Akıllı Telefon

Realme Ekran Resmi Nasıl Çekilir?

0
(0)

Bu yazımızda Realme ekran resmi çekmenin çeşitli yollarını anlatacağız. Realme kimin sorusu oldukça fazla sorulan soruların başında geliyor. Öncelikle bu soruyu cevaplayalım.

Realme, 2018 yılının Mayıs ayında Oppo’nun alt markası olarak kurulmuş Çin menşeili akıllı telefon markasıdır.  Realme şu anda Çin, Hindistan, Endonezya, Vietnam, Tayland, Malezya, Pakistan, Türkiye ve Mısır dahil olmak üzere 18’den fazla ülkede pazarlara girmiştir.

Realme Türkiye sayfasına https://www.realme.com/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Realme marka akıllı telefonlar ile klasik ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi aynı şekilde yine uzun ekran görüntüsü ya da ekranın sadece belli bir bölümünün ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Realme ekran resmi nasıl çekilir?

Realme telefonda ekran resmi almak istediğiniz ekranı açarak, telefonun yan kısmında bulunan ses kısma ve kilit tuşuna aynı anda bir kaç saniye kadar basılı tutun.

Realme Ekran Resmi Nasıl Çekilir?

Bir fotoğraf çekme sesi duyduktan sonra, ekran kararır ve normal hâline döner. Bu ekran görüntüsünü aldığınız anlamına gelir.

Ekran resmi çekerken çıkan deklanşör sesini kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bunun için;

  • Ayarlar > Ses ve Titreşim’e girin.
  • Açılan pencerede Ekran Görüntüsü Sesi kısmını etkisizleştirin.

Realme ekran resmi almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise 3 parmak hareketidir. 3 parmağınızı ekranda yukarıdan aşağı doğru kaydırdığınız zaman ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Realme kısmi ekran resmi nasıl çekilir?

Ekrandaki görüntünün tamamı değil de sadece bir kısmının resmini çekmek isterseniz;

  • Kısmi olarak ekran görüntüsü almak istediğiniz ekrana üç parmağınız ile dokunun. Bu esnada bir seçim kutusu karşınıza çıkacak.
  • Üç parmağınızı, ekranda hangi kısımları seçmek istiyorsanız o kısımlara doğru aşağı veya yukarı sürükleyin ve sağ aşağıdaki Kaydet butonuna dokunun.

Realme uzun ekran resmi nasıl çekilir?

Bir web sayfasının tamamının resmini almak için;

  • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı ayarlayarak Üç parmak hareketini yada güç düğmesi + ses kısma düğmesi kombinasyonu ile ekran görüntüsünü alın.
  • Ekran görüntüsünü aldıktan sonra ekranın sol tarafında az önce çektiğiniz ekran görüntüsünü gösteren bir kayan pencere görünecektir.
  • Kayan ekran görüntüsü penceresine uzun basın ve ekran görüntüsü alma işlemini devam ettirmek için yukarı doğru sürükleme işlemini gerçekleştirin.

Oppo garanti sorgulama yaparak Oppo yetkili servislerine cihazınızı gönderebilirsiniz.

Son güncelleme: 17 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.