İnternet

İşe yarar Google Chrome Eklentileri?

Chrome Yotube reklam engelleme eklentisi, Chrome oyun crack eklentisi, Chrome çeviri eklentisi gibi işe yarar en iyi Chrome eklentileri.

0
(0)

Google Chrome eklentileri arayanlara, Dünya çapında en çok kullanılan web tarayıcısı olan Google Chrome kullanım deneyimini arşa çıkaracak Chrome Yotube reklam engelleme eklentisi, Chrome oyun crack eklentisi, Chrome çeviri eklentisi gibi işe yarar en iyi Chrome eklentileri.

Chrome için özelleştirmenize ve yeni işlevler katmanıza yarayan harika eklentiler bulunmaktadır.  Chrome Web Mağazası’nda bulunan binlerce uzantı arasından işinize yarar en iyi Chrome eklentilerini bir araya getrdik.

Chrome eklenti nasıl kurulur?

  1. Chrome Web Mağazası’na gidin,
  2. Chrome kurmak istediğiniz bir eklenti seçin,
  3. Eklentinin sayfasına gidin,
  4. Chrome’a ekle butonuna tıklayın.

En iyi Chrome eklentileri

Chrome Yotube reklam engelleme eklentisi, Chrome  oyun crack eklentisi, Chrome çeviri eklentisi gibi bir çok eklentiyi aşağıda sizlere sunuyoruz.

Adblock for YouTube

en iyi chrome eklentileri 8

YouTube için Adblock, YouTube üzerindeki tüm reklamları engelleyen bir içerik filtreleme ve reklam engelleyicisidir. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar, reklamlar gibi sayfa öğelerinin görüntülenmesini engelleyebiliyor. Hatta sadece YouTube internet sitesi için değil, başka internet sitelerinde paylaşılan YouTube videolarındaki reklamları da engelleyebiliyorsunuz.

Adblock für Youtube™
Adblock für Youtube™
Developer: AdRemover
Price: Free

CrackWatch

en iyi chrome eklentileri 9

CrackWatch, bildiğiniz gibi bütün yeni çıkan oyunların kırılıp kırılmadığının çetelesini tutan bir site. Sitede üyelik açıp kırılmasını beklediğiniz oyunların kırılıp kırılmadığı bilgisini almak adına takip edebiliyorsunuz. Bu sitenin Google Chrome eklentisi sayesinde bunu çok daha kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

CrackWatch
CrackWatch
Price: Free

Google Translate

en iyi chrome eklentileri 10

Google Translate Chrome eklentisi, bildiğimiz Google Çeviri hizmetini çok daha kullanışlı bir hale getiriyor. Bu eklenti sayesinde bir internet sitesindeki yazıyı seçtiğiniz zaman, direkt olarak seçenek sayesinde o yazının çevirisini istediğiniz dilde görebiliyorsunuz. Bu eklentiyi Windows, Linux ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarınızda kullanabiliyorsunuz.

Google Übersetzer
Google Übersetzer
Price: Free

Tab Wrangler

Bazen araştırma yaparken onlarca sekme açarak web tarayıcıların daha fazla RAM tüketmesine sebep olabiliyoruz. Özellikle bilişim sektöründe iş yapan kişilerin sıklıkla karşılaştığı bu durumun en kolay çözümlerinden biri Tab Wrangler eklentisini kullanmak. Uzun süre aktif olmayan sekmeleri pasif hale getiren eklenti, dilediğiniz zaman hızlı bir şekilde erişmenize olanak tanıyarak sekme kapatma gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Tab Wrangler
Tab Wrangler
Developer: tabwrangler
Price: Free

Mercury Reader

en iyi chrome eklentileri 2

Temelde yer imleri mantığı ile çalışan Mercury Reader, herhangi bir sitede yer alan makalede bulunan metni ve önemli resimleri ön plana çıkararak daha verimli araştırma yapmanıza olanak tanıyor. Oluşturacağınız hesaba kaydettiğiniz makaleleri kaydediyor, hatta isterseniz Kindle cihazınızdan da okuma yapmanızı sağlıyor. Okuma tercihlerinizi yapılandırarak daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak sağlayan eklenti, elde ettiğiniz makaleleri yazıcıdan çıktı almanıza da olanak sağlıyor.

Mercury Reader
Mercury Reader
Price: Free

Strict Workflow

İnternet üzerinden araştırma yaparken odaklanma sorunu yaşayanlar için geliştirilen Strict Workflow, zamanınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyor. Seçtiğiniz web siteleri haricinde herhangi bir siteye girişinizi 25 dakika boyunca engelleyen eklenti, süre dolduktan sonra dinlenmeniz için 5 dakika zaman tanıyor. Çalışırken başka siteleri de ziyaret ederek vakit kaybeden kişiler için biçilmiş kaftan.

Strict Workflow
Strict Workflow
Developer: Matchu
Price: Free

Evernote Web Clipper

Araştırma yaparken not etmek istenen bilgileri kopyalayıp farklı uygulamalara yapıştırmak bazen zaman kaybı yaşamaya sebep oluyor. Evetnote Web Clipper sayesinde tarayıcınızı simge durumuna küçültmeden istediğiniz şekilde not alabilir, önemli bilgilerinizi saklayabilirsiniz.

Evernote Web Clipper
Evernote Web Clipper

Grammarly

en iyi chrome eklentileri 5

İngilizce kelime yazarken sıkça yanlış yapanlar için geliştirilen Grammarly, yaptığınız hataları size göstererek daha hızlı öğrenmenizi sağlıyor. E-posta siteleri de dahil olmak üzere birçok web sitesinde çalışabilen eklenti, kurduğunuz cümlelere alternatif önerilerde de bulunuyor.

Grammarly for Chrome
Grammarly for Chrome
Developer: grammarly.com
Price: Free

Click&Clean

en iyi chrome eklentileri 6

Click&Clean eklentisi sayesinde tek tuş ile tarayıcı geçmişinizi, indirilenler listesinizi ve tarayıcı önbelleğini temizleyebilirsiniz. Ayrıca Click&Clean eklentisi sayesinde diskinizde gereksiz yer kaplayan uygulamaları silebilir, tarayıcınızın ne kadar güvenli olduğunu test edebilirsiniz.

Click&Clean
Click&Clean
Price: Free

Start.me

en iyi chrome eklentileri 7

Start.me eklentisi sayesinde varsayılan sekmenizi kişiselleştirebilirsiniz. Varsayılan sekme için yer imi listesi oluşturmanızı, üretkenlik araçları eklemenizi ve istediğiniz sitelerin RSS linkleri üzerinden yazılarını listelemenizi sağlayan eklenti yapacağınız işlerin listesini oluşturmanıza da olanak sağlıyor.

Neuer Tab-Seite von start.me
Neuer Tab-Seite von start.me
Developer: start.me
Price: Free

Son güncelleme: 14 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.