Nasıl Yapılır

e-Nabız Nedir, Ne İşe Yarar?

e-Nabız nedir, ne işe yarar, e-Nabız şifresi nasıl alınır, e-Nabız tahlilleri nerede görülür?

0
(0)

Sağlık Bakanlığınca geliştirilen ve her türlü sağlık kaydına erişime olanak sağlayan e-Nabız nedir, ne işe yarar, e-Nabız şifresi nasıl alınır, e-Nabız tahlilleri nerede görülür gibi e-Nabız hakkında bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

e-Nabız nedir?

e-nabız nedir? e-Nabız, vatandaşların kişisel sağlık bilgilerini yönetebileceği ve izleyebileceği kişisel sağlık kaydı sistemidir. Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir.

e-Nabız ne işe yarar?

e-Nabız sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir. Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.

e-Nabız nedir yazımıza devam ediyoruz.

e-Nabız nasıl indirilir?

e-Nabız uygulamasını aşağıdan Android ve IOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

e-Nabız
e-Nabız
Price: Free
‎e-Nabız
‎e-Nabız
Price: Free

e-Nabız nedir yazımızda şimdi e-nabız içeriğine bakabiliriz.

e-Nabız şifresi nasıl alınır?

e-Nabız şifresi oluşturmak ve almak oldukça kolaydır.

  1. E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet girişine tıkladığınızda E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.
  2. E-Devlet girişine T.C. kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelen sayfada Giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Sayfanın en altında yer alan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın.
  3. Profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.
  4. Profil bilgilerinizi oluşturmak için 2. Aşama kişisel bilgilerinizdir. Paylaşım seçeneklerinden kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Profil bilgilerinizi oluştururken son aşama ise “Erişim Bilgileri”dir.
  5. Burada cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz e-Nabız şifrenizi oluşturup girmeniz gerekmektedir. Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu Onay Kodu alanına yazarak e-Nabız ı aktifleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulamada yer alan Tahlilerim, Hastalıklarım gibi bölümlerden hastalıkları ve test sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırarak, telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız’a nasıl girilir?

e-Nabız Nedir, Ne İşe Yarar?

  • e-Nabız’ın internet sitesine giriş yapın.
  • Giriş paneline kullanıcı bilgilerinizi girin.
  • ‘Giriş’ butonuna tıklayın.

e-Nabız nedir yazımızda e-nabız şifresi nasıl değiştirilir öğrenelim.

E-Nabız şifresi nasıl değiştirilir?

e-Nabız’ a giriş yaptığınızda, Anasayfada Sağ üst köşede profil fotoğrafının altında yer alan “Profil Düzenle” veya “PROFİLİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda gelen ekrandan şifre değişikliği yapılabilir.

e-Nabız’da neler var?

Ziyaretlerim

Ziyaretlerim menüsü altında daha öncesinde olduğunuz muayenelerin bir listesini görebilirsiniz. Burada tarih, hastane, poliklinik ve doktor detaylarını kontrol edebilir, bu ölçütler dahilinde filtreleme ya da arama yapabilirsiniz. Ayrıca bu muayeneye dair detayları da görüntüleyebilirsiniz.

Reçetelerim

Reçetelerim sekmesine tıkladığınızda sistemin açıldığı tarihten itibaren doktorlar tarafından yazılan tüm reçeteler tarih sırasına göre görüntülenecektir. Daha önce kullanmış olduğunuz ilaçlara buradan erişebilirsiniz. Dilediğiniz reçetenin üzerine basarak ilaç bilgisi, kullanım şekli ve periyodu gibi bilgilere ulaşabildiğiniz gibi, kullandığınız ilaçlar ile ilgili yan etkileri, endikasyonları da ilaç bazında girebilirsiniz.

Raporlarım

e-Nabız’daki raporlarım sekmesinden doktorunuz tarafından yazılan tüm raporları bu görüntüleyebilirsiniz. Doktorların hazırladığı ilaç, malzeme ve istirahat sebepli raporları bu platform üzerinden alabilir ve belirleyeceğiniz kişiler ile raporlarınızı paylaşabilirsiniz.

Hastalıklarım

Bu ekranda muayenelerinizden sonra size konulan tüm tanıları tarih, tanı, klinik ve doktor bazında görebilirsiniz. Daha detaylı bir şekilde bilgi almak için ilgili muayeneye dair bilgileri girmeli ve ardından detaylı görüntüleme butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Tahlillerim

Yaptırmış olduğunuz tüm tahliller ve sonuçlarını tarih ve açıklama bazında referans değerleri ile birlikte bu ekranda listeleyebilirsiniz. Dilediğiniz tahlilin üzerine basarak detaylarına ulaşabilirsiniz. Tarih aralığına ve işlem adına göre filtreleme yapabilirsiniz.

e-Nabız nedir yazımıza devam edelim.

Radyolojik Görüntülerim

Çektirmiş olduğunuz tüm tıbbi görüntü ve radyolojik raporlarınıza Teletıp ve Teleradyoloji sistemi entegrasyonu sayesinde tarih, hastane ve görüntü bazında erişebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz görüntünün ve raporunun üzerine tıklayarak detaylarına ulaşabilirsiniz. Buradaki görüntü ve raporları yurt içi ve yurt dışında belirleyeceğiniz doktorlarla ve aile bireyleriyle internet ve mobil uygulama üzerinden paylaşabilirsiniz.

e-Nabız nedir yazımızda son olarak e-Nabız hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını verelim.

e-Nabız hakkında sık sorulan sorular

e-Nabız Tahlil Sonuçları nasıl görülür?

e-Nabızda tahlil sonuçlarını görmek için;
1-e-Nabız sistemine giriş yapın.
2-Sol menüde yer alan ‘Tahlillerim’ butonuna tıklayın.
3-Sonucunu görmek istediğiniz tahlili seçin.

e-Nabız Covid-19 sonucu nasıl öğrenilir?

e-Nabızda covid test sonuçlarını görmek için;
1-e-Nabız sistemine giriş yapın.
2-Sol menüde yer alan ‘Tahlillerim’ butonuna tıklayın.
3-‘Covid-19’ isimli tahlile dokunun.

e-Nabız Reçete Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Nabız Reçete sorgulamak için;
1-e-Nabız sistemine giriş yapın.
2-Sol menüde yer alan ‘Reçetelerim’ butonuna tıklayın.
3-Görmek istediğiniz reçeteye tıklayın.

Son güncelleme: 11 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.