Netflix Otomatik Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Netflix üyeliği alarak hesabınıza bir kredi kartı tanımladıysanız ve bu kartın otomatik ödemelerini iptal etmek isterseniz bunun için aşağıdaki yöntemi denemelisiniz.

Netflix otomatik ödeme kapatmak için Netflix üzerinde herhangi bir seçenek bulunmuyor. Bunun için Netflix hesabını kapatmanız gerekiyor yani Netflix üyeliğinizi sonlandırmanız gerekmekte.

Netflix ödemeleri otomatik olarak çektiği için hesap yenilemeleri de otomatik yapılmaktadır. Netflix üyeliği alarak hesabınıza bir kredi kartı tanımladıysanız ve bu kartın otomatik ödemelerini iptal etmek isterseniz bunun için aşağıdaki yöntemi denemelisiniz.

Netflix otomatik ödeme kapatma

Netflix otomatik ödemeyi kapatmak için Netflix üzerinde herhangi bir seçenek yok. Bunun için Netflix hesabını kapatmanız gerekiyor yani Netflix üyeliğinizi sonlandırmanız gerekmekte.

Ancak bunu istemiyorsanız şöyle bir şeyde deneyebilirsiniz.

netflix otomatik odeme kapatma 1

  • Hesap” bölümünde açılan “Üyelik ve Ödemeler” bölümünde bulunan “Ödeme bilgilerini yönet” kısmına girin.

netflix otomatik odeme kapatma 2

netflix otomatik odeme kapatma 3

  • Bu alanda işlem yapmadan önce Kredi kartınızın bulunduğu bankanızın internet şubesine girerek sanal bir kredi kartı oluşturun ve bu sanal kart numarasını yeni ödeme yöntemi olarak ekleyin. Şimdi daha önce eklemiş olduğunuz ve her ay tahsilat yapılan kartınızı iptal edebilirsiniz.

(Sanal Kart nedir, ne işe yarar, Sanal Kart nasıl alınır, Sanal Kart limiti nasıl oluşturulur, Sanal Kart nasıl kullanılır gibi sanal kartlar hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevapları buradaki yazımızda…)

Bu arada sanal karttan çekim yapılmaması için bankanızda oluşturduğunuz sanal kartınızı banka internet şubesinden iptal edin.

Bunlar çok uğraştırıcı diyorsanız Netflix otomatik ödeme kapatmak için tek yol Netflix hesabını silmektir.

Netflix üyelik iptali nasıl yapılır ?

Netflix üyeliğinden çıkmak, Netflix hesabını kapatmak isteyenler için Netflix hesap silme adımlarını buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu