Eski Bilgisayar Nasıl Değerlendirilir?

 Eski Bilgisayar Nasıl Değerlendirilir?

Eski bilgisayarınızı atmaya kıyamıyorsunuz. Atmaya karar verseniz bile eski bilgisayar nereye verilir bilmiyorsunuz. O halde atmayın! Eski bilgisayarı değerlendirmek için yapabileceğiniz bir çok şey var!

Hatta eski bilgisayarlar oldukça eğlenceli bir şekilde değerlendirebiliyor!

Eski Bilgisayarlar ile Yapabileceğiniz Şeyler!

Bu listemizde eski bilgisayarınızı kullanarak neler yapabileceğinize daha yakından göz atacağız.

Eski bilgisayarı güvenlik kamerası olarak kullanabilirsin!

Eski bilgisayarınızın sistemini tamamen temizledikten sonra bebeğinizi, hastanızı veya evcil hayvanınızı takip edebileceğiniz CCTV ağ güvenlik sistemine dönüştürebilir, güvenlik kamerası kayıt cihazı masrafından kurtulabilirsiniz.

Eski bilgisayarı Wireless modem olarak kullanabilirsin!

Evinizdeki internetin sinyal gücünden şikayetçi iseniz ya da sadece kablolu modeme sahipseniz, bu noktada devreye eski bilgisayarınız girebilir. Sadece bir program aracılığı ile eski bilgisayarınızı bir kablosuz erişim noktası haline getirebilirsiniz. Bu sayede kablolu ağınızı kablosuz yapabilir ya da sinyal gücünü artırabilirsiniz.

Eski bilgisayarı media box olarak kullanabilirsin!

Düşük performans kötü bir şey olsa da eski bilgisayarınızla yapabileceğiniz bazı şeyler var. Örneğin onu herhangi bir televizyona ya da monitöre bağlayabilir ve uzaktan klavye ve fare yardımı ile yöneterek medya oynatıcısı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede akıllı televizyona ihtiyacınız da olmayacak.

Eski bilgisayarı resim çerçevesi olarak kullanabilirsin!

Eski laptop’unuzu çalıştırmaktan ziyade, kurcalayıp yeni şeyler ortaya çıkarmak istiyorsanız, ekranı ana gövdeye ters bağlayarak onu bir resim çerçevesine dönüştürebilirsiniz. Optik ve sabit sürücüleri çıkarabilir, sistemi USB’den çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Eski bilgisayarı farkı bir işletim sistemi yükleyebilirsin!

Eskimiş bilgisayarınız büyük ihtimalle Windows’un son sürümlerini çalıştıramayacaktır. Öte yandan, bu bilgisayarla Linux dağıtımlarından bazılarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hem bu işletim sistemini deneyimlemiş olursunuz, hem de alternatif işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Hiç bir şey yapmak istemezsen eski bilgisayarı İkinci El olarak sat!

Sizin artık ihtiyaç duymadığınız parçalar ve bileşenler, başkaları için bir gereksinim olabilir. Bu nedenle kullanmadığınız bu bilgisayarı bir kenara koymak yerine satabilirsiniz. Gelen para ile yeni bilgisayarınıza birkaç aksesuar alabilir ya da başka şeyler için kullanabilirsiniz.

Eski sisteminizi başkasına bağışlayacaksanız, temel veri koruma önlemlerini almanız gerekiyor. İşe hakkınızda kişisel bilgiler içerebilecek sabit diskinizi temizlemekle başlayın.

Eski bilgisayarlarla yapılan yaratıcı ve oldukça eğlenceli şeyler

] }
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın