İnternet

Google My Activity Nedir? (4 Adımda Google My Activity Kapatma)

Google hizmetlerinden Google My Activity nedir, ne işe yarar, Google My Activity geçmişi nasıl silinir ve Google etkinlik geçmişi nasıl kapatılır?

0
(0)

İnternet aracılığıyla aktivitelerinizi takip ederek kayıt altına alan, Google hizmetlerinden Google My Activity nedir, ne işe yarar, Google etkinliğim geçmişi nasıl silinir ve Google etkinlik geçmişi nasıl kapatılır bu yazımızda anlatıyoruz.

Google My Activity nedir?

Google My Activity yani Google Etkinliğim, Google üzerinden yapmış olduğunuz aramalar, dinlediğiniz müzikler, girilen web siteleri, gittiğiniz yerler, Gmail, Google Drive gibi hizmetlerde yapmış olduğunuz tüm işlemlerin kayıtlarının bulunduğu bir nevi zaman tünelidir.

Google My Activity’de;

 • Google Reklamlar,
 • Yardım,
 • Görsel Arama,
 • Harita,
 • Haberler,
 • Google Play,
 • Arama,
 • Alışveriş,
 • Video Arama,
 • YouTube,

gibi uygulama ve servisler dahil olmak üzere tüm aktivite geçmişiniz görünüyor. Bu hizmetleri kullandığınızda etkinliğiniz, hesabınıza veri olarak kaydediliyor ve bu veriler Google’daki deneyiminizin daha hızlı ve daha yararlı hale getirilmesinde kullanılıyor.

Bu etkinliği https://myactivity.google.com/myactivity sayfasında görebilirsiniz.

Google etkinlik geçmişini filtrelemeniz veya içerisinde arama yapmanız da mümkün. Belirli etkinlikleri, konuları Google etkinlik geçmişinizden silebiliyor veya konum takibi gibi belirli takip alanlarını devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Google etkinlik geçmişi nasıl silinir?

Google My Activity silmek için;

 1. https://myactivity.google.com/myactivity adresinde bulunan Google My Activity sayfasına gidelim. (Eğer oturumunuz açık değilse Oturum Aç seçeneği ile giriş yapın.) (Eğer bir Google hesabınız yoksa Google hesabı oluşturarak Google’ın tüm servislerinden (Play Store, Gmail, Youtube gibi) ücretsiz yararlanabilirsiniz.)
 2. Solda bulunan Etkinlik Silme Ölçütüne tıklayarak Tüm Zamanlar kısmını seçelim. (Belirli zamanlardaki verileri silmek istiyorsanız da o tarihi seçmeniz gerekiyor.)
 3. Karşınıza silmek istediğiniz verilerin listesi çıkacak bunları inceleyerek Sil butonuna bastığınızda Google My Activity yani Google Etkinliğim bölümündeki tüm geçmişiniz silinecektir.

Google My Activity Nedir? (4 Adımda Google My Activity Kapatma)

Google Etkinliğim bölümündeki tüm geçmişinizi sildikten sonra bu verilerin bir daha asla geri getirilemeyeceğini unutmayın.

Google etkinlik geçmişi nasıl kapatılır?

Eğer Ben verilerimin Etkinlik sayfasında kaydolmasını istemiyorum diyorsanız Google My Activity geçmişini kapatmak için;

 1. https://myactivity.google.com/myactivity adresinde bulunan Google My Activity sayfasına gidelim. (Eğer oturumunuz açık değilse Oturum Aç seçeneği ile giriş yapın.)
 2. Sol bölümde bulunan Etkinlik Kontrolleri kısmına tıklayalım.
 3. Burada bulunan aktif durumdaki Web ve Uygulama Etkinliği butonunu devre dışı bırakalım.
 4. Karşımıza çıkan onay ekranında Duraklat butonuna tıkladığınızda Google artık etkinlik geçmişini kaydetmeyi durduracaktır.

Google My Activity Nedir? (4 Adımda Google My Activity Kapatma)

Google My Activity hakkında sık sorulan sorular

Google My Activity ne demek?

Google My Activity yani Google Etkinliğim, Google üzerinden yapmış olduğunuz aramalar,  dinlediğiniz müzikler, girilen web siteleri, gittiğiniz yerler, Gmail, Google Drive gibi hizmetlerde yapmış olduğunuz tüm işlemlerin kayıtlarının bulunduğu bir nevi zaman tünelidir.

Google etkinliğim paneli nerede bulunur?

Bu etkinliği https://myactivity.google.com/myactivity sayfasında görebilir, Google etkinlik geçmişini silebilir yada istediğiniz zaman etkinlik kaydetme işlemini durdurabilirsiniz.

Google My Activity nasıl silinir?

Google My Activity silmek için;
1- https://myactivity.google.com/myactivity adresinde bulunan Google My Activity sayfasına gidelim. (Eğer oturumunuz açık değilse Oturum Aç seçeneği ile giriş yapın.) (Eğer bir Google hesabınız yoksa Google hesabı oluşturarak Google’ın tüm servislerinden (Play Store, Gmail, Youtube gibi) ücretsiz yararlanabilirsiniz.)
2- Solda bulunan Etkinlik Silme Ölçütüne tıklayarak Tüm Zamanlar kısmını seçelim. (Belirli zamanlardaki verileri silmek istiyorsanız da o tarihi seçmeniz gerekiyor.)
3- Karşınıza silmek istediğiniz verilerin listesi çıkacak bunları inceleyerek Sil butonuna bastığınızda Google My Activity yani Google Etkinliğim bölümündeki tüm geçmişiniz silinecektir.

Google etkinliğim panelinden silinenler geri gelir mi?

Google Etkinliğim bölümündeki tüm geçmiş silinirse bu veriler bir daha asla geri getirilemez.

Google My Activity nasıl kapatılır?

Google My Activity geçmişini kapatmak için;
1- https://myactivity.google.com/myactivity adresinde bulunan Google My Activity sayfasına gidelim. (Eğer oturumunuz açık değilse Oturum Aç seçeneği ile giriş yapın.)
2-Sol bölümde bulunan Etkinlik Kontrolleri kısmına tıklayalım.
3-Burada bulunan aktif durumdaki Web ve Uygulama Etkinliği butonunu devre dışı bırakalım.
4-Karşımıza çıkan onay ekranında Duraklat butonuna tıkladığınızda Google artık etkinlik geçmişini kaydetmeyi durduracaktır.

Son güncelleme: 20 Ekim 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.