Akıllı Telefon

Telefonumun Sesi Azaldı, Ne Yapmalıyım?

0
(0)

Telefonumun sesi azaldı, Telefon hoparlöründen ses az geliyor, Telefonumun sesi az çıkıyor, Telefonda karşı tarafın sesi gelmiyor gibi telefonun sesinin az çıkması yada telefonda karşı tarafa sesin az gitmesi gibi sorunların nasıl çözüleceğini ele alacağız.

Bunun yanında ses yükseltme programları kullanarak telefonun sesini arttırmayı deneyeceğiz.

Telefonunuzun sesi az çıkıyor ise ya telefonun ses tuşlarından sesi kısılmıştır, ya ses çıkış hoparlörleri tıkanmıştır yada hoparlör arızası yaşanmaktadır.

Telefonumun sesi azaldı ne yapmalıyım?

telefonumun sesi azaldi ne yapmaliyim 1

1# Telefonumun sesi azaldı sorunu için öncelikle ses arttırma azaltma tuşları ile ses seviyesini kontrol edin.

2# Telefonda toplamda üstte ve altta olmak üzere 2 ses çıkışı vardır. Üstteki karşı tarafa sesin gitmesini, alttaki ise telefon çaldığında yada bir video, müzik dinlediğinizde sesin duyulmasını sağlar.

Telefonların ahize ve hoparlörleri zaman içerisinde kirlenirler ve tıkanma sonucunda ses konusunda sıkıntılar yaşamaya başlarsınız.

  • Toz ve kir parçalarını telefonun önündeki hoparlörden temizlemenin en iyi yolu yumuşak dokulu bir fırça kullanmaktır. Buna en ideal örnek, kuru bir sulu boya fırçası diyebiliriz. Fırçayı, hoparlörün boyunca yavaş bir şekilde birkaç kez hareket ettirin. Aynı şekilde yumuşak fırçayı telefonun altındaki hoparlör delikleri için de kullanabilirsiniz.
  • Telefonunuzun hoparlör deliklerine küçük kir döküntüleri yerleştiyse, bunları plastik veya tahta bir kürdan ile çok güçlü bir basınç uygulamadan yavaş bir şekilde deliklerin içine sokup tanecikler çıkana kadar yavaş yavaş kürdanı eğin. Hoparlörlerin içine doğru asla ama asla güç uygulamayın aksi takdirde temizlemeye çalıştığınız hoparlörü tamamen kaybedebilirsiniz.
  • Küçük bir bant, telefonunuzda hiçbir tortu bırakmayacaktır. Küçük bir parça bant kopardıktan sonra, telefonunuzun hoparlörüne yavaşça bastırın ve biraz bekledikten sonra çekin. Çok detaylı bir temizlik olmasa da hoparlörün önündeki tüm tozlar ve kirler banda yapışacaktır.

3# Son olarak telefonunuzun seç çıkış hoparlörü arızalanmış olabilir. Ses çıkış hoparlörleri darbe yada sıvı teması sonucu bozulabilirler. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok. Telefon hoparlörlerinin yetkili servis tarafından değiştirilmesi gerekir.

Telefon sesi nasıl arttırılır?

Ses dosyalarını dinlerken ses kalitesini artırmak ve aynı zamanda ses seviyesini en yükseğe çıkarmak için Google Play Store’da bulunan birkaç uygulamayı da seçip indirebilirsiniz.

Telefon ses arttırma uygulamaları

Android telefonlar için bir çok ses yükseltme uygulaması Play Store’da mevcut, biz bunların arasında en iyi ses yükseltme programlarını bir araya getirdik.

Music Volume EQ + Bass Booster

telefonumun sesi azaldi ne yapmaliyim 7

Bass Booster, Android cihaz kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan işlevsel bir ses performans artırma uygulaması olarak ne çıkıyor.

Equalizer FX

telefonumun sesi azaldi ne yapmaliyim 3

Ses yüksekliğinden ziyade kaliteyi de önemseyen bu uygulama ise ses kanallarını sanallaştıran ve hoparlör mono olsa bile stereo gibi efekt katan bir uygulama. Yine 12 hazır ayar ile yolunuza devam edebilir ya da kulağınıza hoş gelen manuel ayarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Equalizer FX: Musikverstärker
Equalizer FX: Musikverstärker
Developer: ZipoApps
Price: Free+

Speaker Booster

telefonumun sesi azaldi ne yapmaliyim 5

Speaker Booster kullanıcılara arama sesi yükseltme ve kulaklık ve hoparlör sesi arttırma gibi konularda yardımcı olan ücretsiz bir Android ses arttırma uygulamasıdır.

Speaker Booster
Speaker Booster
Price: Free

Volume Booster GOODEV

Volume Booster GOODEV ile telefonun ses seviyesini arttırabilirsiniz.

Lautstärkeregler GOODEV
Lautstärkeregler GOODEV
Developer: GOODEV
Price: Free

Equalizer

Kullanımı kolay ve basit bir arayüzle gelen Equalizer bas güçlendirme, surround ses ve 11 önayar (Normal, Klasik, Dans, Düz, Halk, Metal, Hip-hop, Jazz, Pop, Rock ve Latin) ile birlikte geliyor.

Equalizer
Equalizer
Price: Free+

Precise Volume

Müzik, film ve dizi, video uygulamalarınız için farklı ses profilleri oluşturmanıza olanak tanıyan Precise Volume, kesinlikle denemeniz gereken bir uygulama. Android’in sahip olduğu 15 seviyeli ses ayarının ötesine geçerek cihazı biraz zorladı için dikkat kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Precise Volume (+ EQ/Booster)
Precise Volume (+ EQ/Booster)
Developer: Phascinate
Price: Free+

Bu yazımızda Telefonumun sesi azaldı sorunu için yapabileceklerinizden bahsettik.

Akıllı telefonunla konuşurken ses değiştirici uygulamalar arayanlar Android ve iPhone için en iyi telefonla konuşurken ses değiştirme uygulamalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Son güncelleme: 7 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.