Akıllı Telefon

Mi Cloud Nedir, Ne İşe Yarar?

Mi Cloud özelliklerinden faydalanabilmeniz için öncelikli olarak bir Mi hesabına sahip olmanız gerekmekte.

Xiaomi bulut depolama sistemi olan Mi Cloud nedir, ne işe yarar, Mi Cloud nasıl kullanılır, Mi Cloud kapasitesi ve tüm Mi Cloud sorularının cevaplarını Mi Cloud rehberimizde bulabilirsiniz.

Mi Cloud özelliklerinden faydalanabilmeniz için öncelikli olarak bir Mi hesabına sahip olmanız gerekmekte.

Mi hesabı nedir?

Mi Hesabı, Xiaomi cihazlarda telefonu açmak, güncellemeleri almak ve bazı Xiaomi servislerinden faydalanmak için gerekli bir hesaptır ve telefonunuzu açmak için gereklidir.

Aşağıda Mi hesabı açmak için gerekli adımları bulabilirsiniz.

Mi Cloud nedir, ne işe yarar?

Mi Cloud, Xiaomi kullanıcılarına sunulan bir bulut depolama hizmetidir. Google Drive, iCloud, Samsung Cloud gibi servisler ile neredeyse aynı yapıda olan bu servis ile kullanıcılara ücretli ve ücretsiz seçenekler sunuluyor.

Mi Cloud Nedir, Ne İşe Yarar?

Mi Cloud, Xiaomi kullanıcılarının verilerini bulut üzerinden yedeklemeye izin veren bir sistem. MIUI hesabınız ile ücretsiz şekilde Mi Cloud depolama uygulamasını kullanarak dosyalarınızı depolayabilir veya telefonunuzu harita uygulamalarından bulabilirsiniz.

Kullanıcıların fotoğrafları, videoları, dosyaları ve kişisel verilerinin yedeklenmesi için kullanabilecekleri bu sistem telefon ve tabletlerde ekstra depolama alanına ihtiyaç kalmamasını sağlıyor. Sadece bulut depolama servisini kullanarak tüm verilerinizi yedekleyebiliyorsunuz.

Mi Cloud kaç GB alan veriyor? Ücretsiz mi?

Apple’ın iCloud’u ile oldukça benzer bir yapıya ve arayüze sahip olan Mi Cloud ile kullanıcılara 12 GB depolama alanı ücretsiz veriliyor. Bu alana kişileri, mesajları, notları, fotoğrafları ve hatta ses kayıtlarını yedekleyebilirsiniz.

Mi Cloud nasıl açılır?

Öncelikle eğer yoksa bir Mi hesabı oluşturmanız gereklidir.

  1. Eğer bir Mi Hesabınız yoksa buraya tıklayarak
   istenilen bilgileri doldurun ve bir Mi hesabı oluşturun.
  2. Cep telefonu ayarlarınıza girin, “Xiaomi hesabı”na tıklayın ve üyeliğinizle giriş yapın.
  3. Ayarlar ekranına geri dönün ve “Senkronize et” butonuna tıklayın.
  4. Senkronizasyonda “Mi Cloud“a tıklayın ve giriş yapın.

Mi Cloud nasıl kullanılır?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra telefonunuzdaki alanın kullanımını görüntülemek için “Bulut Depolama Alanı”na tıklayın. Bu sayede, telefonunuzdaki boş ve dolu alanı görüntüleyebilir ve ona göre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kişileri, kısa mesajları, bulut albümlerini, notları, kayıtları ve diskte depolanan diğer bilgileri görüntülemek içinse “Bulut verilerini görüntüle” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra karşınızda bulut hesabınızla ilgili veriler çıkacaktır.

Cep telefonunuzu, telefon ayarlarınızı, alarmları, düzeninizi vb. şeyleri yedeklemek istiyorsanız “Cep telefonu yedeklemesi”ni açın. Bu özelliği kullanarak yedeklemekte fayda gördüğünüz ayarları ya da dosyaları yedekleyebilirsiniz.

“Diğer senkronizasyon seçenekleri”ne tıkladıktan sonra karşınıza arama günlükleri kayıtları, kayıt cihazları, favoriler, müzikler, tarayıcılar, WLAN, takvimler, güvenlik merkezleri gibi seçenekler gelir. Bu özelliklerle ilgili ayarlarınızı bu sekmeden düzenleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi Cloud’un bir diğer önemli özelliğiyse “Telefonu bulma” özelliğidir. Bu özelliği kullanarak çalınan Xiaomi telefonunuzu bulabilir ve takip edebilirsiniz. Bununla ilgili ayarlara “Telefonu bulma” özelliği üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Mi Cloud Bulut Veri Depolama alanındaki verilere nasıl ulaşabiliriz?

Telefonunuzda ki fotoğraflarınızı, notlarınızı, önemli mesajlarınızı yedeklediğiniz Bulut Veri Depolama Alanına yani Mi Cloud alanınıza gitmek için yapacağınız tek şey “Bulut verilerini görüntüle” seçeneğine tıklamaktır. Karşınıza bulut hesabınıza gönderdiğiniz tüm verileriniz çıkacaktır.

Xiaomi garanti sorgulama ekranından yeni aldığınız Xiaomi telefon, kulaklık yada diğer cihazların garanti durumunu kontrol edebilirsiniz.

Mi Cloud hesabı nasıl silinir?

Mi Cloud hesabını silmek için privacy@xiaomi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli oluyor.

Mi Cloud hesabınızı sildiğinizde şifreler, Xiaomi Cloud verileri (fotoğraflar, kişiler, uygulama verileri vb.) dâhil olmak üzere hesabınızla ilişkili tüm veriler kalıcı olarak silinir. Hesabınızı silmeden önce gerçekleştirmek istediğiniz bir işlem varsa bu durumu göz ardı etmemelisiniz ve ona göre bildirimde bulunmalısınız.

Mi Cloud nedir yazımızda son olarak Mi Cloud hakkında çok sorulan soruları cevaplayalım.

Mi Cloud hakkında sık sorulan sorular

Mi Cloud ücretli mi?

Mi Cloud 12GB a kadar ücretsizdir. 

Mi Cloud depolama alanı ne kadar?

Apple’ın iCloud’u ile oldukça benzer bir yapıya ve arayüze sahip olan Mi Cloud ile kullanıcılara 12 GB depolama alanı ücretsiz veriliyor. Bu alana kişileri, mesajları, notları, fotoğrafları ve hatta ses kayıtlarını yedekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu