3 Kolay Adımda Spotify Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yazımızdaki adımları takip ederek Spotify hesabınızın şifresini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Spotify şifre değiştirme ve Spotify şifre sıfırlama işlemlerini Spotify web sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda, Spotify şifre değiştirme ve şifre sıfırlama adımlarını anlatıyoruz.

Spotify hesabınızdaki bazı şüpheli etkinlikleri fark etmeniz durumunda şifrenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki adımları takip ederek Spotify hesabınızın şifresini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Spotify şifre değiştirme

Spotify şifre değiştirme

  1. Öncelikle Spotify‘aKullanıcı adı ve şifrenizle girerek sağ üst kısımda yer alan “Profil” yazısına tıklayın ve açılan menü penceresi üzerinden “Hesap” seçeneğine tıklayın.
  2. Açılan sayfanın sol kısmında yer alan “Parolayı değiştir” seçeneğine tıklayın.
  3. Daha sonra mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi kutulara yazın. Bu işlemin ardından “Yeni parola belirle” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra Spotify hesabınızın şifresi değişecektir.

Eğer Spotify’a Facebook ile giriş yaptıysanız;

  1. Facebook’a giriş yapın, Ayarlar’a gidin.
  2. Ya da https://www.facebook.com/settings?tab=security adresinden Güvenlik’e gidin.
  3. Uygulama şifrelerinde Spotify uygulaması’nı seçerek parolanızı değiştirin.

Spotify şifre sıfırlama

Spotify hesabınızın şifresini hatırlamadığınızda tek seçenek şifreyi sıfırlamaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için Spotify’a eklediğiniz e-posta hesabını hatırlamanız gerekiyor.

Spotify şifre sıfırlama

  1. Öncelikle buraya tıklayarak web tarayıcısı üzerinden Spotify şifre sıfırlama linkine gidin.
  2. Daha sonra parola sıfırlama sayfasında yer alan kutucuğa e-mail adresinizi veya kullanıcı isminizi yazın ve hemen ardından “Gönder” butonuna tıklayın.
  3. Bu işlemin ardından Spotify’dan bir e-posta alacaksınız. Spotify’dan gelen e-posta’yı açın ve “Parolanı sıfırla” seçeneğine tıklayın.
  4. “Parolanı sıfırla” seçeneğine tıkladıktan sonra parolayı sıfırla sayfası açılacaktır. Açılan sayfa üzerinden yeni şifrenizi girin ve ardından “Gönder” butonuna tıklayın.

Bu işlem sonucunda Spotify hesabınızın şifresini sıfırladınız. Spotify hesabınıza eklediğiniz e-posta hesabınıza erişiminiz olduğu sürece şifre sıfırlama konusunda hiçbir zaman sorun yaşamazsınız.

Spotify’da müzik indirerek Spotify çevrimdışı dinleme mümkündür. Spotify’da internetsiz müzik dinlemek için buradaki yazımızda belirttiğimiz adımları uygulamanız yeterli!

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu