Güvenlik

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modem şifresi modeme bağlı bir cihazı kullanarak modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra değiştirilebilir.

Modem şifresi nasıl değiştirilir yazımızda modeminizin kablosuz bağlantı yani wi-fi şifresini nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız.

Modem şifresini unutmak internet kullanıcıları arasında en sık karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Modeme erişmek, modem ile ilgili yapacağınız işlemlerde bu şifre mutlaka gerekmektedir.

Modem şifresini değiştirmek için öncelikle Modem arayüzüne girmeniz gerekiyor. Modem şifresi modeme bağlı bir cihazı kullanarak modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra değiştirilebilir.

Modem arayüzü, tüm modemlerin arayüzüne giriş yapmaya yarayan sayfaya verilen genel isimdir.

Modem arayüzüne giriş yaparak,

  • Modem kurulumu yapabilir,
  • Modeme bağlanan tüm cihazları görebilir,
  • Kablosuz bağlantı şifresi tanımlayabilir,
  • İnternet kullanımınızı sınırlandırabilirsiniz.

Modem marka ve modellerine göre modem arayüzüne giriş işlemleri farklılık göstermektedir. Farklılıklara rağmen genelde mantık aynıdır ve bir çok modemde bir çok işlemi aynı yollarla yapabilirsiniz.

Modem şifresi nasıl değiştirilir?

Bilgisayarda bir tarayıcı penceresi açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazalım ve kullanıcı adı ve şifre bölümlerini dolduralım. Eğer modem arayüz şifrenizi bilmiyorsanız tüm modemlerin arayüz şifrelerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Girdikten sonra “Kablosuz” yazan bölümden “Kablosuz Ağ” ayarlarına tıklayın. Bu alanda modem şifresini değiştirebilirsiniz.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modeminize yeni şifre belirlerken mutlaka güçlü şifreler kullanın. Güçlü şifre oluşturma işlemi, verilerinizi korumanın en iyi yoludur.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu