazıları büyük boyutlu dosya gönderme, şifreleme teknolojisi, 200.000 kullanıcıya kadar grup sohbeti imkanıdır. Telegram, 256-bit simetrik AES şifreleme, 2048-bit RSA şifreleme ve Diffie-Hellman secure key exchange desteğine sahiptir. Bu şifreleme teknolojileri, Telegram’ı oldukça güvenli hale getiriyor

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free

VLC for Android

acik kaynak kodlu android uygulamalar 2

Açık kaynak kodlu Android uygulamalardan bir diğeri ve oldukça popüler olan VLC for Android, bilgisayarda kullandığımız popüler medya oynatıcısı VLC Media Player’ın mobil sürümüdür. VLC for Android, MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3 ve daha birçok formatı destekler. Gelişmiş kontrole sahip olan VLC for Android, video oynatmanın yanı sıra videonun oynatma hızını değiştişrme, uyku zamanlayıcı, dengeleyici, boyutlandırma gibi pek çok seçeneğe sahiptir.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free+

Easy Sound Recorder

acik kaynak kodlu android uygulamalar 3

Diğer ses kaydedici uygulamalarının yanı sıra, Easy Sound Recorder açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Kullanımı oldukça kolay olan Easy Sound Recorder’ın belki de en güzel özelliklerinden bir tanesi zaman sınırlamasının olmamasıdır. Kaydettiğiniz ses dosyalarını pratik bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Easy Sound Recorder
Easy Sound Recorder
Developer: Daniel Yehun Kim
Price: Free

QKSMS

acik kaynak kodlu android uygulamalar 4

QKSMS, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzdaki varsayılan kısa mesaj uygulamasına çok iyi bir alternatiftir. Açık kaynak kodlu QKSMS, çok sayıda renk seçeneği ile birlikte güzel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Reklam içermeyen ve kullanımı ücretsiz olan QKSMS, gece moduna da sahip. MMS desteğine de sahip olan QKSMS’te gelen mesajlara hızlı ve pratik bir şekilde cevap verebilir ve istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

QKSMS
QKSMS
Developer: Moez Bhatti
Price: Free+

Timber Music Player

acik kaynak kodlu android uygulamalar 5

Timber Music Player, popüler açık kaynak kodlu müzik çalar uygulamasıdır. Başarılı kullanıcı arayüzüne sahip olan Timber Music Player, widget desteğine sahiptir. Timber Music Player üzerinden oynatma listeleri oluşturabilirsiniz. Karanlık temaya sahip olan Timber Music Player’ın temasının rengini manuel olarak değiştirebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Timber Music Player’da 6 farklı oynatma stili bulunuyor.

Timber Music Player
Timber Music Player
Developer: Naman Dwivedi
Price: Free+

DuckDuckGo

acik kaynak kodlu android uygulamalar 6

Günümüzde her türlü bilgimizi toplama özelliğine sahip olan internetten bizi kurtaran ve Google’ın yerini alabilecek olan bir arama motoru DuckDuckGo. Kullanıcıların özel yaşantılarına hassas yaklaşan bu uygulama bilgilerinizi toplayarak sizleri reklamcılar ile buluşturmuyor. Yani bir nevi internette dilediğiniz gibi ve rahatsız edilmeden dolaşabiliyorsunuz. Hani kendinize bir saat almak isteyip araştırdıktan sonra günlerce saat reklamları görürsünüz ya, DuckDuckGo’da bu olay yok. Bilgilerinizi alıp saklamadıkları için sizin saat almak istediğinizi bilmiyorlar.

DuckDuckGo Privacy Browser
DuckDuckGo Privacy Browser
Developer: DuckDuckGo
Price: Free

Clip Stack

acik kaynak kodlu android uygulamalar 7

İşlem panosunu açarak geçmişte yapmış olduğunuz işlemleri oradan kolayca kopyalamanızı sağlayan pano yöneticisi. Tamamen açık kaynak kodlu olan uygulama sürekli olarak geliştirilmeye devam ediyor ve Android cihazlarınız üzerinde birden fazla pano kullanımına olanak sağlıyor.

Swiftnotes

acik kaynak kodlu android uygulamalar 8

Çok sade bir not alma uygulaması arayan Android kullanıcılarına hitap eden açık kaynak kodlu ve son derece basit bir not alma uygulaması. Başlık, açıklama ve renkten ibaret olan uygulama sayesinde kolayca ve hızlı şekilde dilediğiniz notları almanız mümkün.

SwiftNotes
SwiftNotes
Developer: kodobit
Price: Free

OmniNotes

acik kaynak kodlu android uygulamalar 9

Açık kaynak kodlu Android uygulamalardan bir diğeri olan Evernote gibi tam özellikli bir not almak Android uygulaması oluşturmak istiyorsanız, o zaman bu sadece başlamak için doğru bir projedir.Proje, notları paylaşmak, not almak, notlarınızı eklemek, hatırlatmalar eklemek ve çok daha fazlası gibi pek çok özellikte, paylaşım ve arama notları, görüntülerin, videoların, seslerin eklenmesi gibi özelliklerle oldukça büyük.

Omni Notes
Omni Notes
Developer: Federico Iosue
Price: Free

Easy Sound Recorder

acik kaynak kodlu android uygulamalar 10

Android için basit, kullanımı kolay ve güzel bir ses kaydedici uygulaması. Android’de ses kaydı ve manipülasyon hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu proje yolculuğunuza başlamak için en iyi yoldur.

Easy Sound Recorder
Easy Sound Recorder
Developer: Daniel Yehun Kim
Price: Free

Turbo Editor

acik kaynak kodlu android uygulamalar 11

Açık kaynak kodlu Android uygulamalardan sonucu tanıtacağımız uygulama olan Turbo Editor, Android için basit ama oldukça güçlü bir metin editörü uygulaması. Kodu yazmak için bu editörü kullanabilir ve farklı programlama dilleri için sözdizimi vurgulamayı destekler.

Turbo Editor (Texteditor)
Turbo Editor (Texteditor)
Developer: Docode OÜ
Price: 1,49 €

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.