Windows

Eski Bilgisayarı Değerlendirme!

Eski bilgisayarı değerlendirmek için yapabileceğiniz bir çok şey var!

0
(0)

Eski bilgisayarınızı atmaya kıyamıyorsunuz. Atmaya karar verseniz bile eski bilgisayar nasıl değerlendirilir, nereye verilir bilmiyorsunuz. O halde atmayın! Eski bilgisayarı değerlendirmek için yapabileceğiniz bir çok şey var!

Hatta eski bilgisayarlar oldukça eğlenceli bir şekilde değerlendirebiliyor!

Eski Bilgisayarı değerlendirmek için yapabileceğiniz şeyler!

Bu listemizde eski bilgisayarınızı kullanarak neler yapabileceğinize daha yakından göz atacağız.

  • Güvenlik kamerası olarak kullanabilirsin!

Eski bilgisayarınızın sistemini tamamen temizledikten sonra bebeğinizi, hastanızı veya evcil hayvanınızı takip edebileceğiniz CCTV ağ güvenlik sistemine dönüştürebilir, güvenlik kamerası kayıt cihazı masrafından kurtulabilirsiniz.

  • Wireless modem olarak kullanabilirsin!

Evinizdeki internetin sinyal gücünden şikayetçi iseniz ya da sadece kablolu modeme sahipseniz, bu noktada devreye eski bilgisayarınız girebilir. Sadece bir program aracılığı ile eski bilgisayarınızı bir kablosuz erişim noktası haline getirebilirsiniz. Bu sayede kablolu ağınızı kablosuz yapabilir ya da sinyal gücünü artırabilirsiniz.

  • Media box olarak kullanabilirsin!

Düşük performans kötü bir şey olsa da eski bilgisayarınızla yapabileceğiniz bazı şeyler var. Örneğin onu herhangi bir televizyona ya da monitöre bağlayabilir ve uzaktan klavye ve fare yardımı ile yöneterek medya oynatıcısı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede akıllı televizyona ihtiyacınız da olmayacak.

  • Resim çerçevesi olarak kullanabilirsin!

Eski laptop’unuzu çalıştırmaktan ziyade, kurcalayıp yeni şeyler ortaya çıkarmak istiyorsanız, ekranı ana gövdeye ters bağlayarak onu bir resim çerçevesine dönüştürebilirsiniz. Optik ve sabit sürücüleri çıkarabilir, sistemi USB’den çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

  • Farkı bir işletim sistemi yükleyebilirsin!

Eskimiş bilgisayarınız büyük ihtimalle Windows’un son sürümlerini çalıştıramayacaktır. Öte yandan, bu bilgisayarla Linux dağıtımlarından bazılarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hem bu işletim sistemini deneyimlemiş olursunuz, hem de alternatif işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olursunuz.

  • Hiç bir şey yapmak istemezsen eski bilgisayarı İkinci El olarak sat!

Sizin artık ihtiyaç duymadığınız parçalar ve bileşenler, başkaları için bir gereksinim olabilir. Bu nedenle kullanmadığınız bu bilgisayarı bir kenara koymak yerine satabilirsiniz. Gelen para ile yeni bilgisayarınıza birkaç aksesuar alabilir ya da başka şeyler için kullanabilirsiniz.

Eski sisteminizi başkasına bağışlayacaksanız, temel veri koruma önlemlerini almanız gerekiyor. İşe hakkınızda kişisel bilgiler içerebilecek sabit diskinizi temizlemekle başlayın.

Eski bilgisayarı değerlendirmek için yaratıcı ve oldukça eğlenceli şeyler

eski bilgisayari degerlendirme 1

eski bilgisayari degerlendirme 2 eski bilgisayari degerlendirme 3 eski bilgisayari degerlendirme 5 eski bilgisayari degerlendirme 6

Eski bilgisayarı değerlendirmek için yapabilecekleriniz bunlardan ibaret.

Yavaşlayan bilgisayarı hızlandırma yolları sayesinde bilgisayarınızda yüksek performans artışları sağlayabilirsiniz.

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.