JNLP Dosyası Nasıl Açılır?

JNLP dosyası nedir, JNLP dosyası hangi programla açılır ve nasıl düzenlenir?

JNLP dosyası, bir ağ üzerinde veya Web’de Java programlarının çalıştırılması ve yönetilmesi için kullanılır.

JNLP dosyasının açılımı Java Network Launching Protocol (Java Ağ Başlatma Protokolü)’dür. JNLP, uzaktaki bir sunucuya bağlanmanızı sağlar.

.JNLP, Oracle tarafından geliştirilen Java Web Start File dosya tipiyle ilişkilendirilmektedir, XML Formatına sahiptir ve Web Files kategorisine aittir.

JNLP dosyası nasıl açılır?

JNLP dosyaları, Java Runtime Environment (JRE) yüklü olduğu sistemlerde dosya adına çift tıklayarak açılabilmektedir. Java Runtime Environment (JRE) yazılımını https://www.java.com/tr/download/manual.jsp adresinde indirip yükleyebilirsiniz.

JNLP Dosyası Nasıl Açılır?

Java Runtime Environment (JRE) yükledikten sonra:

  • Açmak istediğiniz JNLP dosyasına çift tıklayın.
  • Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz? penceresinde bulunan Bu kişisel bilgisayarda başka bir uygulama arayın seçeneğine tıklayın.

JNLP Dosyası Nasıl Açılır?

  • Java Runtime Environment (JRE) uygulamasını bulun. (Uygulama genelde C:\Program Files\Java\jre1.8.0_321\bin klasörü içinde yer alır.)
  • Burada bulunan javaws.exe dosyasını seçin.

JNLP Dosyası Nasıl Açılır?

  • seçeneğine tıklayarak dosyayı açabilirsiniz.

Visual Studio nedir yazımızda Microsoft tarafından geliştirilen tümleşik geliştirme ortamı Visual Studio hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarına yer vereceğiz.

JNLP uygulaması nedir?

JNLP dosyaları, bir ağ üzerinde veya Web’de Java programlarının çalıştırılması ve yönetilmesi için kullanılır ve uzaktaki bir sunucuya bağlanmanızı sağlar.

Java uygulaması nasıl yüklenir?

Java Runtime Environment (JRE) yazılımını https://www.java.com/tr/download/manual.jsp adresinde indirip yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu