Windows

Dizin Adı Geçersiz Hatası Nasıl Çözülür?

Dizin adı geçersiz sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler vardır.

Dizin adı geçersiz hatası, herhangi bir disk bölümü yada çalıştırılmak istenen bir programa ulaşmak için tıkladığınızda meydana gelir.

Bilgisayarınızda Lütfen dizin ve dosya adının doğru olup olmadığını denetleyin. Dizin adı geçersiz” hatası ile karşılaştığınızda dizin adı geçersiz sorunu çözümü için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Dizin Adı Geçersiz Hatası Nasıl Çözülür?

Dizin adı Geçersiz hatası nasıl çözülür?

Dizin adı geçersiz sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler vardır.

Bilgisayar içerisindeki disk bölümlerinin isimlerini kontrol etmekle işe başlayın. Bu isimlerde bozulma var mı kontrol edin. Bozuk bir disk yapısı nedeniyle diski kontrol etmek gerekecektir.

  • Bunun için Win+R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır penceresini açınız.
  • Buraya cmd.exe komut dosyasını yazarak komut penceresini açıyoruz.
  • Buraya chkdsk C: /f komutunu yazarak sabit disk yada harici diski taratın.

Bilgisayar’da disk birleştirmesi yapmayı deneyiniz.  Birleştirme sonrası Win+R tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açın ve cmd.exe yazarak komut penceresine ulaşın. Buraya sfc /scannow yazın.

Dizin adı Geçersiz hatası halen devam ediyorsa bilgisayarınıza temiz kurulum yapabilirsiniz. Temiz kurulum, önceki yazılımın cihazdan tamamen silinmesi ve yeni yazılımın cihaza kurulmasıdır. Bilgisayarınızda güncellemelerden sonra sorunlar veya yavaşlamalar olduğunda temiz kurulum işlemi yapmanız gerekmektedir.

Dizin adı geçersiz hatası yazımız sona erdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu