Otomobil

S-Tronic Şanzıman Nedir, Nasıl Çalışır?

S-Tronic Şanzıman nedir, ne işe yarar, S-Tronic şanzıman nasıl çalışır?

S-Tronic Şanzıman nedir, ne işe yarar, S-Tronic şanzıman nasıl çalışır ve S-Tronic şanzıman kullanan araçlar hangileridir bu yazımızda ele alacağız.

S-Tronic Şanzıman nedir?

S-tronic şanzıman çift kavramalı şanzıman türü arasındadır. S-tronic şanzımanın yapısı direk olarak vites geçişlerinde yaşanmakta olan sarsıntıyı önleyerek seri bir vites geçişi sunmaktadır.

S-Tronic Şanzıman ne işe yarar?

DSG’de olduğu gibi, S-tronic, vitesleri hızlı bir şekilde değiştirmenizi sağlayan iki debriyaj diskine sahiptir, anahtarlama sırasında güç akışı neredeyse bozulmaz, yüksek yakıt verimliliği, konfor ve geliştirilmiş hızlanma dinamiği.

S-Tronic Şanzıman nasıl çalışır?

S tronic, vites değişimlerini bir anda yapar. Bu amaçla, farklı dişlileri kontrol eden iki çoklu plakalı kavramaya sahiptir. Örneğin sürücü üçüncü viteste hızlandığında, ikinci şanzıman bölümünde dördüncü vitese geçilmiştir bile. Vitesler, debriyajdan debriyaja geçiş yapılarak değiştirilir: Biri açılır, diğeri kapanır. Vites değişimi, güç akışında hemen hiç kesinti olmadan, saniyenin çok küçük bir bölümünde gerçekleşir. O kadar çabuk ve o kadar sarsıntısız olur ki sürücü neredeyse fark etmez.

S-Tronic Şanzıman hangi araçlarda var?

S tronic şanzıman Audilerde bulunmaktadır.

Tam açılımı Dual Clutch Transmission (Çift Kavramalı Şanzıman) olan DCT Şanzıman nedir, ne işe yarar, DCT şanzıman nasıl çalışır ve DCT şanzıman kullanan araçlar hangileridir buradaki yazımızda ele alacağız.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu