Sosyal Medya

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Yazımızdaki adımları uygulayarak Android, IOS cihazlarda yada bilgisayarınızda bir Telegram hesabı açarak Telegram profilinizi oluşturabilirsiniz.

0
(0)

Telegram hesabı nasıl oluşturulur yazımızda adım adım Telegram hesap açma, Telegram hesap oluşturma işlemlerini anlatacağız.

Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Telegram üzerinden dünyadaki herkesle mesajlaşabilir, mesajları cihazlarınızda eşitleyebilirsiniz. Medya ve dosyaları sınırlama olmaksızın gönderebilir, kendi deposunda mesajlarınızı saklayabilirsiniz. 

Telegram kullanabilmek için bir hesap açmanız gerekmektedir. Peki Telegram hesabı nasıl açılır, nasıl kullanılır, neler yapılır özellikleri nelerdir?

Aşağıdaki adımları uygulayarak Android, IOS cihazlarda yada bilgisayarınızda bir Telegram hesabı açarak Telegram profilinizi oluşturabilirsiniz.

Telegram hesabı nasıl oluşturulur?

Telgram ücretsiz olup Android ve IOS cihazlara aşağıdaki linklerden kolaylıkla kurabilirsiniz.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
‎Telegram Messenger
‎Telegram Messenger
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free

Telegram hesap açmak için, uygulamayı cep telefonunuza yükleyelim ve açalım

Uygulamayı açtığımızda ve karşımıza çıkan Start Messaging butonuna dokunarak Telegram’da hesap açma işlemine başlayalım. (Telegram hesabınızı https://web.telegram.org üzerinden bilgisayarınızla da açabilirsiniz.)

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Bu adımda Telegram telefon numaramızı isteyecektir. Bu alana cep telefonu numaramızı doğru olarak girelim.

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Cep telefonumuza gelen doğrulama kodunu girelim.

Telegram Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Doğrulama sonrasında Telegram hesap açma işlemimiz bitmiş ve Telegram hesabınıza giriş için uygulama kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Telegram uygulamasında hesap açma işlemleri için yapmanız gereken işlemler bu kadardır.

Telegram hesabı nasıl oluşturulur yazımız sona erdi.

Telegram hakkında sıkça sorulan sorular

Telegram nedir ne işe yarar?

Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir.
Telegram üzerinden dünyadaki herkesle mesajlaşabilir, mesajları cihazlarınızda eşitleyebilirsiniz. Medya ve dosyaları sınırlama olmaksızın gönderebilir, kendi deposunda mesajlarınızı saklayabilirsiniz.

Telegram ücretli mi?

Telgram kullanmak tamamen ücretsizdir.

Telegramın Whatsapptan farkı nedir?

Telegram, Whatsapp’ın aksine bulut tabanlı olduğundan dolayı, Telegram oturumunuzu açmış olduğunuz her cihazda, bütün mesajlarınız eşitlenmiş şekilde karşınıza çıkıyor. Yani WhatsApp’tan farklı olarak, Telegram kesintisiz eşitlemeye sahip bulut tabanlı bir mesajlaşma aracıdır.
Telegram, Bulut tabanlı olduğundan, mesaj ve verileri cihaza indirmek gibi işlerle uğraşmadığından ve direkt sunucu üzerinden gösterdiğinden dolayı son derece hızlı kullanılabiliyor.

Telegram Web var mı?

Telegram web sürümü mevcuttur. Telegram web sürümüne https://web.telegram.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Telegramdan arama yapılır mı?

Evet Telegram uygulamasından sesli arama yapabilirsiniz.

Telegram’da uçtan uca şifreleme var mı?

Gizli sohbetler, ortalama bir yakın arkadaştan daha fazla gizlilik isteyen insanlar içindir. Gizli sohbetlerdeki tüm mesajlar uçtan uca şifreleme kullanır. Bu, yalnızca sizin ve alıcının bu mesajları Telegram’da okuyabileceği anlamına gelir.

Son güncelleme: 13 Mayıs 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oylayan: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

ZoomTekno'dan ayrılıyorsunuz!

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.