Çiçek Sepeti Sipariş İptali ve Para İade Süreçleri!

Çiçek Sepeti iptal ve iade işlemlerinizi ürününüzü teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde internet sitesinden ya da mobil uygulamadan yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti sipariş iptali, ürün iadesi ve para iadesi işlemlerini yazımızdan takip edebilirsiniz.

Çiçeksepeti, 2006 yılında Emre Aydın tarafından kurulmuş olan online çiçek ve hediye gönderimi hizmeti veren bir oluşumdur. Çiçek ve hediye haricinde elektronik, ev & yaşam, kişisel bakım, süpermarket, kozmetik, moda, spor & outdoor, hobi, pet shop, ve takı & aksesuar gibi farklı kategoriler altında da satış yapmaktadır.

Çiçek Sepeti sipariş iptali ve iade işlemlerinizi ürününüzü teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde internet sitesinden ya da mobil uygulamadan yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti sipariş iptali nasıl yapılır?

Çiçek Sepeti üzerinden vermiş olduğunuz siparişiniz eğer satıcı tarafından hazırlanmaya başlamadıysa https://www.ciceksepeti.com/hesabim/siparislerim sayfasından Çiçek Sepeti sipariş iptalini yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır? Çiçek Sepeti Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Kargoya verilen siparişler için eğer ürünü teslim almadıysanız kargoyu teslim almadan iade edebilir yada sonrasında iade işlemi başlatarak ürünü anlaşmalı kargo aracılığı ile geri gönderebilirsiniz.

Çiçek Sepeti iade koşulları

https://www.ciceksepeti.com/kolay-iade adresindeki kolay iade sürecinden de görüleceği üzere Çiçek Sepeti iade şartları şu şekildedir;

  • Ürün iadesinin alınabilmesi için ürünün orijinal kutusunda, giyilmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması ve tüm aksesuarları eksiksiz olarak ve fatura veya irsaliyesi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.
  • Kişiye özel tasarım ürünlerinin, tek kullanımlık ürünlerin (dijital ürünler vb.), altın – pırlanta gibi fiyatı borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulan ve son tüketim tarihi geçme riski bulunan ürünlerin (pasta, cheesecake ve bazı gıda ürünleri) iadesi alınamamaktadır.
  • İç giyim ürünleri, plaj kıyafetleri, çoraplar, küpe, saç aksesuarları, parfüm ve kozmetik ürünleri, ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve kaset vb.) ve basılı ürünlerde (kitap, dergi vb.) ürünün ambalajının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması halinde iade kabul edilmektedir.
  • Elektronik ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir. Ambalajı açılmış ürünlerin garanti kapsamı dahilinde iadesinin alınabilmesi için teknik servis incelemesi gerekmektedir. Teknik servis inceleme süresi ürünün teknik servise veya satıcıya tesliminden itibaren 1 – 30 iş günüdür.
  • Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, ısıtıcılar gibi elektronik kategorisindeki kurulum gerektiren ürünlerin, yetkili servis eşliğinde açılmaması halinde, ürünler iade kapsamı dışında kalacaktır.

Çiçek Sepeti para iadesi nasıl yapılır?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre cayma hakkı süresi ürünün size tesliminden itibaren 14 gündür.  Çiçek Sepeti iade işlemlerinizi ürününüzü teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde internet sitesinden ya da mobil uygulamadan yapabilirsiniz.

Ürünler, iade süresi dolduktan sonra cayma hakkı dahilinde iade edilemez.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır? Çiçek Sepeti Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

(Eğer iade etmek istediğiniz ürünün yanında İade Et yada Siparişi İptal Et butonu bulunmuyorsa ya iade süreniz geçmiştir, ya da aldığınız ürün iade edilmeyen ürünler kategorisinde yer almaktadır. )

  • Siparişi iptal etme nedeninizi seçin ve Siparişi İptal Et butonuna basın.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır? Çiçek Sepeti Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Ekranda verilen kargo kodunu not edin ve ürününüzü bu kod ile ilgili kargo firmasına 7 gün içinde ücretsiz olarak teslim etmeniz gerekiyor.

İade süreci ürün ulaştıktan sonra 2 gün içerisinde sonuçlanmakta olup ücret iadesi 1-10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde tutarın tamamı, ödeme yapmış olduğunuz kartın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Bu işlem taksit sayısı kadar ay süresince devam eder.

Bu yazımızda Çiçek Sepeti sipariş iptali, ürün iadesi ve para iadesi işlemlerini anlattık.

Çiçek Sepetinden alınan ürün kaç günde iade edilebilir?

Çiçek Sepeti iade işlemlerinizi ürününüzü teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde internet sitesinden ya da mobil uygulamadan yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti para iadesi ne zaman yapılır?

Çiçek Sepeti para iadesi 1-10 iş günü içerisinde yapılmaktadır. 

Çiçek Sepeti iadesinde kargo ücreti var mı?

Ekranda verilen kargo kodunu not edin ve ürününüzü bu kod ile ilgili kargo firmasına 7 gün içinde ücretsiz olarak teslim etmeniz gerekiyor.

Çiçek Sepeti iptal butonu neden çıkmıyor?

Eğer iade etmek istediğiniz ürünün yanında İade Et yada Siparişi İptal Et butonu bulunmuyorsa ya iade süreniz geçmiştir, ya da aldığınız ürün iade edilmeyen ürünler kategorisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu