ePTTAVM Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

ePTTAVM üzerinden vermiş olduğunuz siparişiniz kolayca iptal edebilir, ücret iadenizi alabilirsiniz.

ePTTAVM sipariş iptali, ePTTAVM ürün iade koşulları ve ePTTAVM para iadesi süreçleri hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda cevaplıyoruz.

EPttAVM, firmaların mağaza açabildikleri ve ürünlerini sergileyerek tüketicilere ulaşabildikleri bir online alışveriş platformu.  ePTTAVM, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından kurulmuştur. Arkasında PTT güvencesi vardır.

ePTT AVM‘de perakende ve toptan alışveriş yaparak ödemelerinizi kapıda nakit olarak yapabilirsiniz.

ePTTAVM üzerinden vermiş olduğunuz siparişiniz kolayca iptal edebilir, ücret iadenizi alabilirsiniz.

ePTTAVM sipariş iptali nasıl yapılır?

ePTTAVM siparişini iptal edebilmeniz için siparişinizin henüz onaylanmamış olması gerekiyor.

 • www.pttavm.com üzerinden müşteri girişi yaparak Hesabım > Sipariş Takibi menüsünden siparişlerinizi iptal edebilirsiniz.

ePTTAVM Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Onaylanan ancak henüz kargoya verilmemiş siparişinizi iptal edebilmek için https://www.pttavm.com/sayfa/bize-ulasin.html sayfasında bulunan formdan yada destek@epttavm.com adresine mail atarak Sipariş İptal talebinizi bildirebilirsiniz.

Ayrıca sitenin müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788 numarasına ulaşarak da her konuda destek alabilirsiniz.

Kargoya verilmiş siparişlerin iptali mümkün olmuyor. Ürünü size teslim edildikten sonra iade talebi açarak geri gönderebilirsiniz.

ePTTAVM ürün iadesi nasıl yapılır?

ePTTAVM Siparişiniz size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde ürünü iade edebilirsiniz.

 1. www.pttavm.com‘a giderek üye girişinizi yapın.
 2. Sağ üst kısımda yeralan üye ad ve soyadının bulunduğu sekmeyi açarak Sipariş Geçmişi‘ne tıklayın.
 3. Açılan sayfada sol sütunda yer alan Sipariş iade butonuna tıklayın. Sayfada karşınıza almış olduğunuz ürünlerin bir listesi gelecektir.
 4. İade etmek istediğiniz ürünü seçip Seçtiğim Ürünü İade Etmek İstiyorum butonunu tıklayın.
 5. Son olarak açılan sayfada ürün adını kontrol edip İade nedeni kısmını doldurup Gönder butonuna tıklayarak PTT Kargo iade numaranızı alabilirsiniz.

Yukarda belirtilen adımlarla iade numarası alındıktan sonra, tarafınıza en yakın PTT İş Yerinden, ürünün size gönderildiği kutusu ve faturası ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir. İadenizi PTT Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.

Ürün satıcı firmanın eline ulaşıp gerekli iade koşullarına uygun olduğu görülürse belli bir müddet sonrasında da EPTTAVM para iade işlemini gerçekleştirilmektedir.

ePTTAVM iade koşulları

ePTTAVM üzerinden almış olduğunuz ürünü 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ancak bu iadenin kabul edilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır. Ürün iadenizi oluşturmadan önce aşağıda bulunan iade koşullarına tam olarak uymanız gerekiyor.

 • İade edilecek ürünün orijinal kutu/ambalajı ve faturası bulunmalıdır.
 • Ürünün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
 • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
 • Her türlü Kozmetik ve Kişisel Bakım ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
 • Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.
 • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.

ePTTAVM sipariş iptali ve iade işlemleri bundan ibaret.

ePTTAVM gibi kapıda ödeme ile alışveriş yapacağınız Alışveriş sitelerini merak ediyorsanız buradaki yazımız da okuyabilirsiniz.

ePTTAVM sipariş iptali ve iade süreçleri hakkında sık sorulan sorular

ePttAVM kimin?

ePttAVM, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından kurulmuştur.

ePttAVM güvenilir mi?

ePttAVM’nin arkasında PTT güvencesi vardır.

ePttAVM iade var mı?

ePTTAVM Siparişiniz size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde ürünü iade edebilirsiniz.

ePttAVM para iadesi ne zaman yapılır?

Ürün satıcı firmanın eline ulaşıp gerekli iade koşullarına uygun olduğu görülürse belli bir müddet sonrasında da EPTTAVM para iade gerçekleştirilmektedir.

ePttAVM iadelerde krago ücreti var mı?

İadenizi PTT Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu